ShelbyC360

Zamek hydrauliczny do kosiarki rotacyjnej

Polecane posty

ShelbyC360    35

Witam, przerabiałem kosiarkę rotacyjna na hydraulicznie składaną, zastosowałem w tym celu siłownik dwustronnego działania ale podłączony jest jeden wąż na wciąganie tłoczyska a na drugim jest założony odpowietrznik i kosiarka opada pod ciężarem na wolnym spływie. Teraz pytanie brzmi czy można w takim zestawieniu zamontować zamek hydrauliczny aby po złożeniu kosiarki odciął olej? Są zamki na siłowniki jednostronnego działania i dwustronnego a w mojej sytuacji jest to siłownik dwustronny ale wykorzystywany jako jednostronny z jednym wężem i nie wiem jaki zamek zastosować.

Pozdrawiam


Ursus zawsze sam daje radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

jak chcesz to mam nowy zamek do dwustronnego działania oddam za 70% ceny nowego


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wstaw fotę jak to zrobiłeś bo też chcę przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrob sobie zamek mechaniczny. Np. wirax, samasz ma takie rozwiazanie. Ja w wiraxie to mam, skladam kosiarke, zatrzaskuja sie haki i mozna bezpiecznie jechac po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ShelbyC360    35
10 godzin temu, robi57362 napisał:

jak chcesz to mam nowy zamek do dwustronnego działania oddam za 70% ceny nowego

Nie wiem jaki mam zastosować.

 

9 godzin temu, gustaww napisał:

wstaw fotę jak to zrobiłeś bo też chcę przerobić.

W tej chwili nie mam jak zrobić zdjęć ale zajrzyj w moją galerie tam były zdjęcia tej kosiarki.

 

2 godziny temu, Mares napisał:

Zrob sobie zamek mechaniczny. Np. wirax, samasz ma takie rozwiazanie. Ja w wiraxie to mam, skladam kosiarke, zatrzaskuja sie haki i mozna bezpiecznie jechac po drodze.

Wiem ale wolałbym aby to było automatycznie w hydraulice


Ursus zawsze sam daje radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ShelbyC360    35
1 godzinę temu, peewee1984 napisał:

Mozesz założyć zamek jednostronny, ale do niego musisz podlaczyc drugi przewod, żeby go otwieral. 

Czyli na przykład taki? Piszą tam, że przepływ z C do V odblokowuje się po podaniu ciśnienia na pil czyli do tego wyjścia ,,pil" podłączyć drugi wąż jak przy siłownikach dwustronnych ? 

https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Zawor-zwrotny-sterowany-VBPSL-zamek-blokada-silownika-jednostronnego-dzialania-gwinty-12-przeplyw-45Lmin-cisnienie-max-300bar/24068


Ursus zawsze sam daje radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Dokładnie tak. Ale cenowo taniej Cie wyjdzie kupic zamek dwustronny, taki z przylaczem 3/8" kosztuje ok 40 zl, a przewod i tak musisz drugi dokladac... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ShelbyC360    35
Dnia 31.12.2019 o 20:53, peewee1984 napisał:

Dokładnie tak. Ale cenowo taniej Cie wyjdzie kupic zamek dwustronny, taki z przylaczem 3/8" kosztuje ok 40 zl, a przewod i tak musisz drugi dokladac... 

Rozumiem, dzięki


Ursus zawsze sam daje radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj