Folenka

Kosiarka dyskowa Vicon 428 extra/ Kuhn GMD 702 GII

Polecane posty

Folenka    29

Mam pytanie do użytkowników kosiarek wymienionych w temacie - jaką realnie mocą powinien dysponować ciągnik do takiej kosiarki? Obie są na centralnym zawieszeniu, szerokość 280 cm. Posiadamy ursusa 902 i same explorera 80, myślicie, że któryś z wymienionych "da radę" z taką kosiarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    251

Mam vicon 428h już ósmy rok. Zapinam, do kuboty 110KM. Ale jestem prawie pewny, że sobie z nią poradzą. Po trzy noże na dysku (8 dysków przy szerokości 2,8m) robi robotę. Jak są ostre noże to wystarcza 350 obr/min na WOM. I jest stosunkowo lekka jak na centralne zawieszenie. (740kg) Przeniesienie napędu na listwę jest przez wałek przekaźnika, a nie paski klinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ja vicona ciagam 90km fendtem 8 rok i łozysko na pierwszym dysku wymienialem na wiosne. ogolnie polecam bo prosta w ewentualnej naprawie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    251

To u mnie w tym roku wymieniłem dwa ślizgi. I były to pierwsze pieniądze włożone w remont kosiarki po 8 latach. A mam ponad 50ha trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    251

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba coś około 300 zł. Musiałbym zajrzeć w faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Dziękuję za odpowiedzi. Ostatecznie wybór padł na Vicona 124 extra, była w najlepszej kondycji.

Mam do Was jeszcze pytanie - jakich przekaźników używacie? Niestety kosiarka nie posiadała takowego i trzeba dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    251

U mnie jest fabrycznie walterschaid bez sprzęgła, bo dopiero od przekładni do listwy jest wałek ze sprzęgłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MateuszKrawczykowski
      Poszukuje katalogu do kosiarki czeskiej bo nie wiem czy wymieniać sprzęgło z piastą czy same sprzęgło.
      Pilnie potrzebuję ten katalog.
      Pozdrawiam
    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez perkins3382
      Witam jaki długi wałek do kosiarki kupić 
    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj