DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

soltys48    19862

To daj mi ze dwóch takich co piw 300km darmo dają....większość bydła tak kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1935
17 minut temu, soltys48 napisał:

To daj mi ze dwóch takich co piw 300km darmo dają....większość bydła tak kupuje

Raz sobie zorganizowałem taki wyjazd na podlasie po cielaki,  wymyśliłem sobie,  że zacznę handlować bo u nas brakowało .  I na jedmym wyjeździe się skończyło.  Ni w kij się nie mogłem z podlasiakami dogadać . Błagać , żeby zaklepali do następnego dnia a jak do celu było 50km to albo tel nie odbierał,  albo "handlarz robił obiazd i zabrał " , albo były bez biżuterii...

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, tomaszmab napisał:

Dlatego się nie rozmawia o cenie przez telefon . Przyjezdzasz , widzisz towar i dajesz cenę .. A najlepiesz to wyznaczyć sobie odległość że np więcej niż 100 km od domu nie jadę . Ja po cielaka więcej niż 30 km już nie pojadę . Raz zajechalem do gościa pod dom to nawet nie wyszedł tylko powiedział że już sprzedane .. także się wszędzie zdarza nie tylko dla handlarzy .. 

To wszytko zależy od ludzi. Kiedyś zgodziłem rozrzutnik w bardzo okazyjne cenie ,dałem malutki zadatek i po odbiór miałem przyjechać za tydzień. A gość starszy i ogłoszenia od ręki nie usunoł to jak później omówił miał kilka propozycji nawet dawali więcej . Ale facet mi to opowiedział i mówi Panie Ale się nie zgodziłem bo słowo to słowo ,powiedziałem w żartach że trza było sprzedać . A gość mówi ...Panie jak bym wtedy wyglądał. Ale nie zawsze tak pięknie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41

No niestety teraz coraz mniej takich słownych ludzi jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65
8 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Raz sobie zorganizowałem taki wyjazd na podlasie po cielaki,  wymyśliłem sobie,  że zacznę handlować bo u nas brakowało .  I na jedmym wyjeździe się skończyło.  Ni w kij się nie mogłem z podlasiakami dogadać . Błagać , żeby zaklepali do następnego dnia a jak do celu było 50km to albo tel nie odbierał,  albo "handlarz robił obiazd i zabrał " , albo były bez biżuterii...

Na Podlasiu sa dobre ludzie. Najlepiej jak znajdziesz sobie tam kumatego goscia ktory za oplata naszykuje Ci cielaki. Wychodzi troche drozej ale bez pierd...nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9
8 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Raz sobie zorganizowałem taki wyjazd na podlasie po cielaki,  wymyśliłem sobie,  że zacznę handlować bo u nas brakowało .  I na jedmym wyjeździe się skończyło.  Ni w kij się nie mogłem z podlasiakami dogadać . Błagać , żeby zaklepali do następnego dnia a jak do celu było 50km to albo tel nie odbierał,  albo "handlarz robił obiazd i zabrał " , albo były bez biżuterii...

Podlasiaki, a szczególnie krowiarze, to ludzie niepoważni. Parę razy jeździłem coś tam kupować to zawsze były jakieś przeboje. Nie liczy się dane słowo, nie liczy się uczciwość liczy się tylko kasa kasa kasa i aby im było najlepiej.

Edytowano przez Maryush
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, ab23 napisał:

30km po cielaka a gdzie tu kupic

Jestem z Podlasia to jest trochę tego 

9 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Raz sobie zorganizowałem taki wyjazd na podlasie po cielaki,  wymyśliłem sobie,  że zacznę handlować bo u nas brakowało .  I na jedmym wyjeździe się skończyło.  Ni w kij się nie mogłem z podlasiakami dogadać . Błagać , żeby zaklepali do następnego dnia a jak do celu było 50km to albo tel nie odbierał,  albo "handlarz robił obiazd i zabrał " , albo były bez biżuterii...

Jestem z Podlasia i tu najlepiej przyjechac i patrzeć towar .. Jak ma ktoś Ci zaklepac towar do jutra jak już za godzinę ktoś miał u niego być po cielaki ? Normalne chyba .. Im szybciej sprzedany tym lepiej .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41

Skoro się umowli że mu zostawi to według mnie nie jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5382
20 godzin temu, danielhaker napisał:

Zapytam trochę nie na temat... -_-

Jak teraz płacą za krowy takie 700+?

Po co za śmiecasz temat, mam cię przed komisje wenecką za targać 💪😁

Edytowano przez marulekk
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    144
12 godzin temu, 3in1 napisał:

Jak już miałeś cenę ustalona i wszystko dogadane to tak samo Ciebie w h..ja zrobił ja też uważam że jak słowo się rzekło to choćbym miał stracić to i tak umowy dotrzymuje.

taaaaaa w grudniu miałem sprzedać byki jednemu pacjentowi i miał byc w poniedziałek i dzwonie do niego o ktorej bedzie to sie pyta czy moze w srode przyjechac bo ciezko z czasem no to sie zgodziłem. W czwartek dzwonie bo sie nie odezwa łto mówi ze jutro bedzie na 100% no to ok. W piatek dzwoni ze jedzie ale byki staniały 40gr. No to mu podziekowałem i powiedziałem ze moze zawracać. W poniedziałek byki pojechały do kogo innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skiba jak zwykle... cena najlepsza na pół kraju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862

Za ten towar więcej sam bym nie dał nie dość że słabe to stare i lekkie

Bydlo kolegi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Koledzy ile teraz płacą za czysto rasowe limuze.

Proponują jak narazie 8zł netto moja waga i kasa pewna a za jałówki o 50gr mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, Ursus932 napisał:

A ja pier**le mogę zmniejszyć dobsade jeżeli tylko to wejdzie ,  np . na każde  11 krów jedną usune żeby metry  się zgadzały ,to dostane na te dziesięć 5000 czyli więcej niż zysk z tej jednej ,i bez roboty ,szykowania więcej paszy ,problemów z wycieleniem itp. Tylko czyta gotówka

czyli znowu miałem racje .... wiekszość z tych co krzyczą że im sie tak opłaca gospodaruje dlatego że są dopłaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1935
17 minut temu, tomcio124d napisał:

Koledzy ile teraz płacą za czysto rasowe limuze.

Proponują jak narazie 8zł netto moja waga i kasa pewna a za jałówki o 50gr mniej

Z tego co wiem to Starowniki do 9 brutto za byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
52 minuty temu, tomcio124d napisał:

Koledzy ile teraz płacą za czysto rasowe limuze.

Proponują jak narazie 8zł netto moja waga i kasa pewna a za jałówki o 50gr mniej

Jałówki podobnie powinieneś liczyć tj ok 8

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, rejvas napisał:

czyli znowu miałem racje .... wiekszość z tych co krzyczą że im sie tak opłaca gospodaruje dlatego że są dopłaty :D

A Ty jakbyś miał płatne tyle sam za ostanią godzinę w pracy nawet jakbyś wyszedł wcześniej .to byś zostawał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    449
1 godzinę temu, tomcio124d napisał:

a gdzie te starowniki jakiś namiar

Prawdopodobnie chodzi mu o to ,,Agrostar Sp.J. A.J. Starownik''

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolega sprzedaje cielaki tygodniowe+ tylko że po miesnych bykach charoles angus mówi że płacą mu nawet teraz za takie cielaki 1200-1500zł fakt mówi że cielaki super ale tosz to szok ....hf opycha 600-800 zależy jaki duży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj