DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus932    1845
9 godzin temu, kanalia36 napisał:

Ursus i daj Ci Boże  jak najwięcej,  tu nie chodzi aby cieszyć się z czyjegośc nieszczęścia  ale zeby nie nastapił krach bo to nikomu nie służy 

A czy ja się ciesze z czyjegoś nieszczęcia 😕. Tylko chodzi o to że wszystkich krów ludzie nie oddadzą na rzeź , bo Ty już wieścisz spadek cen dużą ilością krów do uboju . A krach To już jest tylko teraz będzie po tym całym wirusie 

MariuszKlim    17

dzisiaj ABP Tykocin - byk kl. O do 30msc 11.80 netto

ponad 2 tygodnie temu 11.20

Edytowano przez MariuszKlim

Wiadomość z agroFakt.pl

Przez to wasze panikowanie zbiajcie sobie cenę. Przestój jest aktualnie we wszystkim nie tylko w rolnictwie. Dodam tylko, że ludzie jeść muszą. A co cena tylko zadrży to wszyscy zaraz wypychaja. Cena za hf w moim regionie koło 6netto mm 6,50 bez szału i większych zmian.

• Thanks 1

MariuszKlim    17

ja póki co się zastanawiam, liczyłem na min. 12zł netto, a jeśli będzie ponad to 2 sztuki od razu pójdą. Handlarza i ubojnie nie pytam czy cena podskoczy bo zawsze mówią że w dół nawet jak za tydzień są podwyżki.

Edytowano przez MariuszKlim

matius04    1

Taaa. A ABP Tykocin złotówkę do góry... Widocznie myśleli że zejdę z ceny i będa mieli towar a widocznie nie mieli i znowu do góry. 

• Thanks 1

JarekBazydlo    1101

Mi udało sie wczoraj oddać 2 sztuki O 12.40 netto R 12.70 netto i U 12.90 netto w nastepnym tyg prawdopodobnie znów staje skup na niektórych ubojniach. 

• Confused 1

karolr2    329

Ja to nie wiem co wy z ta pasza. Trzyma się tyle żeby była zapas chociaż na pół roku 

• Thanks 5

leszek1000    400

A wiesz co to susza . 2 rok z rzędu jest, to jaki zapas mogę zrobić. 

Edytowano przez leszek1000
  • Like 3

kanalia36    108

Koledzy 2 dni temu mój krajan zycietoniebajka pisał ze Wielki Mistrz B. z Goliny  potracił kontrakty z Żydami i Turkami, dziś potwierdzam te informacje  dziś ubił nie całe 200 sztuk rogacizny (normalnie ok900)  i w przyszłym tygodni ma stanąć albo obniżyć ostro cenniki. A podobno ma być jeszcze gorzej

• Like 1

FarmerDyzio    23

to chyba w tym gnoju jest cały zysk

dwa lata pracy psu pod ogon. Potwierdza się że na gospodarce trzeba mieć jaja z gumy

kanalia36    108
21 minut temu, FarmerDyzio napisał:

to chyba w tym gnoju jest cały zysk

dwa lata pracy psu pod ogon. Potwierdza się że na gospodarce trzeba mieć jaja z gumy

chyba kolego kpisz!!!!! w gnoju zysk???? ja przywiozłem  sobie sam 45 ton za uwaga.....20 zł za tone  kurzaka. gdzie ty tan zysk widzisz  jedna tona kurzaka ma ok.15 kg N a bydlęcy ma ok 5 kg  czyli jedna tona  kurzaka to jak 3 tony bydlecego.  Skoro kurzak jest za 20 zł no max 30 zł to tona bydlęcego nawet 10 zł nie powinna kosztować .  Bydło jest tak nie opłacalne ze szkoda aby byk ojscał i zagnojił słomę. Słome posiekać mocznikiem przesypać,  jesienią 15 ton kurzaka  i po zabawie. A byka to razem z handlarzem siekierą przez łebi i do dołu po środku pryzmy kurzaka

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

kanalia36    108

ok  zgoda to za 300 zł na ha  to będzie kurzak co rok 

. Na 6 klasie po bydlęcym to hybrydowe z trudem rosło a w tym roku dałem 15 ton świńskiego pomieszane z 15 ton kurzaka pod pszenżyto, na start wiosną  dałem 200 kg saletry i pędzi jak głupie będe skracał a drugiej dawki amonowej nawet nie bede siał bo polegnie. Szkoda zabawy z gnojem bydlęcym.

Yoda    476

Tylko że byków coraz mniej, świnie asf wybiję to co będzie to zboże żreć jak nawet chleba ludzie nie jedzą bo gluten.

• Like 1

bobienko    1569

Biernat kontrakty stracił to ktoś inny podpisał😁 wogóle ten Biernat kupa ch*ja reszta dziad.

• Haha 2

kanalia36    108

Yoda  zboże mi potrzebne bo mam świnie jak mi je wybiją to zaczne wyłudzać dopłaty. chronione ptaszki, rolnictwo ekologiczne, itd. Yoda na dziś aby być dochodowym starczy ciągnik dezel, talerzówka, siewnik innych maszyn nie potrzeba i gwarantuje Ci lepiej bedziesz żyć jak Ci co z modernizacji kasy nabrali na nowe budynki do hodowli

pomyśl sam niektórzy wzieli modernizacje na opasowe jak robili biznes plan to była cena 8zł a teraz 6 zł  i teraz cyrograf podpisany na 5 lat i d*pa blada albo zwrot dotacji z odsetkami albo sprzedąż byka nawet za 2 zł. Modernizacja to program przeznaczony do bankructwa polskich rolników i robienia z nich niewolników dla ubojni, mleczarni, itd. Ja raz skorzystałem i nigdy więcej choćby Ardanowski po tyłku mnie całolwał, chyba ze będzie zapis o sile wyższej związanej z cenami . Podpisuje umowe na np. 8 zł za byka cena spada o 15% to automatycznie kończy mi się program i dotacje zatrzymuje i od tego dnia nie mam zobowiazań. Inaczej to tylko frajer może podpisać umowę na te ich zasyfiałe dotacje

• Like 1
  • Thanks 2

przemek28_28    385

Potwierdzam co pisze kanalia. Niedaleko mnie gościu ma 120ha z czego 90 to piach, kupił za śmieszne pieniądze, sieje żyto pod agregat talerzowy, żadnych innych uprawę nie prowadzi pozniwnych. Wszystko ubezpieczone to policz sobie @Yoda jak on wychodzi na suszy. Dziś był dobrodziej (nie dzwoniłem, przejeżdżał i zajechał) co za byki 750-800+ zaproponował uwaga całe 6.10 netto z czego 2 mm a 2 mieszance z bbb. Zapytałem co tak nisko to byki wogole nie idą wiec dalej pytam skoro nie idą to po co przyjechał? A tak jechał i wstąpił. Dobroczyńca chciał mi pewnie ulżyć.

leszek1000    400

Dlatego robię oborę na krowy zwykłym kredytem ze spółdzielni. Robię tanio i według ustalonego projektu. A jak mleko będzie nie opłacalne to sobie zrobię halę na zboże i gra gitara. 

• Like 1

HF86    264
1 godzinę temu, zbitom793 napisał:

45-50 zł za tonę liczę 

I ktoś to bierze na potęgę że kolejki piszesz na rok czy sporadyczne darcie turysty i działkowiczów 

1 godzinę temu, Yoda napisał:

Tylko że byków coraz mniej, świnie asf wybiję to co będzie to zboże żreć jak nawet chleba ludzie nie jedzą bo gluten.

Dawno pisałem że bez różnorodnośći w rolnictwie bida i nędza .nawet opasowka się rozglądać zaczyna wiosną czy lepsze gałęzie świerkowe czy wierzbowe.w imię dobrej porady kanalii 

1 godzinę temu, bobienko napisał:

Biernat kontrakty stracił to ktoś inny podpisał😁 wogóle ten Biernat kupa ch*ja reszta dziad.

Bo próbował być chitrzejszy jak żydzi.a uni takich nie lubią.walil rolników to może próbował tak samo żydów 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez tomizieluch1988
      Witam serdecznie,
      Proszę o informacje co dzieje się z zakładem Mięsnym ZBYSZKO Zbigniew Kruk, Nie ma kontaktu z firmą. Nie płacą za dostarczone do nich bydło. Jeżeli ktoś ma również taki problem proszę o informację. Będę uruchamiał kroki prawne w tym temacie tworząc pozew zbiorowy. 
    • Przez Marcin1985r
      Witam jak w tytule szukam odbiorcy tuczników z okolic Radomia. Mam na rzut około 20szt. Zgory dziękuję za podpowiedź 
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez RolnikPL1214
      Witam czy jest ktoś w województwie wielkopolskim co skupuje króliki ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj