Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    248

dobra cena za suszenie

dziś młócone wczesne flinty 30% a dent fao 240 aż 38% siane 23 kwiecień na Śląsku, musi postac jeszcze do listopada

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
10 godzin temu, Emil39 napisał:

S..ny 

ten jest w miarę uczciwy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, patfilmax napisał:

Myśleliście o suszeniu? Mam możliwość wysuszyć za 7 zł tono/procent. Myślicie ze to dobra cena? 

Jeśli masz magazyn i możliwości finansowe to susz i trzymaj. Na wiosnę, lato sucha kuku będzie na pewno powyżej 800zł. Ja kilka lat temu zainwestowałem w suszarnie i to był strzał w 10!  Dziś nie muszę się martwić że kuku mokra po 400! 

Wczoraj pierwszy zasyp suszarni i sezon rozpoczęty  pierwsze 4ha skoszone plon ok 11 ton wilgotność 29%, najwcześniejsza 220.  Teraz pewnie tydzień przerwy bo późne odmiany jeszcze powyżej 30%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7
2 godziny temu, motorader18 napisał:

Opolskie wczoraj zaczęli fao 220 plon 16700 wilgotność 30.5 cena 450 Bioagra 

 

Kontrakt był pisany wcześniej czy cena na dzień dzisiejszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

fajne macie ceny za mokra u nas 350n, dziś pierwszy wjazd i wilgotność 42%, gdzie ta polska złota jesień? rok temu z pola miały i po 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
rolnik1986 napisał:

Płock cena 530netto trzeba czekac bo wlgotnosc 43%. nie dajcie sie oszukac. cena suchej jest wysoka lepiej czekac

kto tyle placi w okolicy Płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
1 godzinę temu, Tigon napisał:

fajne macie ceny za mokra u nas 350n, dziś pierwszy wjazd i wilgotność 42%, gdzie ta polska złota jesień? rok temu z pola miały i po 18

Kto tak mało daję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
gosciu506 napisał:

rolnik1986 napisał:

Płock cena 530netto trzeba czekac bo wlgotnosc 43%. nie dajcie sie oszukac. cena suchej jest wysoka lepiej czekac

kto tyle placi w okolicy Płocka

moj znajomy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

znając życie to i tak jesteś po drugiej stronie Wisły bo ja jestem lewo strony brzeg Wisły czyli Gabin i okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
16 godzin temu, RU68 napisał:

odejmij sobie 15% x 12zł 

na jakiej podstawie? do jakiego posta komentujesz? 15% powyżej 30 tj jakby 45% miała? i 12zł/%?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
gosciu506 napisał:

znając życie to i tak jesteś po drugiej stronie Wisły bo ja jestem lewo strony brzeg Wisły czyli Gabin i okolice

dokladnie. mieszkam naprzeciwko dobrzykowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428
12 godzin temu, rolnik1986 napisał:

Płock cena 530netto trzeba czekac bo wlgotnosc 43%. nie dajcie sie oszukac. cena suchej jest wysoka lepiej czekac

Ja mam do płocka 50km.  A za taką cenę to jestem w stanie dowieść. To jest cena za 30%? Jaki termin płatności? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
5 godzin temu, motorader18 napisał:

Fao 240 wilgotność 33 % plon 15600 cena po potrąceniach 432zl Bioagra  6700 z hektara 

cena brutto i na ryczałt czy vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
12 godzin temu, Emil39 napisał:

Kto tak mało daję 

Podkarpacie tutaj ceny są z kosmosu, suchą we wrześniu miałem propozycje na 560n z odbiorem październik, teraz pewnie trochę ceny podskoczyły, ogólnie nieciekawie to wygląda bo qq zielone i wilgotność 40%+ obecnie przy fao 260 i wczesnym siewie, a po zeszłe lata bywała i poniżej 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
2 minuty temu, Tigon napisał:

Podkarpacie tutaj ceny są z kosmosu, suchą we wrześniu miałem propozycje na 560n z odbiorem październik, teraz pewnie trochę ceny podskoczyły, ogólnie nieciekawie to wygląda bo qq zielone i wilgotność 40%+ obecnie przy fao 260 i wczesnym siewie, a po zeszłe lata bywała i poniżej 20%

Jestem z podkarpacia dlatego pytam kto daję tylko 350 To ja od ciebie kupię za 380 tylko musisz dostarczyć na Przeworsk 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
6465 napisał:

12 godzin temu, rolnik1986 napisał:

Płock cena 530netto trzeba czekac bo wlgotnosc 43%. nie dajcie sie oszukac. cena suchej jest wysoka lepiej czekac

Ja mam do płocka 50km.  A za taką cenę to jestem w stanie dowieść. To jest cena za 30%? Jaki termin płatności? 

odezwij sie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj