Polecane posty

Kamilek1    42

Witam, wyczyscilismy koparka row na lace zeby lepiej odprowadzal i osuszal lake bo to laka torfowa i wiadomo dosc mokra problem pojawij jednak ze na połowie dlugosci rowu jest 8m mostek z rur betonowych ktory jest nie drozny. Probowalem go oczywscic ale ze wzgledu na jego długość to nie mozliwe. Mostek jest caly zapchany ze nie mozna przebic sie na druga strone rura itp. Jak udroznic taki mostek ? Bo z jednej strony woda wylewa sie juz na lake bo mostek zapchany. Tego terenu spolka wodna nie ma pod swoim wladaniem. 

Bartek933    3726

Bardzo długi szpadel i ręcznie, można też wczołgać się do środka jeżeli nie boisz się

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamilek1    42
Napisano (edytowany)

Szpadel na 8 m ? To wole dynamit ;). Tam korzenie trzcin sa o srednicy ok 5 cm wiec ciezko tam kopac. Wczesniej laki mialy pgery i ten row nigdy wczesniej nie byl czyszczony. Moze sa jakies swidry do wybierania ziemi albo myslalem zeby isc do spolko wodnej i ich najac jesli maja jakies urzadzenie do tego.. 

Edytowano przez Kamilek1

Bartek933    3726

A wiesz że możesz czyścić od dwóch stron?

Kamilek1    42

Wiem ale jedna strona jest juz cala zalana woda rowno z gorna krawedzia rury

Rolnik1973    5830

U nas czyścili koparką

Kawał drąga przymocowany do łyżki i het i nazat i przebije a potem woda wyczyści.

• Like 3

Agrest    4621

Wóz strażacki lub motopompa i ciśnieniem wypłukać

Bartek933    3726

Aaaa że też to przeoczyłem. Można by spróbować beczkowozem 

rabit500    2

Ja bym spróbował wyplukac ziemię woda pod ciśnieniem. Motopompa strumienia i można próbować. Jeśli masz w miejscowości osp to pogadaj z nimi i prawdopodobnie Ci pomogą. Znajomy w ten sposób przetykal przelew ze stawu.

Krzysztof81    975

Ja przepust czysciłem w ten sposób że długi dębowy drąg, przywiazuje do ramienia koparki przy łyżce i poprzez ruchy przebijam rurę.

• Like 1

soltys48    4956

MIałem podobny problem tylko u mnie były zarwane kręgi  pod drogą gminną, pisałem prosiłem UG mieli mnie glęboko w dooopie to z kolegą przekopaliśmy obok nowy rów i woda zeszła, w tydzień UG dała nową rurę

Nikita_Bennet    201

Testowane - motopompa strażacka lub woda z hydrantu ale mało gdzie jest dobre ciśnienie. Ogólnie pogadaj z OSP, ty im albo flaszkę lub pomoc przy czymś co im potrzebne albo parę PLN jako darowizna na cele statutowe OSP a oni w ramach jakiegoś treningu/ćwiczeń rozpiszą paliwo i wyjazd.
Druga kwestia - rozebrać cały mostek i połozyć jeszcze raz ale to raczej nie opłacalne a jak nie twój mostek to możesz mieć problemy zapewne.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

RU68    217

Z tym wypłukaniem może się udać ale na końcu węża potrzebna by była 4 m rura 2 cale z obydwu stron gwintowana i mająca złączki strażackie tok aby prądownicę można było wsunąć do mostka . 8 m samą prądownicą na wężu nie przepłuczesz  .dodatkowo jeśli są korzenie to jest prawdopodobieństwo że rury są pęknięte albo osiadły  

Nikita_Bennet    201
9 minut temu, RU68 napisał:

.....dodatkowo jeśli są korzenie to jest prawdopodobieństwo że rury są pęknięte albo osiadły  

to tylko rozebranie mostka pozostaje wg mnie ;)
Choć najtaniej płukać, płukać a potem niech właściciel robi mostek.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

traktor11    34

Przepusty czyści się koparką rozkopuje się mostek wyciąga betony tylko zostawiamy skrajne potem wkłada się je potem  i ustawia to jest pół godz roboty dla sprawnego operatora koparki

Kamilek1    42

Dzieki za rady ;) na pewno cos wykompinuje. Korzenie sa tak do metra liczac od koncow mostka co jest dalej to nie wiem

Nikita_Bennet    201

na początek płucz ile wlezie, my z 5-6 metrów (w środku różne dreny od kamionki po betonowe 300mm) płukaliśmy wodą z hydrantu, zapłaciłem za 15m3 wody, weże 75 i prądownica z małym pyszczkiem + wodery i płaszcz i jazda. Kopać nie chciałem bo musiałbym nowe dreny kłaść a tak niskim kosztem i woda przepływa do dziś.

• Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

eMJot87    0

woda pod ciśnieniem. ewentualnie bolcowanie drągiem. Choć myślę, że pierwsze lepsze.

robi57362    667

ale wy macie fajne problemy woda w rowie to u mnie towar luksusowy

jesli pomoglem kliknij fajne

Szymi40    907

A   dziś   sobota...........................    fuj. 

Agrest    4621
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

W rowie ?? :o

Kąpiąc się nie sposób nie mieć wody w rowie

• Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomn95
      Ktoś z was wie jaki jest orientacyjny koszt postawienia takiej hali o wysokości ok 5-6m łącznie z ława fundamentową, zbrojeniem i chudziakiem? Do tego jakas brama i okna. 
    • Przez rami
      witam może ktoś wie jak nabyć certyfikat gospodarstwa i jakie warunki trzeba spełnić żeby go otrzymać 
    • Przez Mateusz320
      Mam zbiornik gnojowki z płyty obornikowej, jakieś 15 m dalej mam zbiornik na gnojówkę i chciałbym tam odprowadzić gnojówkę, problem w tym że chcąc to zrobić ze spadem to ponad metr od góry zbiornika by wyszła rura i szkoda mi miejsca na gnojowkę, 
      Czy są jakieś pompy specjalne z czujką żeby przepompowywało ta gnojówkę? 
    • Przez KarolBodnar
      Jest ktoś może zainteresowany? 
      Co o tym sądzicie?
      Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - ogłoszenie grzecznościowe
      NA SPRZEDAŻ GOSPODARSTWO ROLNE
      Nieruchomości Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Czerteżu
      (okolice Sanoka, Bieszczad)
      2.03 ha + opcja dzierżawy lub zakupu gruntów w sąsiedztwie

Przeznaczenie wielofunkcyjne baza pod gospodarstwo rolne, działalność gospodarczą, hodowlę, magazynowanie, dobra lokalizacja od frontu Droga Wojewódzka 886, a za gospodarstwem zabytkowa drewniana cerkiew, cmentarz oraz pola uprawne z pięknym widokiem na lasy i Góry Słonne.
      Prowadzono tu uprawy rolne połączone z chowem i hodowlą zwierząt (działalność mieszana), następnie dzierżawę pod usługi transportowe oraz handel. Obecnie do modernizacji, od kilku lat teren częściowo nie był zagospodarowany.

działka nr 512/6 - cena 591 600 zł
      - obora murowana na ok. 60 szt,
      - stodoła (wiata) blaszana częściowo murowana,
      - garaż na 5 pojazdów z kanałami,
      - cielętnik drewniany
      - inne budowle i urządzenia trwale związane z nieruchomością,
      - ok 1 ha nieużytku, ok 30 a placu
      działka nr 512/7 - cena 142 800 zł
      - magazyn drewniany z dwoma murowanymi garażami dla straży pożarnej,
      - portiernia murowana
      - inne budowle i urządzenia trwale związane z nieruchomością,
      - ok 30 a łąki

Chętnie udzielę więcej informacji bodkar97@interia.pl

• Przez malorolny121
      Buduje duży budynek gospodarczy i z racji tego rozglądam się za ociepleniem go żeby służył troche jako przechowalnia ziemniaka.  Moją uwagę zwróciły farby, masy termoizolacyjne. Czy ktoś już to stosował i może powiedzieć jak to się sprawdza w użyciu a nie tylko co mówią w reklamach. Rozmawiałem z jednym przedstawicielem handl od tych farb to zapewnia że 2mm grubości zastępuje 15cm styropianu. Koszt takiej farby nie jest mały ale stosowali ją ostatnio na zakładach azotowych w celu ocieplenia rur z gorącym czynnikiem. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj