yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

3 godziny temu, jahooo napisał:

Niestety, jak tłumacze ludziom, że to tylko dla weekendowych rolników, to patrzą na mnie, jak na wariata.

drugi rok się takim tłukę w c 330 po lesie,drogi kamieniste w przewracarce a pola po 0,5 ha to nakręcić się muszę i nic mu nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9948
8 godzin temu, soltys48 napisał:

Daleh nie rozumiem

Przez tyle lat nie zaobserwowalem żeby jakoś się obijaly. Pyry spadają wcześniej w rowek i redlic nie mają bezpośredniego styku...

W którym miejscu na pyre podawana jest zaprawa? Jak leży na glebie czy może już na taśmie? 

U mnie zaprawa byla podawana na tasme w miejscu gdzie lapie ziemniaki, to co nie trafiło na ziemniaka na taśmie splywalo na te w zbiorniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
3 minuty temu, vat napisał:

Pytanie okołoOLX-owe: znajomy wystawił łubin na OLX, zadzwonił do niego gość niby z Polskiego Związku Nasiennictwa... coś tam... i "poradził" mu aby usunął te ogłoszenie bo właścicielem odmiany którą wystawił są Smolice i będzie miał problemy z tego powodu t.j. naliczą karę.

Znajomy powiedział, że on sprzedaje go jako łubin paszowy, a nie do siewu. Gościu więc zapytał dlaczego w ogłoszeniu zaznaczył, że to C1 nie desykowana ;) ale generalnie udawał, że dzwoni z "dobrego serca". 

Wiecie o co chodzi?

Jak kolega będzie cwaniakował to zapłaci.

Jeśli mu przedstawiciel hodowcy tak poradził to niech tak zrobi.

Niestety ale Ameryka do nas dotarła i coś takiego jak prawa autorskie czy patent. Kary mogą być duże

Najbardziej przekonali się o tym uprawiający truskawkę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

lepiej dysze zamontowac tak żeby opryskiwać sadzeniaka i glebe


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
Przed chwilą, Agrest napisał:

Najbardziej przekonali się o tym uprawiający truskawkę.

i sadzeniaka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Niech usunie nazwę odmiany z ogłoszenia i po sprawie. Więcej info pod nr telefonu i niech go w pompke cmoknął

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Ogólnie trzeba mieć trochę oleju w głowie pisząc ogłoszenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Przeglądając ogłoszenia, aż roi się od ofert łubinu, zbóż, traw itp. z podaną odmianą, dopiskami, ze czyste, gotowe do siewu tzn. że wszyscy wystawiający zapłacą jakąś karę/ odszkodowanie właścicielowi praw do tej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nazwę można podać ,Ale nie jakieś info które może wskazywać że jest do siewu typu " po C1"," niskie wymagania glebowe" ,"nadaje się do siewu"itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Nie, wszystkich nie będą ścigać, ale dla przykładu wielu pogonią. Jeśli uważasz że potraktowali cię nie sprawiedliwie to nie zmieniaj treści ogłoszenia.

Umówią się anonimowo na zakup, a przy wpłaceniu należności wylegitymują i już nie będzie odwrotu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzwonić będą z agencji nasiennej w Lesznie bo oni są odpowiedzialni za nadzór materiałem siewnym i podejrzewam że większość ogłoszeń weryfikują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Jak ogłaszałem sadzonki truskawek czy porzeczek to szybko otrzymywałem laurkę dyscyplinującą na maila.  Ogłoszenie usuwano. 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

 

2 minuty temu, Agrest napisał:

Nie, wszystkich nie będą ścigać, ale dla przykładu wielu pogonią. Jeśli uważasz że potraktowali cię nie sprawiedliwie to nie zmieniaj treści ogłoszenia.

Umówią się anonimowo na zakup, a przy wpłaceniu należności wylegitymują i już nie będzie odwrotu.

Skoro tak to ciekawe czemu jeszcze nie wzięli się za handlarzy sprzedających nasiona na rynkach? a może też o czymś nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28761
1 godzinę temu, damianbor napisał:

U brata za warsztatem leżała jakaś. Zapytam jutro co to warte i czy chce opylić i dam znać 

Po temacie, już kupione

@soltys48 nie klopocz się, nie szukaj już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

@racyl wytłumacz koledze jak to jest z handlem i nielegalnym rozmnożeniem materiału na przykładzie truskawki😁. Jakie kary, zobowiązania?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Agrest napisał:

Jak ogłaszałem sadzonki truskawek czy porzeczek to szybko otrzymywałem laurkę dyscyplinującą na maila.  Ogłoszenie usuwano. 

 

zależy jaka odmiana. jak pewna angielska którą wystawiłem w sobotę to w poniedzialek miałem telefon z europejskiej instytucji co się ochroną jej zajmuje

Odmiana jest ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Agrest napisał:

@racyl wytłumacz koledze jak to jest z handlem i nielegalnym rozmnożeniem materiału na przykładzie truskawki😁. Jakie kary, zobowiązania?

kary to nie wiem bo ja posłuszny człowiek jestem 😁

2 minuty temu, soltys48 napisał:

@PRIMOto u kolegi stoi........

@racyl zdradzisz nazwę odmiany?

florence . nawet nasi rodacy też się czepiają

w poprzednim roku to nawet był telefon żeby ściągnąć ogłoszenie o sadzeniakach vinety, denara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
3 minuty temu, soltys48 napisał:

@PRIMOto u kolegi stoi........

@racyl zdradzisz nazwę odmiany?

Poznaniaka niet a zwłaszcza na takiej skrzyni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
5 minut temu, racyl napisał:

kary to nie wiem bo ja posłuszny człowiek jestem 😁

florence . nawet nasi rodacy też się czepiają

w poprzednim roku to nawet był telefon żeby ściągnąć ogłoszenie o sadzeniakach vinety, denara

Ale prawda że likwidacja plantacji plus liczba sadzonek razy jakaś opłata plus nawiązka i zakaz uprawy tej odmiany?

Mnie za Malwinę ścigali a nawet za Elkata. W porzeczce za Goferta, ale najbardziej za Tihope.  

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj