yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

igor10246    380
9 godzin temu, 6465 napisał:

Pal trzydzieche, zapinaj maszynu  i ogień na tłoki wierzę że da radę😀

no był taki u nas jeden co się ścigał c330 z ug3 vs c360 z rabewerkiem 2 skib obrotowym, w c330 pierścienie poszły 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
2 minuty temu, igor10246 napisał:

no był taki u nas jeden co się ścigał c330 z ug3 vs c360 z rabewerkiem 2 skib obrotowym, w c330 pierścienie poszły 

Był tu też jeden taki co do c355 kupował ug4, bo w ug3 nie miał co robić na głęboko, ech kiedy to było, kto pamięta??? Chyba z cztery lata już będzie od tej wojny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
5 minut temu, stempos1980 napisał:

Mój kolega targał ug4 60 ale tam to ma piachy to mu szła

Wyglądało to chociaż na orke czy tylko takie rysowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, bratrolnika napisał:

Był tu też jeden taki co do c355 kupował ug4, bo w ug3 nie miał co robić na głęboko, ech kiedy to było, kto pamięta??? Chyba z cztery lata już będzie od tej wojny...

Chodzi Ci o tego co chciał zrobić zetora z tego ursusa i wszystko przerabiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
6 minut temu, farmtrac8244 napisał:

Wyglądało to chociaż na orke czy tylko takie rysowanie?

Oponami porył, a pługiem porysował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Na każdy towar znajdzie sie klient, sprzedałem t25 za 9500 a jak ogłosiłem na marketplace na facebook to kazdy proponował mi 5 tyś bo sąsiad czy kolega za tyle kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
2 godziny temu, ws71 napisał:

Nie ma takiej opcji w skład betonu[b-25] wchodzi 5 różnych dodatków chemicznych, w gospodarskich warunkach trudno skomponować same składniki,a jeżeli nawet by Ci się udało to będziesz naprzód góra ok 30-40 zł na m3, nie wiem czy to ma sens ekonomiczny

Głównie chodzi mi o to zeby mnie mróz nie zaskoczyl, wolalbym lac z betoniarki bo jednak bede mial więcej czasu na ustawienia a tak z gruchy to trzeba będzie sie.ostro uwijac zeby wstawic 10 slupow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
9 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Chodzi Ci o tego co chciał zrobić zetora z tego ursusa i wszystko przerabiał?

Chyba tak, spod Rawy mazowieckiej był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To była maszyna z silnikiem zetora i miała wyssane z palce chyba 57 koni . Pługa nie pamiętam , jedynie agregat 2,80 chyba na pełną głębokość i orkę jakoś w godzinę ze dwie morgi . :D

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
14 minut temu, farmtrac8244 napisał:

Wyglądało to chociaż na orke czy tylko takie rysowanie?

Nie powiem ci bo orki jego niewidziałem ale 60 z pługiem tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
23 godziny temu, bratrolnika napisał:

Przed chwilą byłem sprawdzić, 60Ah jest, kręci, odpala, w sumie nawet na światłach, bo jak zapaliłem raz po zakupie to tak do tej pory są włączone

nawet po tygodniu stania odpala

Z tym że mam garaż przy domu, mróz tam nie wchodzi

Dzięki za odpowiedź :)

tata tez,ma fieste w ciepłym garażu , ja moj niestety pod wiatą 

 

 

39 minut temu, kolo11 napisał:

Tak jak krowa bez rogów, jak baba bez cyckow 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
Dnia 29.12.2019 o 19:20, Bartek933 napisał:

Za takie pieniadze to kupiłem skalsa z podajnikiem i stołem selekcyjnym. Swoje lata ma ale robote robi


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
stempos1980 napisał:

Ale do paszowozu jak znalazł

To spróbuj pociągnąć paszowóz załadowany o masie 5/6ton na jednej osi przez błoto bez napędu ja czasem w fendzie 312 włączam napęd by cofnąć lub jak kręci w błocie nie wszędzie jest beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193
10 godzin temu, soltys48 napisał:

To jest nas dwóch, też od jakiegoś czasu szukam 3.6 do 4.2 i średnio....

Ile CHCESZ dać? 

Jest gumowy u kolegi-zmienił na croskil i iu mnie prawie nowy rurowy😉

3m? I jaka cena za gumowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
10 godzin temu, Ursus932 napisał:

jaką masz tą koparke?

Cat 432d Premier

2 godziny temu, griga napisał:

Ja swoim MF takim masztem nie dałem ready zdjąć palety kostki betonowej. Pamiętaj że masz waży, a paleta jest dość daleko wysunięta do tyłu.

Paleta kostki to 2 tony tak mniej więcej i z tym to już nawet koparko ładowarką jeśli ma widły na łyżce trzeba z wyczuciem.  

1 godzinę temu, kolo11 napisał:

Do wielu prac w gospodarstwie napęd 4x4 nie jest potrzebny. Zakup takiego ciągnika to dużo mniejszy wydatek i jeszcze większa różnica jeśli chodzi o koszty eksploatacji, napraw i opon. 

Do paszowozu, prasy, rozbijaka, zgrabiarki, kosiarki jak znalazł a i wiele prac polowych w normalnych warunkach pogodowych można robić.  

16 minut temu, slawek74 napisał:

To spróbuj pociągnąć paszowóz załadowany o masie 5/6ton na jednej osi przez błoto bez napędu ja czasem w fendzie 312 włączam napęd by cofnąć lub jak kręci w błocie nie wszędzie jest beton

Nie każdy też ma "poligon" na podwórzu...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

nie mam pryzm na podwórzu tylko ,,za'' a napęd dość często w naszych warunkach przydatny chyba że ktoś ma beton i x ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Tylko że fabryczny ciągnik 2wd ma inny rozkład masy na osiach i radzi sobie dużo lepiej jak ten sam model 4wd z wyłączonym napędem.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Myślisz że 2wd ma większy nacisk na tylną oś niż 4wd?  A ja myślę że te ciągniki są tak samo podarte i nacisk jest ten sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
extrabyk napisał:

Paleta kostki to 2 tony tak mniej więcej i z tym to już nawet koparko ładowarką jeśli ma widły na łyżce trzeba z wyczuciem.  

Paleta betonowki 6cm betardu waży około 1,5t ale brana widlami po długości robi sporą dźwignię. Nawet Mój teleskop miał co robić jak ściągnąłem z auta. Trzeba było unosić i cofać ramię bo na wysuniętym tył był niestabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj