Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lassie    127
Przed chwilą, Murphys napisał:

To jak dzisiaj miales 29,1%. To realnie miałeś pewnie z 25-26%. 

Ja uważam wyniki ich wilgotnościomierza za prawdziwe i nie oszukiwane ,wyniki tych dramińskich i innych za 1200zł to można o kant du.. y potłuc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
56 minut temu, lassie napisał:

Ja uważam wyniki ich wilgotnościomierza za prawdziwe i nie oszukiwane ,wyniki tych dramińskich i innych za 1200zł to można o kant du.. y potłuc 

Ale żeby aż 5-7% się rożniły? Rok temu to samo miałem w domu 17% a tam 21.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
58 minut temu, lassie napisał:

Ja uważam wyniki ich wilgotnościomierza za prawdziwe i nie oszukiwane ,wyniki tych dramińskich i innych za 1200zł to można o kant du.. y potłuc 

dramińskim z przyczepy 34% na skupie 34.5% skupy też oszukuja jak mogą, bo na tym jest niezła kasa. Np jeden skup płaci 10zł mniej to wioza do niego, bo blisko i bez kolejek co to 10zł. ale 3-4% jebnie więcej po -12zł i już jest 50zł. Wykipujesz on ładuje i wiezie 20km dalej na ten drugi skup i ma zarobek.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

A ja wykosilem na draminskim pokazalo mi 34%. Se mysle za***iscie na skupie doloza z 3% na kreconym i bedzie 37% i potracenia ogromne. Na skupie zdziwienie po 31%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
8 godzin temu, Tomasso napisał:

Elewarr w Bielsku Podlaskim dziś 440 zł/t netto za 30% procent powyżej -10 zł procent poniżej +6 zł, na bieżąco idzie sprzedałem dziś bez kolejki ale wilgotność 33,4%

A podobno mają tam koronę i zamknęli skup co ptawda na cenniku 440 netto i GR Parcewo też nie zostaje z tyłu i dorównali z ceną ciekawe kto wiecej upier....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Skup Jelcz 440 netto za 30%(proponuję dzwonić przed wyjazdem bo cena potrafi się zmienić 3 razy w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27
19 godzin temu, bercik9894 napisał:

Skupuje ktoś kukurydzę mokrą w powiecie Sierpeckim?

Xdrob w Gorzewie. 

Agrolok 470
Cedrob 470
Bugaj 450

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Dziś skoszony Chromixx wilgotność na swoim mierniku łuskana z ręki 31% po kombajnie 32% swoim na skupie 32,25%. Conexxion około 35% ukosiłem przyczepę i zjechałem.

Odstawiałem do Wipaszu, to tak na bieżąco wszystko szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
5 minut temu, solek01 napisał:

Dziś skoszony Chromixx wilgotność na swoim mierniku łuskana z ręki 31% po kombajnie 32% swoim na skupie 32,25%. Conexxion około 35% ukosiłem przyczepę i zjechałem.

Odstawiałem do Wipaszu, to tak na bieżąco wszystko szło.

ile placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GPArtur    0

Z wipaszu po negocjacjach przysłali umowę na 440 netto za 30 %. Zastanawiam się czy podpisywać i odsyłać czy będzie droższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 17.10.2020 o 19:57, bercik9894 napisał:

A ile oddaje z hektara średnio?

ponad 10 suchego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

bardzo dobry plon, mocniejsze stanowiska trzymają wilgotnpsc ziarna ( mam tu na mysli juz 4 klasę) na ktorych u mnie tam do 40% z kolby dalej a na słabszych tp 30-35% z kolby, makabra, stay green duży, teraz to juz nie te tempo oddawania wody co we wrzesniu, choć pogoda dopisuje to z 2tyg bedzie trwało aż 5% zejdzie wg mnie


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
14 godzin temu, solek01 napisał:

Dziś skoszony Chromixx wilgotność na swoim mierniku łuskana z ręki 31% po kombajnie 32% swoim na skupie 32,25%. Conexxion około 35% ukosiłem przyczepę i zjechałem.

Odstawiałem do Wipaszu, to tak na bieżąco wszystko szło.

Solek a jak tam wydajności z ha ? zadowalające ? masz dobry miernik jak tak dokładnie pokazuje bo ja mam mielony Unimeter i pokazuje mi tylko dobrze (+/- 1.3 %) kukurydze poniżej 30% a jak powyżej 30 to pokaże >37 ,muszę go skalibrować na skupie na mokrzejszym ziarnie bo ma w pamięci złe dane wpisane fabrycznie, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
25 minut temu, lassie napisał:

bo ja mam mielony Unimeter i pokazuje mi tylko dobrze (+/- 1.3 %) kukurydze poniżej 30% a jak powyżej 30 to pokaże >37

bo one tylko do 37% i to nie całe pokazują ,a tak to są dość dokładne ,porównywane z wilgocią mierzoną w Bioagrze w Goświnowicach to pokazał 1do 2% mniej ale to mogło wynikać z tego że nieraz po 18 godzin czekała na rozładunek a podobno na przyczepie wilgoć nieco wzrasta ,a poza tym niech go szlag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

to miernik znajomego ale taki typ https://www.grene.pl/wilgotnosciomierz-do-ziarna-wile-55-1168117.html  

ale jak widać to bardzo dobrze pokazuje. Chromixx trochę słabo wyszedł około 10 ton, Conexxion lepiej ale narazie ciężko mówić o wydajności bo obkoszone gorsze działki gdzie kukurydza częściowo wymokła. Z tego co rozmawiałem ze znajomymi i kombajnistą to sypie około 13 ton mokrej. Narazie mało się dzieje bo każdy czeka aż wilgotność trochę spadnie. Ale jak ktoś ma FAO tak do 240 na wschodzie Polski to można sobie wyłuskać jedną dwie i zobaczyć co pokazuje miernik bo może być miłe zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

wczesne denty dkc ok 250 fao też już ładnie doschły bo znajomi zbierali ok. 30 % ale zdażało się 34,5 zależy od kawałka.My jutro jedziemy z dkc 4098 fao 290, ale południowy skłon więc może być już w miarę ok.

Edytowano przez lassie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie Barman z kolby 36 a rośliny całkiem suche dostał we wrześniu przymrozku i chyba nie ma na co czekać bo wiatr położy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
2 godziny temu, solek01 napisał:

to miernik znajomego ale taki typ https://www.grene.pl/wilgotnosciomierz-do-ziarna-wile-55-1168117.html  

ale jak widać to bardzo dobrze pokazuje. Chromixx trochę słabo wyszedł około 10 ton, Conexxion lepiej ale narazie ciężko mówić o wydajności bo obkoszone gorsze działki gdzie kukurydza częściowo wymokła. Z tego co rozmawiałem ze znajomymi i kombajnistą to sypie około 13 ton mokrej. Narazie mało się dzieje bo każdy czeka aż wilgotność trochę spadnie. Ale jak ktoś ma FAO tak do 240 na wschodzie Polski to można sobie wyłuskać jedną dwie i zobaczyć co pokazuje miernik bo może być miłe zaskoczenie.

i jak mu się sprawuje ten WILE? dobrze mierzy?

 

nie wiem czemu macie takie obawy o wyłożenie kukurydzy przez wiatr no słyszałem że jedne odmiany podatniejsze, moja stoi sztywno wczoraj kontrolowałem, w ub.r. też wczesnie przymrozek bo w drugiej dekadzie wrzesnia zdajesie ale wszystko stało do końca października i dłużej od znajomych i nic


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32

Kiedy taka kukurydza może być gotowa do zbioru na ziarno? Jestem początkujący w uprawie kukurydzy i mam pytanie czy to prawda, ze taka kukurydza szybciej oddaje wilgoć ?

20201025_113313.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
9 minut temu, bercik9894 napisał:

Kiedy taka kukurydza może być gotowa do zbioru na ziarno? Jestem początkujący w uprawie kukurydzy i mam pytanie czy to prawda, ze taka kukurydza szybciej oddaje wilgoć ?

20201025_113313.jpg

10. listopada bedzie miala 25 %

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj