yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Tej pszenicy brakuje 3-4 dni. Pasuje mi ją zebrać za 3 tygodnie... bo mam pilny wyjazd juz teraz. Nie powinno się jej wiele stać? To jest jara. Odmiana Frajda 

Screenshot_20200802-105012_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja bym to zlecił komuś. Więcej na tym zyskasz.  Przez 3 tygodnie to może się dużo wydarzyć. Ile tego masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Za 3 tygodnie to dzień juz będzie krótki. Mogą być do południa mgły, a i wieczorem wcześie rosa, tak że może się okazać, że w ciągu tygodnia będzie 2 dni pogodne, a w ciągu doby 3-4 godziny pogody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Ja bym to zlecił komuś. Więcej na tym zyskasz.  Przez 3 tygodnie to może się dużo wydarzyć. Ile tego masz ?

5 ha jarej tylko. Zlece to. Boje się o to no i wole to szybciej zrobic bo szkoda. 

45 minut temu, sylwek23111 napisał:

Za 3 tygodnie to dzień juz będzie krótki. Mogą być do południa mgły, a i wieczorem wcześie rosa, tak że może się okazać, że w ciągu tygodnia będzie 2 dni pogodne, a w ciągu doby 3-4 godziny pogody. 

No to wezmę kogoś niech to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

2 godziny temu, galan99 napisał:

Dokładnie ostroga jak groch bo dostała wody do oporu Belissa mi się tez sprawdziła .

@Ursus932 jak nie tajemnica to zapodaj co pode Belisse stosowałeś nawożenie i ochronna .

Żadna tajemnica😉Jesień tylko obornik , expert met 

Wiosna 125 kg kizeryt, azot około 450 kg saketry w trzech dawkach, poprawka na dwuliscienne tribenuron, T1 fenpropidyna +propikonazol +prochloraz, T2 azoksystrobina +propikonazol +cyprokonazol T3 tebukonazol 

Do dwóch pierwszych zabiegów fungi dodatkowo siarczan magnezu i Maximus amino mikro

 

 

2 godziny temu, galan99 napisał:

Dokładnie ostroga jak groch bo dostała wody do oporu Belissa mi się tez sprawdziła .

@Ursus932 jak nie tajemnica to zapodaj co pode Belisse stosowałeś nawożenie i ochronna .

Żadna tajemnica😉Jesień tylko obornik , expert met 

Wiosna 125 kg kizeryt, azot około 450 kg saketry w trzech dawkach, poprawka na dwuliscienne tribenuron, T1 fenpropidyna +propikonazol +prochloraz, T2 azoksystrobina +propikonazol +cyprokonazol T3 tebukonazol 

Do dwóch pierwszych zabiegów fungi dodatkowo siarczan magnezu i Maximus amino mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
5 godzin temu, ThePerkins napisał:

Ustała ?, polecasz ?

Polecam, ustala lepiej niż artist chociaż i w nim tragedii nie było. 

1 regulacja 0.3 modus

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Pytanie dotyczące uprawy ścierniska po pszenicy, słomę zostawiam. Posiadam taki pług jak na załączonym zdjęciu. Jakie macie pomysły żeby się nie zapychał, a dodam że zapycha się po dobrze okoszonym zbożu i zebranej słomie. Myślałem nad dorobieniem krojów tarczowych przy każdej skibie żeby cieły resztki pożniwne.

Te lemiesze z Waryńskiego za 70zł coś warte do niego czy lepiej coś za 20-30zł?

20200802_150450.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

waryniak warty swojej ceny i masz gwarancję a temu plugowi mało co pomoze może ktoś ci grubera albo talerzowke pożyczy

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Kupiłem z dłutem do 2 skibowego :)

Do 30 czy 60 u nas nikt takich sprzętów nie ma. Wszyscy mają ciągniki powyżej 80km. Zdaży się wyjątek że ktoś sobie wynajmie zestaw. Ale z tych "kitkarzy" to naprawdę nieliczne osoby, więc zostaje mi ten pług... ewentualnie 2 skibowy, ale wapna nie chce głęboko odwracać bo później orka pod rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Oczywiście jest jeszcze plan wrzucić 300kg krawężnika na ten 5skibowy pług bo lubi wyskakiwać i nie da się płytko podorywki zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

polecam zainwestować w odkladnie i piersi połśrubowe koszt ok 260zl ale różnica mega, w tym roku zainwestowalem w moje u3 i to była bardzo dobra inwestycja, na wszystkich polach planuję podorywke po ściętej slomie. Czytałem w necie że wchodzi do nas wyż od środy który przyniesie upały i brak deszczu na najbliższe 10dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2020 o 23:07, Zetix napisał:

A ja dla odmiany powiem, że coś zj**... i pszenica ostroga finalnie dała tylko 4t z hektara. Tylko czemu na lekkiej piaszczystej ziemi była lepsza niż na madzie? hmm

Działka 2h lekka glina IIb/IVa- gorzej niż na piachu 4b/V klasa. Również Ostroga. Plon 4t/ha, gdzie na innej działce na piachu było 6t/ha. A jeszcze dodatkowo dość wilgotna i zachwaszczona, a zapowiadała się ładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
55 minut temu, dzikiWschód napisał:

polecam zainwestować w odkladnie i piersi połśrubowe koszt ok 260zl ale różnica mega, w tym roku zainwestowalem w moje u3 i to była bardzo dobra inwestycja, na wszystkich polach planuję podorywke po ściętej slomie. Czytałem w necie że wchodzi do nas wyż od środy który przyniesie upały i brak deszczu na najbliższe 10dni

Te co mam wyglądają mi trochę na takie, musiałbym porównać na żywo, ale nie wiem czy nie lepiej ażurowe, albo poprostu śrubowe. Jak możesz to podeślij link do twoich 

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Panowie wczoraj kosiłem pszenicę i trafiają się takie odrosty zielonych kłosów od spodu i ziarno jest zielone i nie wiem czy kosić to czy czekać jeszcze nie ma tego dużo ale się trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    133

W nocy porosiło jakieś 0,3 mm deszczu, w deszczomierzu na dnie było xD będzie się to nadawało przed południem do koszenia? Dużo wilgoci mogło złapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Wstawiałem zdjecia ostatnio z czarnymi kłosami myślałem ze to inna odmiana w kwalifikacje

w innych odmianach tez to się trafia z jakieś 10 procent w obsadzie wiec to rączej czerń zboz

ochroba w t3 150 tebu+50 g protiokonazolu za słaba w takie Mokre czasy. Za mała dawka protio. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

To nie czerń, tylko choroby podstawy. Czerń jest tylko wtórna, zaatakowała osłabioną roślinę. Czerń atakuje najbardziej, gdy wystąpią długie opady na dojrzałe zboże i praktycznie nie wpływa na plon. Tu masz wyprostowany kłos, w którym nie ma ziarna, albo jest poślad w wyniku odcięcia kłosa od korzenia przez podsuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U was też taka słoma zielona? Na t2 poszło delaro 1l, na t3 1 czerwca prochloraz i tebu. Ziarno pośladowate białko 17.4, gluten 38,5 wilgotność 12.5 ale co z tego że białko i gluten jest jak wyrównanie 59 i gęstość 65,3. Pochwalcie się swoimi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Wątpię ze to choroby podstawy. Po rzepaku , poszedł track + limero.

Pada od kwietnia z małymi przerwami

no nie wiem , muszę to przemyśleć czy możesz mieć racje 

kamil jaki plon i odmiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

U mnie tez poślady i zielona słoma, zawsze było ładne ziarno i średnia plonu w okolicy 7.5 tony/ha a w tym roku nie wiem czy 5 ton bedzie. Mysle ze winowajca były te opfite deszcza w maju i czerwcu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Jak u was z uprawą pożniwną? Pszenice wyciągnęły całą wodę, twardo, sucho w rowach melioracyjnych pusto nawet trzcina nie rośnie. W tej chwili nie ma sensu wysiewać międzyplonów. 

Świętokrzyskie, powiat Opatowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten curwa ma problem z uprawą pożniwną, a u nas w okolicy ok. 80% pszenic w polu i od wczoraj ciągle leje. Dzisiaj kieleckie też ma coś deszczu dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj