DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

na razie u świń też spadki ale nie taka panika jak w cennikach bydła. Cena bydła spadła ok 1 zł a ludzie masowo chcą je sprzedawać, w świniach spadki 50 gr  a paniki niema bo i świń mało. I w skupach bydła i świń ceny bedą tak długo spadać jak długo ubojnia kupi ilość żywca jaka chciała, jak nie kupi przestanie obniżac ceny. ale sami widzicie tan nie ma paszy, tamten potrzebuje na kredyt inny na nawóz, opryski i paliwo a handlarzyki aż zacierają ręce z radości teraz to się dopiero obłowią na krzywdzie rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383

Pogłowie bydła spadnie świń już spadło.  To i ceny zbóż polecą na łeb na szyję.  Mam pszenzyto na sprzedaż i zainteresowania brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41

Pojechały ładne mm po 7.5 brutto w tamtym tygodniu by było trochę ponad 8 ale co poradzisz...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
25 minut temu, kanalia36 napisał:

na razie u świń też spadki ale nie taka panika jak w cennikach bydła. Cena bydła spadła ok 1 zł a ludzie masowo chcą je sprzedawać, w świniach spadki 50 gr  a paniki niema bo i świń mało. I w skupach bydła i świń ceny bedą tak długo spadać jak długo ubojnia kupi ilość żywca jaka chciała, jak nie kupi przestanie obniżac ceny. ale sami widzicie tan nie ma paszy, tamten potrzebuje na kredyt inny na nawóz, opryski i paliwo a handlarzyki aż zacierają ręce z radości teraz to się dopiero obłowią na krzywdzie rolnika

tylko że Animex w Kutnie ograniczył ubój do 1200szt dziennie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Wczoraj u kolegi byłem do pomocy przy załadunku byków, ale nie oddał. Ładne hf ok 650kg 6,2zł agromir. Miałem nosa żem w ostatniej chwili swoje sprzedał. Kasa po 10 dniach wczoraj wpłynęła agromir. 👍


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
3 godziny temu, bobienko napisał:

Cenę ubojnie zbiły by towaru nałapać przed przestojem.prawdopodobnie po niedzieli kwarantanna przez duże K,zakaz przemieszczania się między wiekszwmi miejscowościami.raczej i ubojnie i handlarze na ferie.

Nie ma takiej opcji. Transport będzie jeździł, bo to nie tylko żywność ale i medykamenty i inne środki ochrony. Jeśli transport stanie to więcej ofiar będzie z braków w zaopatrzeniu niż z korony. Tylko spokój nas uratuje, na razie na panice cwaniacy zarabiają.

Myślisz że mleko będzie szło na pole bo zakazy zrobią?

+1pkt za spam

Edytowano przez Bartek933

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

We wloszech juz idzie bo ludzie z mleczarni w kwarantannach. A u nas info ze mamy informowac mleczarnie jak bedzie rolnik w kwarantannie.

+1pkt za spam

Edytowano przez Bartek933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Panowie, poniżej wrzucam linki do tematów dla Was. Nie będę tu was cały czas pilnował ale jak zajrzę i będzie daleko od tematu cen bydła to pkt polecą. Jak ktoś będzie się czuł pokrzywdzony to proszę pisać do mnie w prywatnej wiadomości. Jeżeli ktoś będzie chciał w wulgarny sposób to wszystko ocenić to oprócz pkt dostanie urlop.

Jeszcze raz proszę.

 

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, przemekhodowca napisał:

spokojnie cena wróci swiń mało bedą ludzie jeść bydło 

Oczywiście że będą jeść tyle że cena będzie oscylować koło 3 pln jak przed wejściem do UE PO niedzieli ostro w dół bydło

6 godzin temu, pedro2 napisał:

Wczoraj u kolegi byłem do pomocy przy załadunku byków, ale nie oddał. Ładne hf ok 650kg 6,2zł agromir. Miałem nosa żem w ostatniej chwili swoje sprzedał. Kasa po 10 dniach wczoraj wpłynęła agromir. 👍

Po niedzieli otej cenie będzie można tylko pomarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stasiek , a jak z ceną świniaków będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Tak tak, za darmo może jeszcze ubojnie nie będą chcieć brać? Sprzedać (oddać za pół darmo) i co i pod most? Jak tak będzie to musimy się po tym całym wirusie zjednoczyć i wyjść na ulicę, jeśli tanieje to powinno i w sklepie a tak nie jest. Musimy pokazać społeczeństwu że to my na tym nie zarabiamy, że ceny w sklepie nie odzwierciedlają cen skupu. Tylko czy z wami można strajkować? Czy my polscy producenci możemy się zjednoczyć? Jeśli tego nie zrobimy to będą nas dymać aż ostatni z nas padnie!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kris148a(ale masz nick  niech cię kule biją ) za darmo nie  ale na przelew pan Biernacki, Kruk, Pieta kupi. a jak sie kryzys skończy to ogłosi upadłość. Porzadne ubojnie jak nie będą miały zbytu zamkną  skupy. a wiesz jakie pole do popisu beda mieli złodzieje???? zobaczysz ile teraz w TPR i wiesciach rolniczych bedzie historii wydymanych rolników????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

A co nie tak z nickiem :) ? Tak ale nie może być tak że przy każdej okazji dymią nas, musimy się zjednoczyć (po tym całym wirusie) i zacząć strajkować, tak dalej być nie może! Ja wiem ze teraz będą nas dymać jeszcze bardziej :( Ja jal bym nie pracował jeszcze to już bym mógł dywan do komornika rozwijać ale teraz w każdej chwili i robotę można stracić przez tą epidemie i co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

2-3 tygodnie jak przytrzymają ludzie to i będzie cena.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16
1 godzinę temu, kris148a napisał:

Tak tak, za darmo może jeszcze ubojnie nie będą chcieć brać? Sprzedać (oddać za pół darmo) i co i pod most? Jak tak będzie to musimy się po tym całym wirusie zjednoczyć i wyjść na ulicę, jeśli tanieje to powinno i w sklepie a tak nie jest. Musimy pokazać społeczeństwu że to my na tym nie zarabiamy, że ceny w sklepie nie odzwierciedlają cen skupu. Tylko czy z wami można strajkować? Czy my polscy producenci możemy się zjednoczyć? Jeśli tego nie zrobimy to będą nas dymać aż ostatni z nas padnie!

Zgadzam sie z tb. 

Trzeba wyjsc na ulice i uswiadomic ludzi ile rolnik zarabia na bydle,mleku czy  zbozu.. ile kosztuje nasza praca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sądzisz że ulicę to interesuje ? Cena w sklepie ich interesuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

ulice może nie..ale ciągły strajk napewno zainteresuje rządzących.. tym bardziej przed jakimiś wyborami..tak podwyżki dostają nauczyciele pielęgniarki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My się nawet między sobą dogadać nie możemy.popysko wala agrounia pogadal Tolwinski to nawet tu głosy przeciw były.moge też za każdym nie przepadac ale od czasu Leppera to nie ma żadnego przywódcy co potrafi zjednoczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

No to jest już nas 3 ale zaraz widzimy tych co już kręcą nosem. Musimy się zjednoczyć! Podam wam przykład z mojego życia ; Kilak lat temu pracowałem w firmie gdzie zarobki były kiepskie (ja tam byłem najmłodszy z tego działu) no i wszyscy płakał że strajk że to że trzeba iść do szefa zeby coś dołożył itp. I co z 12 nas został sam i co i to ja poszedłem do dyrektora i to ja wywalczylem nie duża ale jednak parę groszy było a co reszta chojraków wymiekli, ot to cały nasz naród i od tego czsu nauczyłem się że robię swój, i sam walczę o podwyżkę do siebie bo innym cwaniaką tylko w gębie nie warto. Było jeszcze wiele takich sytuacji ale to nie ten temat. Co do tematu to musimy zjednoczyć się i wyjść na ulicę, tylko tak możemy coś zrobić, można ustawą regulować stosunek ceny w skupie do ceny w sklepie bo terez to ubojnie zachowują się jak monopolisci, można zrobić kampanie by Polaków zachęcić do spożywania więcej wołowiny, skoro cena bydła a świń jest porównywalna to nie widzę przeszkody by było tak samo w sklepie. Chyba każdy rozumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24

Ludzie wejść do sklepu mięsnego to cena z kosmosu! Ludzie to płacą po 200-300zl i mają po pół torby , jak na święta się kupowało to było co zjeść. A dziś jak byłem na zakupach to nie wiem z kąt te ceny? Żywiec w dół. Kur.a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnictwo zostało samo sobie.taka sierotka co to bez wyrzutów sumienia można wykorzystać . się nikt nie upomni . kupić najtaniej jak się da.dopompowac na maxa jakimś szambem doklejic metkę dobre bo polskie i puścić za miliony monet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Tak jest, jakiś Lepper był mnie nie oceniać, ale zjednoczyć umiał rolników, myślę że już takich protestów nie będzie, to pokolenie jest robione miękkim Ch....,. wtedy to ja z ojcem na blokady jeździłem bo też było źle, wszyscy chcieli zmiany. Teraz nie wiem czy my damy radę się zjednoczyć? Druga spraw że nas jest terez mniej, na mojej wsi zostało z 20 rolników którzy mają zwierzęta a kiedy każdy dom to było gospodarstwo i tylko z tego żyli i dla nich były te strajki być albo nie być, terez co drugi pracuje na etacie (ja też) ale nie chce być dymany i chce coś w końcu zrobić, mam jescze parę lat do 40 to jeśli nie terez to kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pedro2 napisał:

2-3 tygodnie jak przytrzymają ludzie to i będzie cena.

kolego w jakim świecie żyjesz????? skąd ta cena????  co najwyżej wróci do cen styczniowych i tak dziadowskich. 

a na mój nos rynek jest załatwiony na minimum 6 miesięcy. Teraz połowa ludzi wstrzyma sprzedaż ale druga połowa jest na musiku i sprzeda nawet za 3 zł za kg. Ubojnie napchają magazyny tanim mięsem. A za 2-3 miesiące ta druga połowa zacznie sprzedawać przetrzymywane bydło bo bedzie 30 miesięcy się zbliżać i znowu ubojnie będą miec tani towar. dopiero za 6 miesięcy bedzie cykanie po 20 gr na WBC co tydzień. A w miedzy czasie jakaś wojna na bliskim wschodzie jakiś zamach stanu w arabskich krajach, potem susza w Polsce i brak karmy, etc.etc. i reszcze raz etc  

Pedro wejdz sobie na nasze forum z roku 2009 ceny takie same jak teraz te same płonne nadzieje na podwyżki, ludzie z tamtego czasu juz są po hodowli a cen jak nie było tak niema i nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

co do agrounii i Tolwinskiego to według mnie oni raczej chcą się wybić politycznie na barkach rolników a nie zrobić coś konkretnego...

A kanalia czemu tak negujesz hodowle bydla( a jednak sam w to wszedles)

A wciąż chwalisz hodowle swinek gdzie mimo że sami jemy to ceny i tak są uzależnione od giełdy niemieckiej i jeszcze niedawno świnki były poniżej 4 u handlarzy...wie wszędzie jest tak samo..a w swiniach górka też nie bedzie wieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj