Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiu    532

Dla Was jak ktoś jest np radnym ma swoje zdanie odmienne od waszego tzn że jest zły, głupi, lewy itp. Kolega @alfa w pewnym sensie dobrze pisze. Wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bo może być tak że  te 10 gr do litra dziś komuś ratuje życie bo ledwo wiąże koniec z końcem a  innym może myśleć jak @alfa. Te 10gr to mógłby być nie głupi pomysł ale przed jego wprowadzeniem trzeba się zastanowić nad strukturą udziałowców danej spółdzielni.  Jeżeli większość z nich na chwilę obecną ma stabilną sytuację i jest w stanie zainwestować te 10gr w biznes i nie zaburzy to ich stabilności to czemu nie. Mechanizm ten mógłby okazać się super dźwignia dla Waszego biznesu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Tak jak ktoś tu wcześniej pisał kolega vat że nie potrafi ktoś gospodarować pieniędzmi swoimi ja mam zdanie że akurat większość nie potrafi bo tylko kręcą kółka kredytów w końcu załóżmy syn przejmie synową hu.. Wa i się oddzielają z czym zostaje były rolnik? Z niczym pokaż mi kolego ilu rolników z mleczarni ma jakąś inwestycje poza krowami albo przeleć się po wiosce lub gminie niech ktoś Ci pożyczy 100000 dopiero zobaczysz ilu ludzi ma m jakiekolwiek myślenie poza krowiarskie kto z tych rolników zostanie z czymś podczas jakiegoś kryzysu i załóżmy ceny 80 gr. Sam mam kupę znajomych i żaden nie ma nic poza krowami i kredytami i nie mów że nie chciałbyś oddać gospodarstwa dla syna a samemu ogarnąć potężna sumę pieniędzy i albo sobie zainwesowac albo mu oddać bo wtedy twoja decyzja ja np nie wyobrażam sobie nie mieć nic poza bydłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Dla Was... dla nas.. już od pewnego czasu chodzą plotki, że prezio forsuje pomysł aby podnieść wysokość pobieranych udziału. Niby, że nie ma za co spłacać tych którzy odchodzą z mleczarni ;) Pytanie kto spłaci tych którzy będą odprowadzać 10gr - pewnie ci którzy będą płacic 15gr

Wiekszość moich znajomych, tych większych krowiarzy, ma przynajmniej jedno mieszkanie kupione w większym mieście.

Jeżeli tak podoba się Wam pomysł Piątnicy odnośnie wys. udziałów to może warto by zacząć płacić tak jak Piątnica.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Co ty alfa chcesz 100k na wsi pożyczać 🤔jak masz nadwyżki i odkladasz to po co ci 100k😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
2 minuty temu, Łolek napisał:

Co ty alfa chcesz 100k na wsi pożyczać 🤔jak masz nadwyżki i odkladasz to po co ci 100k😉

Hehe ja nie daje taki przykład 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
12 godzin temu, alfa napisał:

Ja mówię na podstawie gazety 

IMG_20200517_185339.jpg

Kolego czareczek jakie masz parametry? To wychodzi 1.64 netto od tego udział to 1.55 dobrze mówię? Z jednej strony to ten duży udział super sprawa sam chyba bym chciał 10 gr udziału 

Zasada jest prosta placimy za tluszcz i białko. Masz wysokie parametry otrzymujesz wysoką cenę, masz niskie parametry dostajesz cenę niższą. Żeby dołożyć waszą dopłatę ilościową to ten rolnik na którego się powołujesz dostał by heszcze ze 20gr więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

od wielu lat w krajach cywilizowanych  istnieją mechanizmy  takie niby dodatkowe ubezpieczenie  jak nasz drugi filar był , i to z udziałem w piątnicy nie jest złe samo w sobie wszyscy płacą ZUS TAK SAMO MOŻNA by powiedzieć niech ludzie sami o siebie na starość zadbają  . A jak to jest jak nastepca przejmuje gospodarstwo czy ten udział mozna wypłacić czy automatycznie przechodzi na nastepce ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165
Łolek napisał:

Co ty alfa chcesz 100k na wsi pożyczać 🤔jak masz nadwyżki i odkladasz to po co ci 100k😉

Ty pożycz gdzieś 10k albo 5k 😜 każdy podszewke w kieszeni Ci pokaże 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wszystko pięknie i ładnie. Fajna emeryturka. Szkoda, że w takie bajki trudno uwierzyć. Każda mleczarnia broni się rękami i nogami przed wypłatą udziału. A im większy udział tym większy ból d*py. Dodatkowo nietrudno sobie wyobrazić sytuację w której spółdzielnia bankrutuje i wasze udziały idą się trzepać całkowicie. Ja też mam spore udziały w Łowiczu i jaki mialem z nich pożytek? Taki, że gdy brałem zbiornik z mleczarni ze stacji schładzania (czyli podobno także moją własność) ,to płaciłem odsetki za spłaty w kilku ratach.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165

Mhm oddaje do Ryk od 12 lat i mam też trochę nazbierane i wszyscy co odeszli czy do innych podmiotów czy na emeryture dostali to co im się należało bez problemowo i jak kiedyś zakończę to będzie niezła odprawa 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Wszystko zależy od mleczarni. W sierpcu udzialy wyplacaja w ciągu roku w dwóch ratach. Mieszkam w okolicy co same sierpczaki i tam gdzie stary wyjął udział przy przepisaniu na syna, tam strasznie gospodarstwa wyjeba*y do przodu. Mój sąsiad ze 2 lata temu miał prawie 200 tys a jeszcze z 15 lat będzie doił, a teraz ma dwa razy więcej mleka niż 3 lata temu także ile nadoi jeszcze? Napewno następca się ucieszy z takiej kasy na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165

Jak mu ,,stary'' da 😉 może są jeszcze inne dzieci albo rodzicom też od życia coś się należy🤔😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
Niektórym tylko aby krowy w głowie 😂 Całe życie w tym gownie przerobił i jeszcze na stare lata ma synowi oddać udziały... 😂 Śmiechu warte

emeryturę też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

 Może bedziesz miał kiedyś okazję sie o tym przekonać , rodzice pracowali dla Ciebie ty dla dzieci i tak to sie kręci 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

Połowę udziałów ojciec dostał. Grosza nie zobaczyłem i nie chce. Chyba że byłoby to ze 100 tys 😂. Nie no ale szanujmy się ... 😂 Jakiś podział na gospodarce musi być co ojca a co syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Jeden dał drugi nie trzeci przechlał każdy ma swoje każdy ma inną sytuację więc nie ma co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

No ale jednak nie rozumiem wszystko co zarobił odłożył i co jego to ma oddać. I później zdać się na łaskę syna ?😂 No ale masz rację każda sytuacja jest inna 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mój ojczulek oddawał ok 200 tys litrów w dniu przepisania na mnie udziałów. Było ok 16-17 tys zł gromadzone przez ponad 20 lat. Szkoda gadać 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi    1

Mój teść musi czekać 7-8lat na wypłacenia udziałów bo rzekomo nie maja pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

 

@alfa @grzesiupoprostu nie lubię jak ktoś próbuje uszczęsliwić innych na siłę.

Ale nic straconego alfa jeżeli chcesz możesz zaproponować na radzie, aby dietę radnym wypłacano powiedzmy 500zł/msc, pozostałe 4,5k zasilało by udział członkowski, który odzyskałbyś gdybyś kończył produkcję /przekazywał dla syna.

Dalej uważasz, że to dobry pomysł z taką forma inwestowania w przyszłość? 

Zresztą radni, z prezesem na czele, mogą iść dalej i uchwalić swoistą ustawę kominową - zarobki nie wyłączając prezesa, do 5k - pozostała część po przejściu na emeryturę. Przecież ile można wydawać na samochody, wakacje itp. ile nieszczęścia z tego nadmiaru pieniędzy, rozwodów, zdrad itp, a na starość człowiek jest bardziej ustatkowany, ato pomoże dzieciom, albo wnuczkom ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165
kr9292 napisał:

Mój ojczulek oddawał ok 200 tys litrów w dniu przepisania na mnie udziałów. Było ok 16-17 tys zł gromadzone przez ponad 20 lat. Szkoda gadać 🙆

w jakiej mleczarni i w jakich latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj