Meszek23

Co wybrać z prod.zwierzecej

Polecane posty

Meszek23    0

Siemanko wszystkim, jestem młodym rolnikiem i chciałbym się wstrzelic na rynek z jakąś prod zwierzeca. Posiadam 60ha ziemi. Obecnie utrzymuje 20 szt dojnych krów i 70 matek owiec hodowlanych rasy pomorskiej. Niestety warunki w których zwierzęta są utrzymywane zmuszają mnie do wybudowania czegoś nowego. Jak wszyscy dobrze wiemy w dzisiejszych czasach trzeba być nastawionym na jeden kierunek chowu i to w dużych ilościach. Zastanawiam się nad budową owczarni. I teraz moje zapytanie co wybrać czy krowy czy owce a może świnie?????. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Z góry dziękuję za wszelkie udzielone odpowiedzi 😊😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Jeżeli masz już i krowy i owce to wybierz to z czego masz większy i pewniejszy dochód.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Wszystko to co zre jest mało opłacalne. Ja też mam 60 ha ziemi bez zwierzyny i utrzymuje siebie i rodzinę z tego Kokosow niema. Ale da się wyżyć i co nieco zainwestować. Kiedyś miałem świnie i już napewno do tego nie wroce. Tak że chciałem tylko nadmienić że na 60 ha bez zwierzyny da się wyżyć. No i jaki spokój bez tego. Rano wstajesz i jesz śniadanie. A nie najpierw świnie itd luźne okresy w ciągu roku jak np teraz. PrY krowa h jesteś non stop uwiazany ale to już twoja sprawa co zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, aprochota napisał:

rzre

 

1 minutę temu, aprochota napisał:

wruce

Na życie wystarcza , a na słownik już nie ? 🧐

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
1 godzinę temu, aprochota napisał:

Wszystko to co zre jest mało opłacalne. Ja też mam 60 ha ziemi bez zwierzyny i utrzymuje siebie i rodzinę z tego Kokosow niema. Ale da się wyżyć i co nieco zainwestować. Kiedyś miałem świnie i już napewno do tego nie wroce. Tak że chciałem tylko nadmienić że na 60 ha bez zwierzyny da się wyżyć. No i jaki spokój bez tego. Rano wstajesz i jesz śniadanie. A nie najpierw świnie itd luźne okresy w ciągu roku jak np teraz. PrY krowa h jesteś non stop uwiazany ale to już twoja sprawa co zrobisz

potwierdzam. Może mam tylko 37ha wszystkiego ale przy uprawach mam czas na drugą pracę i nawet na hobby jest czas a tego nam nikt nie zwróci a zwierzęta aby z nich żyć to robota 24/7/365. Daje dużo kasy i satysfakcji ale życie i czas zabiera. U nas z 25lat temu tato trzymał krowy, zdrowie mu siadło i z krów zrezygnowaliśmy całkiem choć miał naprawdę dobre sztuki i znał się na tym. Potem było kilka macior ale przed ASF był taki spadek cen że szkoda było im robić paszę z własnego zboża to się zrezygnowało bo i brak skali i trza byłoby karmić fermówką i świnki sobie nie zjesz. Zostało kilka świnek do ubicia dla siebie i teraz mając pusty budynek co robić? Nie wiem ale pamiętam za dzieciaka że tato trzymał też owce i jakoś ciekawi mnie ich temat bo ponoć mięso dobre. Ogólnie - nie wiem czy warto produkować coś na sprzedaż co mam sam jeść przy takich cenach. Owszem, zrobić dużą skalę produkcji i minimalizować koszta tylko czy warto? 

 

7 godzin temu, Meszek23 napisał:

Siemanko wszystkim, jestem młodym rolnikiem i chciałbym się wstrzelic na rynek z jakąś prod zwierzeca. Posiadam 60ha ziemi. Obecnie utrzymuje 20 szt dojnych krów i 70 matek owiec hodowlanych rasy pomorskiej. Niestety warunki w których zwierzęta są utrzymywane zmuszają mnie do wybudowania czegoś nowego. Jak wszyscy dobrze wiemy w dzisiejszych czasach trzeba być nastawionym na jeden kierunek chowu i to w dużych ilościach. Zastanawiam się nad budową owczarni. I teraz moje zapytanie co wybrać czy krowy czy owce a może świnie?????. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Z góry dziękuję za wszelkie udzielone odpowiedzi 😊😊

A z owiec masz jakiś zysk?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

z owiec to sa prawdziwe kokos😛y- strzyzenie kosztuje przewaznie wiecej niz welna uzyskana z tego, chyba ze mieszkasz w poblizu miasta gdzie mieszkaja tysiace muzulmanow-jak krakow -i sprzedajesz im bezposrednio,wtedy zawsze cos zarobisz- znam takiego goscia, a w garazu ma stosy skor ktorych nie moze sprzedac za rozsadna cene, sam bylem swiadkiem jak turcy smazyli sobie swieza jagniecine na grillu a nastepna sztuka konczyla swoj zywot..kolejna opcja to masz stado zachowawcze owiec zarodowych z doplatami i znajdziesz frajerow ktorzy kupia od ciebie zwierzeta za dobra cene, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Zabrakło na edukacje. Czyli nie jest tak różowo.

Po pierwsze gdyby nie automatyczna  korekcja tekstu -bo wątpię w wasze zdolności ortograficzne  więc nie naśmiewać się bo nie jeden dysortografik zawstydzi was poziomem inteligencji więc z oceną byłbym ostrożny.

A w temacie od 1996 roku kiedy do likwidacji hodowli nakłoniła mnie upadłość ubojni poznałem jak wspaniałe jest życie .Dziś dziękuję tej ubojni że wybawiła mnie z tego niewolnictwa i durnoty.Gospodarując na podobnym areale średnie gleby mając czas na perfekcyjne prowadzenie uprawy określił bym dochody jako bardzo dobre . kiedyś kosztem hodowli zaniedbywałem uprawy i odwrotnie .Kasę na budowę przeznacz na rozsądny  zakup maszyn z dofinansowaniem rozeznaj rynek usług aby mieś zapasowe źródło dochodu i tyle .Nigdy przenigdy żadnej hodowli - ślusarz  murarz ma na godzinę 40 - 50 zł a ty chcesz hodować coś za marne  grosze a dodatkowo przy sprzedaży cię oszukują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Mam takiego starszego mechanika, co każdom szejdziesiątke i trzydziestke z zamknientymi oczami rozlorzy i złorzy nie gubiąc przy tym śróbki. Jak mnie posyła do sklepu po części, to muszę przepisywać kartkę od nowa. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
1 godzinę temu, jacus napisał:

z owiec to sa prawdziwe kokos😛y...

Mam koleżankę co weszła właśnie bo dopłaty do ras zachowawczych itp, ubojnia daleko. Mówi że nie straciła finansowo ale narobili się sporo i zero zapłaty za to. Mnie bardziej interesuje te kilka sztuk na własny ubój (budynek pusty, 3,4ha łąk w ptaszkach i 1,3pastwiska koło domu z koniczynką).

1 godzinę temu, RU68 napisał:

....Gospodarując na podobnym areale średnie gleby mając czas na perfekcyjne prowadzenie uprawy określił bym dochody jako bardzo dobre . kiedyś kosztem hodowli zaniedbywałem uprawy i odwrotnie...

dobrze gada ;)
Tylko jedno ale, mając złe warunki pogodowe wychodzi się na zero lub minimalnie na plus (nie dołożyłem jeszcze ale z 7 może 8 lat temu byliśmy ciut na plus a roboty sporo włożone w pola). Dlatego każdy trzyma się zwierząt lub innej roboty ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ale ja w swojej historii dwa sezony  dołożyłem ale jestem przygotowany na dołożenie cztery razy pod rząd . Trzeba uczyć się zarządzać i kalkulować ryzyko być w miarę elastycznym i realizować zamierzenia a inwestować po przeprowadzeniu analizy okresu zwrotu i określeniu ryzyka (zadanie sobie pytania a co jeśli to nie wypali) Ale mądry uczy się w szkole i z obserwacji zdarzeń i błędach innych  ten średni na swoich błędach  a głupiemu i zarozumiałemu nic nie pomoże . 

A jeszcze w temacie  jeśli już hodowla stawiając się na miejscu Meszek 23 ocenił bym rynek zbytu na jajka wiejskie i drobnymi kroczkami rok po roku rozwijał ten kierunek ale nie w stronę wielkiej fermy ale zdobycia klientów którzy dobrze zapłacą za dobry towar w okolicy ten kierunek rozwija się bardzo prężnie i wystarcza na bieżące wydatki utrzymania rodziny a inwestycja niewielka   Mesze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak słucham telewizorni , to gęsi każą hodować i sprzedaż bezpośrednią stosować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Sens chyba w tym co w miarę mało ryzykowne łatwe do adaptacji pomieszczenia i o czym ma się chociaż jakieś pojęcie .Bo waszym tokiem myślenia to można hodować i araby na championy tylko co z tego wyjdzie

Edytowano przez RU68
na życzenie zetorki12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, RU68 napisał:

Sęs

🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

No patrz kur..wa nie podkreślił już poprawiam jaśnie Panie .Jam niegodzien byś czytał moje wypociny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

100 zl za oskubana ges i biznes sie kreci- znajoma szukala chetnych na zakup , miale ponad 20 i nie udalo sie jeszcze wszystkich sprzedac, mial swinie ale zlikwidowala-czytaj inspekcja, a zboze zostalo..

piskle odchowane 25 zl,  a jakie koszty odchowu i ile to zezre-nigdy nie mielismy wiec sie nie orientuje-az dziw, z dziecinstwa pamietam cale boisko zasrane, droga ciezko bylo przejsc gdy stada szly na pastwisko, nieraz przed gasiorem sie uciekalo, kupowalismy pierze i w dlugie zimowe wieczory sasiadki skubaly, pierze fruwalo po calym domu-wspomnien czar..........moze kiedys zaczne jakas alternatywna hodowle- na razie klasyka zboze,siano i sloma na sprzedaz.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
RU68 napisał:

2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Zabrakło na edukacje. Czyli nie jest tak różowo.

Po pierwsze gdyby nie automatyczna  korekcja tekstu -bo wątpię w wasze zdolności ortograficzne  więc nie naśmiewać się bo nie jeden dysortografik zawstydzi was poziomem inteligencji więc z oceną byłbym ostrożny.

A w temacie od 1996 roku kiedy do likwidacji hodowli nakłoniła mnie upadłość ubojni poznałem jak wspaniałe jest życie .Dziś dziękuję tej ubojni że wybawiła mnie z tego niewolnictwa i durnoty.Gospodarując na podobnym areale średnie gleby mając czas na perfekcyjne prowadzenie uprawy określił bym dochody jako bardzo dobre . kiedyś kosztem hodowli zaniedbywałem uprawy i odwrotnie .Kasę na budowę przeznacz na rozsądny  zakup maszyn z dofinansowaniem rozeznaj rynek usług aby mieś zapasowe źródło dochodu i tyle .Nigdy przenigdy żadnej hodowli - ślusarz  murarz ma na godzinę 40 - 50 zł a ty chcesz hodować coś za marne  grosze a dodatkowo przy sprzedaży cię oszukują 

Masz chłopie rację całkowicie się z tobą zgadzam bez chodowli człowiek wie że żyje. Można też wejść w rolnictwo zrównoważone i są dodatkowe dopłaty do ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

automatyczna  korekcja tekstu

korekta 🧐

Podkreśla jak się samemu pisze , a nie czyta .

5 minut temu, aprochota napisał:

, RU68 napisał:

 

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszyscy tutaj radzą o uprawie no więc ja powiem odwrotnie zasiej trawę na tych 60ha no i są dwie następujące opcje albo sprzedajesz siano w całości lub kupujesz ze 20 sztuk bydła mięsnego i tyle. Moim zdaniem ekologiczna trawa to jedyne sensowne rozwiązanie w dzisiejszych czasach, przy zbożu albo urośnie albo nie urośnie z reguły to drugie. Musisz wziąć pod uwagę że jak kupisz wszystkie maszyny do uprawy to nigdy ci się to nie zwróci!!! Rolnictwo jest najmniej opłacalna branża na świecie i wszyscy od tego odchodzą to że zaczęli dawać dotacje to po to aby cześć zatrzymać. Ja posiadam krówki i łąki w całości robię obrzadek z rana zajmuje mi to godzinę przychodzę po południu i koniec w lato nie ma roboty a na wiosne trzeba pobiegać przy wycieleniach. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

automatyczna  korekcja tekstu

korekta 🧐

Podkreśla jak się samemu pisze , a nie czyta .

 

 Racja ale.Jak piszę to myślę co piszę   a nie czytam  a co niektórzy myślą co by napisać żeby pisać a poza tym to na mój wiek te podkreślenia słabo widoczne  z polskiego byłem słaby i tak jest do dziś za to organizacja pracy i zarządzanie zawsze na 5 (szóstek nie było )  i to też owocuje do dziś i nie będę dodawał na co się przekuwa . Tak więc wybacz ze nie podciągnąłem się z ortografii ale jakoś 12 wniosków  od 2001 r do ARMiR  mi zweryfikowano pozytywnie więc jakoś im to nie przeszkodziło  pisząc kwotę sumy dotacji mógłbym popełnić błąd i znów wywołał bym twą frustrację więc pominę   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie . To nie frustracja . Taka moja rozrywka na AF . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

A ile sprzedaż tych gęsi po 100 pln? Kiedys chowalismy pare tys to może 20 się opchneło. Dwie nawet kupił ten co prowadził Strong Menów w TVN😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez drhenry
      Call: +44 7477 198855
      WhatApp +44 7477 198855
      E-mail: support@realdocuments24.com
      Website: https://realdocuments24.com/
      We are a team of Prometric consultants ,Professors, Doctors working at the various database management system helping candidates clear exams (pass) with legitimate processes without sitting for exams, making available exam questions and answers for all exams, upgrade your results as well such as:MRCP,MRCS,MRCPCH,MRCOG,MRCEM/FRCEM,FRCS,FRCOPTH,FRCR,FRCPATH,FRCOG,RCVS,FACOG,COBGC,MBBS,NCLEX,BAMS,BDS,BHMS,MOH,DHA,HAAD,GCC,RTA,DHCC,OMBS,NHRA,AMC,AZREX,USMLE,BCS,SPLE,SLE,ACI,AIIM,NCLEX,USMLE,others major exams like NBDE,NDEB,PEBC,NDEB,NCEES,CLAT,UGC NET,CA,GAOKAO,UPSC LSAT,GATE,CAT,NVIDIA, LNAT,IIT.JEE,CFA.
      Obtain your license, certificate now at a good rate due to the smartness of the various severs at the various database.

      CONTACT US FOR MORE INFORMATION!!

      Call or WhatsApp(+44 7477 198855)

      Website: https://realdocuments24.com/

    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj