przemek230591

Pług Awemak REVO obracany 3+1

Polecane posty

Witam Panowie jestem przed zakupem pługa obracalnego 3+1 lżejszej konstrukcji w okolicach 1 tony, w ogłoszeniach napotkałem oferte na Awemak REVO 3+1 w cenie 13 netto, co sądzicje o tym pługu może ktoś posiada, będzie pracował na 20 ha, grunty piaskowe i gliniaste nie sprawiające problemu Ursusowi c360 z 3 skibowym :) 

https://www.awemak.pl/oferta/plug-obrotowy-revo/

Edytowano przez przemek230591

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiffy    0

Powiem tak nie spodziewaj się cudów jeśli chodzi o polskich producentów pługów, chociaż Akpil i AgroMasz jakiś tam poziom mają... Jednak do zachodnich to dużo im brakuj.

W moim przypadku zdecydowałem na używany zachodni. Podaje liczby które mogą cię przekonać za kupnem używanego z zachodu

Kupno + transport z Niemiec Lemken Opal 140 na sprężynach - 6500zł

-odkładnice
-piersi
-lemiesze
-dłuta
-listwy dokładające.

Nie licząc mojej robocizny oraz piaskowania wraz z malowaniem które sam wykonałem za części zapłaciłem prawie drugie tyle. 

Jeszcze jeden smaczek pług zakupiłem dodatkowo z ramieniem i wałem cambell - crosklil.

Podsumowując mój zakup wyniósł tyle co twój nowy awemak.

 

Czy warto ? Moim zdaniem nie te pługi stawiają bardzo duży opór w porównaniu z zachodnimi markami, Wyprofilowanie jest bardzo słabe i nawet na słabszych glebach będzie twojej c360 ciężko... Polecam do c360 pług rabewerk na takiej lekkiej ramie sąsiad ma i c360 nie stęka a prawie do koła zabiera. Dasz połowę tego co nowy nie będziesz żałować ani się wstydzić że nie przykrywa tak jak to jest w przypadku tych euromaszów czy innych firm których jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

 

Znalezione obrazy dla zapytania rabewerk 3 skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Moja opinie to żadna opinia, oglądałem to i sam się nad tym zastanawiałem ale jak dla mnie to szkoda kasy na taki pług. Lepiej szukać stary dobrej marki niż ten "twór". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

mam awemaka ale nie obrotowkie , i wiecej tego gowna nie wezme , lekki jest ale co z tego jak wszyatko pęka i rwie sie pomimo zabezpieczen kolkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Czy się sprawdzi? Co to za pytanie? Chcesz pług na pokaz czy do pracy. Jeśli do pracy w polu to przede wszystkim dobierz do swoich wymagań ( rodzaj gleby, uprawy, ciągnika i innych preferencji, np. czasu jaki możesz poświęcić na rolnictwo ). 

Na 18 ha sprawdzi się C330 i UG2 kwestia tylko czasu na wykonanie orki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak zdecydowałem się na Awemaka jak na razie zaorałem jakieś 6 ha i jestem zadowolony, na ustawieniu 4x 40 NH T.5.85 radzi sobie dość dobrze na 3 / 3+ na II zakresie prędkość do 7 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Czesć wszystkim, jako że temat firmy AWEMAK to i ja coś napiszę,  ogólnie firmy nie polecam,  bylem oglądać wał do ubijania gleby, była jedna sztuka na placu u nich, dogadywaliśmy szczegóły , cena była  dobra, przy obgadywaniu szczegółów miałem wątpliwości czy mój ciągnik da rade, usłyszałem od kierownika/właściciela ze da rade (nht115) i  maszyna przyjechała, okazuje się że jest problem ze składaniem jej, jeśli składamy z pola to cofając ciągnikiem się podnosi ładnie, ale już opuszczając hydraulikę np na noc,  jest problem podnieść, w prospekcie producent pisze zapotrzebowanie od 90- 110 km, mój ma 115 wiec da rade,  ciągnąć ciągnie bez problemu ale nie może go podnieść, temat zacząłem już na targach 2019 w Bednarach , miałem dzwonić po targach i ustalimy szczegóły, zadzwoniłem, dowiedziałem się ze trzeba dorobić jakieś uszy do większego siłownika i ten siłownik trzeba wymienić, podobno wszystko już czekało,tylko przystałem na to że jak będą jechać w moim kierunku to po drodze go zamontują, aktualnie producent stwierdził że nie widzi żadnej wady w maszynie, że ona pracuje tylko żeby podnieść do góry to ja muszę tego nh piłować na 2200obr, nawet mogę stwierdzić ze przestał odbierać telefony , bo po wykonaniu połączenia z innego numeru Pan odebrał, wiec jesli ktoś sie zastanawia nad wyborem firmy z okolic Radomska/Przedborza  to może śmiało pisać udzielę cennych rad które omijać szerokim łukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj