DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bugii    689
24 minuty temu, Kamilek1 napisał:

Nie ma zamknietych granic dla transportu itp wiec nie panikujcie bo w poniedzialek bd kolejki do ubojni przez panikarzy

Ale jest 14 dniowa kwarantanna dla kierowcy. Jak wyjedzie z towarem to przy powrocie na 14 dni do namiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy  ja już poza branżą prawie, ale moja rada jest taka ze jeżeli cena spadnie poniżej ceny krowy z stycznia to radze trzymać bydło i nie sprzedawać bo nawet jak bydło przekroczy 30 miesięcy to chyba sprzedać  w cenie krowy  w normalnych cenach  niż teraz za psie pieniądze złodziejom którzy magazyny zapełniają tanim towarem. a skoro jest taka panika to ceny bedą spadać w zawrotnym tempie.

Oczywiście zdaje sobie sprawe ze ludzie nie mają za co w pole ruszyć i najprawdopodobniej złodzieje bedą miały pod dostatkiem taniego towaru niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ale kolego kanalia 36 , nie rozumiesz że wielu nie ma paszy by przetrzymać, tak jak ja wiedziałem że w marcu będę odstawiał bo na tyle miałem paszy, no pech życiowy po prostu , i co zrobisz, myślałem przez chwilę żeby gdzieś trawy rwać, pod jabłonkami nawet troszkę urosła, ale to bym musiał przez całe dnie szukać i rwać trawę a i tak za mało tego będzie, 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

suzuki rozumiem, dlatego  napisałem ze złodzieje bedą żerować na tych co są na musiku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Bugii - przestań siać panikę. Jak kwarantanna? Ludzie chyba tylko w pl tak panikują, Dziś w Niemczech byłem na 3 firmach załadować się to żadnych procedur, dzieci z plecakami chodziły to chyba do szkoły, w sklepach jest każdy towar, przejeżdżając granice D-F żadnej kontroli (z F-D wyrywkowe) A co u nas,? To samo co z każdą aferą sensacja i prucie ryja w tv przez całe dnie. A w Niemczech brał siania paniki bo oni wiedzą że to może przynieś szkodę ogromną szkodę do całej ich gospodarki a już różowo nie jest. Na zwykłą grypę w lutym zmarły 23 osoby, a marcu już 8 i jakoś cisza, na tą jedną osobą (każdego szkoda) i panika na maksa, odciąć firmy i co będzie plajta za plajtą bo każdy ma zobowiązania i kredyty też większość firm i rolników i wyjdzie na to że więcej ludzi popełni samobójstwo z powodu załamania rynku i spirali długów przez ten zastój niż umrze na ten wirus. Połowa co się wypowiada na temat zagranicy nie widziała granicy ala pisze o pierdoli a inni podawają dalej. Kłamstwo powtarzane wiele razy zostaje przyjęte jako prawda niestety :(

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech będzie pochwalony🤣ja już po kwarantannie

W między czasie poszło 5 szt mm po 12,40 netto

Ale czytając posty widzę że to już nie aktualne ceny😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

Jeszcze nie dawno tak sobie myślałem a właściwie byłem wkurzony że wszystkie byki praktycznie w jednym okresie do sprzedania i wychodzi na to że źle na tym nie WYSZEDŁEM  a te dzieśięć co teraz mam to przetrzymam   do lepszych cen

Cena z środy O 11,8 i co  dzień niby 40gr mniej a towaru coraz więcej Biernat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
10 minut temu, kris148a napisał:

Bugii - przestań siać panikę. Jak kwarantanna? Ludzie chyba tylko w pl tak panikują, Dziś w Niemczech byłem na 3 firmach załadować się to żadnych procedur, dzieci z plecakami chodziły to chyba do szkoły, w sklepach jest każdy towar, przejeżdżając granice D-F żadnej kontroli (z F-D wyrywkowe) A co u nas,? To samo co z każdą aferą sensacja i prucie ryja w tv przez całe dnie. A w Niemczech brał siania paniki bo oni wiedzą że to może przynieś szkodę ogromną szkodę do całej ich gospodarki a już różowo nie jest. Na zwykłą grypę w lutym zmarły 23 osoby, a marcu już 8 i jakoś cisza, na tą jedną osobą (każdego szkoda) i panika na maksa, odciąć firmy i co będzie plajta za plajtą bo każdy ma zobowiązania i kredyty też większość firm i rolników i wyjdzie na to że więcej ludzi popełni samobójstwo z powodu załamania rynku i spirali długów przez ten zastój niż umrze na ten wirus. Połowa co się wypowiada na temat zagranicy nie widziała granicy ala pisze o pier**li a inni podawają dalej. Kłamstwo powtarzane wiele razy zostaje przyjęte jako prawda niestety :(

Nie sieje paniki. A kwarantanne zobaczysz przy powrocie. Od soboty 24:00 wchodzi w zycie. Godzine temu premier nowe rozporządzenie przedstawial. Zamkniete galerie, restauracje, bary itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

powiedzcie kiedy my (rolnicy) na tych bydlakach ( ubojniach, handlarzach) sie odgryziemy.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Widzę ze nie których myślenie boli i czytanie ze zrozumieniem. Kwarantanny nie dotyczy kierowców autobusów busów itp.

Bardziej się martwię czy mój bar będzie otwarty bo troxhe bedzie przykro przejechać obok i nie zajechać 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
8 minut temu, karolr2 napisał:

Widzę ze nie których myślenie boli i czytanie ze zrozumieniem. Kwarantanny nie dotyczy kierowców autobusów busów itp.

Bardziej się martwię czy mój bar będzie otwarty bo troxhe bedzie przykro przejechać obok i nie zajechać 😉

Niby gdzie to pisze? 

Kwarantanna dotyczy kazdego wjezdzajacego do polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Jeśli to by miało tak wyglądać to ruch towarowy też stanie na logikę jeden kierowca jeden kurs na 2 tygodnie jak teraz taki kierowca pizga po 3 kursy w tygodniu na zachód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 8.01.2020 o 09:34, tomaszmab napisał:

A niedawno mówiłem że każdy myśli że jak jest dobrze to zawsze będzie dobrze .. Mówiłem o wojnie niedawno że jakby coś było to ludzie którzy ziemię sprzedali po to aby kupić mieszkanie w bloku będą pluc sobie w brodę .. Bo jak nam ruscy korek zakręca i USA się wypnie to bedziemy końmi orać a ludzie w blokach będą palić meble aby się ogrzać .. a dostaw do marketów nie będzie bo paliwa nie będzie .. Wtedy ludzie szybko zrozumieją że trzymanie kur , koni , świń i bydła nawet w jednym budynku to rzecz normalna .. Popieprzylo się we łbach całej Unii Europejskiej i miastowym którzy gnebia chłopa za irytujący zapach siana albo obornika. A jak przyjdzie wojna to przyjda aby im chociaż pół litra mleka dać z brudnej zagnojonej cycki .. Ludziom się poprzewracalo w głowach i tyle .. A wojna będzie tego konsekwencją . I jest opisana w Tajemnicach Fatimskich . Co ciekawe Polska ma najmniej ucierpieć bo jest tu jeszcze wiara w Boga i szacunek do Kościoła ( chociaż też już nie tak jak kiedys ) a najwięksi agresorzy na świecie którzy odpowiadają za ucisk najmniejszych będą najbardziej zdruzgotani wojną i niemal doszczętnie zniszczone. Bo ta wojna światowa ma być już prowadzona ręką Bożej Sprawiedliwości . Możecie śmiać się z tego co napisałem ale jakoś mnie to nie wzrusza. Wiem napewno że sprawiedliwośc prędzej czy później dosięgnie każdego czy to w tym życiu czy po śmierci . A jedyne co pewne w życiu to śmierć 😉

Cytując swój post z początku roku pozdrawiam wszystkich. I miejmy nadzieję że ten cały system upadnie jak najszybciej a Polacy się odrodza jako kraj który zawsze był dumny jako Katolicki i wierny Bogu. Bo dość już tej nijakosci. Może jak upadnie gospodarka to ludzie zapragną czegoś więcej niż tylko konsumpcji i "taniego wina" przelewajacego się wszędzie w tv, sklepach itp. Śmiejecie się z ludzi którzy piszą coś o wierze i Jezusie czy Maryi a Wasi dziadkowie na tym byli wychowani. Plujecie tym samym na swoją spuściznę i tym samym Bogu w twarz. Dość już tej żenady. Mam nadzieję że Polacy znów się obudzą z letargu który im funduje zachodnie lobby konsumpcjonizmu i hulaszczego życia. A ten cały wirus to owoc szatańskiego globalizmu, multi kulti itp. Mamy za swoje. 

Marijusz wspomniał to napisałem. Tak to ogólnie szkoda słów. 

 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ło masz . Od paniki do paranoi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

No to i jestem. Zamiast cen bydła i rozmowy stricte o nich czytam o kierowcach ciężarówek i paranoi Pafnucego.

Ci co chcą o tej pseudogrupie rozmawiać to jest taki temat.

Ci co chcą ogólnie o bydle też mają temat: rozmowy producentów wołowiny

Resztę poproszę o pisanie w temacie, inaczej będę zmuszony rozdać punkty

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Pafnucy napisał:

Ło masz . Od paniki do paranoi .

w lokalnych wiadomościach mówili, że nie mówi się już paranoja tylko coronoja. chodziło o te czystki w sklepach i kupowanie na tzw zapas. 😉


Bartek, daruj. Tu już i tak każdy wkur...ny cenami, nie dokładam nam nerwów.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Pafnucy napisał:

Ło masz . Od paniki do paranoi .

Paranoja to będzie jak niedługo nie będzie co do gara wrzucić. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
24 minuty temu, tomaszmab napisał:

Cytując swój post z początku roku pozdrawiam wszystkich. I miejmy nadzieję że ten cały system upadnie jak najszybciej a Polacy się odrodza jako kraj który zawsze był dumny jako Katolicki i wierny Bogu. Bo dość już tej nijakosci. Może jak upadnie gospodarka to ludzie zapragną czegoś więcej niż tylko konsumpcji i "taniego wina" przelewajacego się wszędzie w tv, sklepach itp. Śmiejecie się z ludzi którzy piszą coś o wierze i Jezusie czy Maryi a Wasi dziadkowie na tym byli wychowani. Plujecie tym samym na swoją spuściznę i tym samym Bogu w twarz. Dość już tej żenady. Mam nadzieję że Polacy znów się obudzą z letargu który im funduje zachodnie lobby konsumpcjonizmu i hulaszczego życia. A ten cały wirus to owoc szatańskiego globalizmu, multi kulti itp. Mamy za swoje. 

Marijusz wspomniał to napisałem. Tak to ogólnie szkoda słów. 

 

Wierzysz w Boga czy kościół? Bo sadze ze kościół i to co mówi proboszcz. Czytałaś Biblię? Bo Biblia w wielu przypadkach zaprzecza temu co głosi kościół.

+1pkt za spam.

Każdy kolejny post nie na temat również zostanie nagrodzony

Nie wiem ile masz lat, ale ośmieszasz sie grożąc nam. Pewnie dasz mi bana. W 1989 skończyła sie cenzura. Poki nikt nikomu nie grozi, nie wywiera na nim nacisku to sąd nam nic nie zrobi a Ty zachowujesz sie jak pies ogrodnika

Śmieszy mnie ta cenzura. Do zobaczenia za jakiś czas prwnie.

Edytowano przez Bartek933
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Wolałbym żebyście nie chwalili jak to w Niemczech za***iście do tego wirusa podchodzą bo zaraz będą płakać. Nie jestem fanem tego rzadu, ale to że idziemy drogą Chin, a nie makaroniarzy, żabojadów, Angoli i hansów to wg mnie najsłuszniejsza droga. Wolałbym żeby jednak władze robiły coś więcej niż tylko liczyli przypadki i opowiadali jak Angela, że 70% populacji będzie zainfekowana, jednocześnie zaniżając zgony z covid19 wpisując inne przyczyny, aby uspokoić grupy podwyższonego ryzyka

+1 pkt za spam

Edytowano przez Bartek933
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

No i dobrze że mod robi porządek z wszelkimi postami nie na temat . Jeśli ktoś ma do powiedzenia coś nie w tym temacie , niech założy inny .

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cenę ubojnie zbiły by towaru nałapać przed przestojem.prawdopodobnie po niedzieli kwarantanna przez duże K,zakaz przemieszczania się między wiekszwmi miejscowościami.raczej i ubojnie i handlarze na ferie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj