DzikiSimental25

Cena cieląt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
10 minut temu, soltys48 napisał:

Od jednego za długi ładowacz zabierałem 😉

Ty albo za drogi , albo robisz za dużo . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panox    10

kiściaste czy nie kupcy sie znaleźli  :D 
Własnie co do tematu  po ile teraz u was takie odsadki kg/zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
101010    379

Wyraźne pogorszenie opłacalności na rynku żywca wołowego !

Pandemia COVID-19 wywiera negatywny wpływ na ceny skupu bydła nie tylko ze względu na utrudnienia eksportowe. Istotną rolę odgrywa też wysoki udział kanału HoReCa w spożyciu wołowiny oraz wysoka elastyczność dochodowa popytu na ten gatunek mięsa.

Negatywny wpływ pandemii COVID-19 na ceny skupu bydła wynika głównie z utrudnień eksportowych. Polska eksportuje znaczną większość wyprodukowanego mięsa wołowego, dlatego też zablokowanie kanałów dystrybucji miało tak silny i szybki wpływ na ceny. W ocenie analityków z Crédit Agricole, negatywna dla polskiego eksportu była jego struktura, gdzie wśród głównych importerów polskiej wołowiny znajdują się kraje o największej liczbie zakażeń (Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania).

Ponadto popyt na wołowinę został szczególnie silnie dotknięty skutkami pandemii ze względu na wysoki udział kanału HoReCa (hotele, restauracje, kawiarnie) w spożyciu tego gatunku mięsa, jak informują eksperci z Crédit Agricole. Podkreślają również, że popyt ten charakteryzuje się wysoką elastycznością dochodową. Określa ona zmiany wielkości popytu pod wpływem zmian dochodu konsumenta. W ostatnim czasie z dochodem bywa różnie, a wzmożona niepewność na rynku pracy skłania część konsumentów do „zaciskania pasa”.

Na podstawie wspomnianego powyżej wysokiego udziału kanału HoReCa w spożyciu wołowiny i wysokiej elastyczności dochodowej popytu na nią, analitycy z Crédit Agricole uważają, że w porównaniu do innych gatunków mięsa odbudowa popytu na wołowinę będzie powolna.

W stosunku do zeszłego roku cena skupu bydła w kwietniu była niższa o 5,7 proc. (spadła do 6,12 zł/kg), zaś cena pasz dla bydła wzrosła o 2,4 proc. (do 1,59 zł/kg), w skutek czego relacja cen żywiec/pasza ukształtowała się na poziomie 3,88 wobec 4,06 przed rokiem, jak wynika z prezentowanych danych. Sygnalizuje to wyraźne pogorszenie opłacalności produkcji w ujęciu rocznym, jak zaznaczają analitycy.

– Uwzględniając sytuację na unijnym i krajowym rynku wołowiny oczekujemy, że cena skupu bydła w Polsce na koniec 2020 r. wyniesie ok. 6,25 zł/kg oraz 6,50 zł/kg na koniec 2021 r. Głównym czynnikiem ryzyka dla naszej prognozy jest dalszy przebieg pandemii COVID-19 – informują eksperci z Crédit Agricole.

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/wyrazne-pogorszenie-oplacalnosci-na-rynku-zywca-wolowego,96740.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358

Mam do sprzedania dwa byczki mieszance sm tygodniowe cena 1650. Podlaskie powiat Siemiatycki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
4 godziny temu, Renowka2002 napisał:

Sprzedam byczki mieszance dwie sztuki po LM i jeden po SM. Cena 2600 do negocjacji.

gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panox    10

powiat wyszkowski młodziaki jeden z końca maja HO drugi początek czerwca HO dwa starsze jeden z końca grudnia Ho drugi z początku marca MM wrócę z pracy wstawię zdjęcia jak ktoś będzie zainteresowany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj