Polecane posty

kr9292    950
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

w jakiej mleczarni i w jakich latach?

Lyder. Do 2016r grubo ponad 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Są tacy co i emeryturę dokładają i żyją. A co ma zrobić z taką kasa 300 czy 400 tys? Do okola świata ruszyć? Całe życie poświęcił ogonom to i po przepisie będzie robił a kasę chociaz cześć w gospodarkę wpompuje. Ja juz zapowiedziałem mojemu synowi ze będę mu krowy doił dopóki będę mógł i taki jest mój wybór i ch innym do tego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

Tylko że nie każdy chce dokonać żywota w oborze. Swoją drogą w swoim poście ukazałeś jakimi niewolnikami są krowiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932

Czy wy nie wybiegacie za daleko w przyszłość jak będziemy dygac do 65 albo i 67 to wielu z nas może tej emerytury nawet raz nie odebrać i z udziałem może być to samo

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Ja już postanowiłem dużo wcześniej, że trzymam krowy mleczne do 2021 i tak odkładałem to już kilka lat.

Miałem dwa wyjścia: budowa nowej obory, albo kończę zabawę z mlekiem i zdecydowałem teraz definitywnie 21 i koniec chyba że międzyczasie cena mleka w mlekpolu spadnie poniżej 1,30 - wtedy kończę wcześniej.

Nie oszukujmy się, ale krowy to niewolnictwo i byle fryzjerka czy inna ekspedjentka z biedry, nie mówiąc o budowlańcu, nie zamieniliby się z nami. Zazdroszczą nam tych audic i bmek, ale gdyby kazać doić im 2 razy dziennie 7 dni w tygodniu to wolą jeździć swioimi fiatami ze zgniłymi progami, ale mieć wolny weekend, wieczór, iść na L4 itp. Zreszta teraz rynek prcy to rynek pracownika no chyba, że korona coś zmieni, ale wtedy my pierwsi dostaniemy po d....

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
58 minut temu, Łolek napisał:

Czy wy nie wybiegacie za daleko w przyszłość jak będziemy dygac do 65 albo i 67 to wielu z nas może tej emerytury nawet raz nie odebrać i z udziałem może być to samo

Dokładnie, my to nie to co dawne pokolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
41 minut temu, vat napisał:

Ja już postanowiłem dużo wcześniej, że trzymam krowy mleczne do 2021 i tak odkładałem to już kilka lat.

Miałem dwa wyjścia: budowa nowej obory, albo kończę zabawę z mlekiem i zdecydowałem teraz definitywnie 21 i koniec chyba że międzyczasie cena mleka w mlekpolu spadnie poniżej 1,30 - wtedy kończę wcześniej.

Nie oszukujmy się, ale krowy to niewolnictwo i byle fryzjerka czy inna ekspedjentka z biedry, nie mówiąc o budowlańcu, nie zamieniliby się z nami. Zazdroszczą nam tych audic i bmek, ale gdyby kazać doić im 2 razy dziennie 7 dni w tygodniu to wolą jeździć swioimi fiatami ze zgniłymi progami, ale mieć wolny weekend, wieczór, iść na L4 itp. Zreszta teraz rynek prcy to rynek pracownika no chyba, że korona coś zmieni, ale wtedy my pierwsi dostaniemy po d....

Jeśli w Mlekpolu cena mleka spadnie poniżej tej ceny to my w Polmleku pierwsi będziemy likwidować bo u nas cena będzie wtedy w granicach 85-90 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Ale ja nie mówię o każdym, tylko o sobie, inni mnie nie obchodzą, niech robią co chcą. Dla ciebie to niewolnictwo a dla mnie to jest dziedzictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mnie hodowla krów interesuje. Dlatego przy tym robię,ale musi być z  tego zysk. A w niektórym mleczarniach praca jest niedoceniania. Znajomemu w maju 90gr zapłacą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
48 minut temu, vodz napisał:

Mój znajomy polmlek raciaz 0.85 zł

Przy jakiej ilości? To ja oddział Ostrów Mazowiecka mam trochę lepiej bo 1,13😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Łuków u sąsiada 1.05 zł brutto za kwiecień. Ilość około 14tys. Parametrów nie znam. W porównaniu do marca 15gr w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mój ojciec przepisał mi prawie 3 lata temu gospodarstwo mleczarnia Mlekpol (dokładnie lipiec) . Uzbierało 80 tyś udziału wiadomo miał dużo mniej mleka niż ja teraz. Ostatnio instruktor był i ojciec pytał o udziału co i jak . Usłyszał że się jeszcze zejdzie kilka lat A ja mam już uzbierane 22 tyś  więc pewnie z moich udziałów zapłacą kiedyś ojca hehe. Mleczarnia co miesiąc ma czyste pieniądze z udziału od nas bez podatku bo my krowiarze płacimy ten podatek co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195
vodz napisał:

Mój znajomy polmlek raciaz 0.85 zł

nie rozumie takich ludzi


masio513 napisał:

Łuków u sąsiada 1.05 zł brutto za kwiecień. Ilość około 14tys. Parametrów nie znam. W porównaniu do marca 15gr w dół. 

jaki rejon? sąsiadnie odwiedza mleczarni tam to jest taki robinhod zabierają komu się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

to nie ma u was lepszego odbiorcy? ja do łukowa mam 10km i odeszłem od nich 12lat temu i poczułem że oddycham tam biją bez ostrzeżenia zanim gdzie indziej podniosą głos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
26 minut temu, dejmian90 napisał:

Przy jakiej ilości? To ja oddział Ostrów Mazowiecka mam trochę lepiej bo 1,13😅😅

Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Był bielmlek, ale wiadomo co się stało. A wszyscy w okolicy więksi odeszli z dwa lata temu do łukowa bo płacił lepiej jak president i Hajnówka. Około 1.30. A teraz już opierdziela. President też za kwiecień 8 gr uciął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Też jestem z gminy Brańsk. Bielmlek łuków czy Hajnówka to dojenie bezstresowe więc jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Mój ojciec przepisał mi prawie 3 lata temu gospodarstwo mleczarnia Mlekpol (dokładnie lipiec) . Uzbierało 80 tyś udziału wiadomo miał dużo mniej mleka niż ja teraz. Ostatnio instruktor był i ojciec pytał o udziału co i jak . Usłyszał że się jeszcze zejdzie kilka lat A ja mam już uzbierane 22 tyś  więc pewnie z moich udziałów zapłacą kiedyś ojca hehe. Mleczarnia co miesiąc ma czyste pieniądze z udziału od nas bez podatku bo my krowiarze płacimy ten podatek co miesiąc.

Tak więc powtarzam wszystko zależy od spółdzielni, sierpc oddaje udzialy po roku w dwóch ratach. Jeśli podanie jest złożone przed walnym no to po walnym w czerwcu pierwsza rata druga w listopadzie i tyle, rozliczone.

1 godzinę temu, dejmian90 napisał:

Przy jakiej ilości? To ja oddział Ostrów Mazowiecka mam trochę lepiej bo 1,13😅😅

Może ze 3 tys na miesiąc ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Dzięki udziałowi spółdzielnia  ma pieniądze na inwedtycję. A to się przekłada na cenę mleka. W Piątnicy prawdopodobnie premia za miesiąc maj będzię. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121

płaczecie na 90groszy, 4 lata temu oddawaliśmy w lutym po 66 groszy do jakże przecudownej osm chorzele i jakoś daliśmy radę...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, czareczek85 napisał:

Dzięki udziałowi spółdzielnia  ma pieniądze na inwedtycję. A to się przekłada na cenę mleka. W Piątnicy prawdopodobnie premia za miesiąc maj będzię. 

Wiadomo ile ta premia wyniesie?, 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj