Recker

Czy dodawać zakiszacz do kiszonki z kukurydzy?

Polecane posty

Recker    4

Witam... Mam dylemat czy dodawać zakiszacz do kiszonki z qq w tamtym roku niedodalem zakiszacza i dużo się zepsulo boję się o to czy bydło będzie chętnie jadło kiszonkę z dodatkiem zakiszacz... Jeśli wybierać zakiszacz to jaki i czy moze posłużyć do tego sól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zawsze daje zwykły  kwas rolniczy i zero strat ...teraz takie sprzęty kosza że z  dobrym ugnieceniem nikt nie zdąży  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kobita lata po pryzmach  z opryskiwaczem i pryska po każdej rozładowanej przyczepie  ... daje 100-120 litrów kwasu (bez rozcieńczania )

)na dwie pryzmy po 7 ha kuki  każda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893
ogarek napisał:

zawsze daje zwykły  kwas rolniczy i zero strat ...teraz takie sprzęty kosza że z  dobrym ugnieceniem nikt nie zdąży  

Bo ludzie głupi. Przyjeżdża sieczkarnia plus 5 zestawów, każdy wielkości stodoły. Skoszą zwalą na kupę i dalej jazda a chłop stoi i beczy a później pisze tematy na AF. Przerabiałem to. Teraz biore od wielu lat ten sam zestaw sieczkarnia plus jeden zestaw. Ugniatam Fendtem 615 + balast. Posypuje solą. Przykrywam. Opony na wierzch.Straty minimalne. Mamy 4-5 hektarów zajmuje niecały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Krzysztof81 ile tej soli mniej więcej stosujesz?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Ja polewam pryzmę serwatką no i pryma ubita jak się należy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893
Adrian_K_90 napisał:

@Krzysztof81 ile tej soli mniej więcej stosujesz?  

Na tą pryzme z 4 hektarów dobrej kukurydzy sypie 50 kg soli na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ja wydalem w tamtym roku 2 tys na zakiszacz tej gównianej firmy sano a i tak straty byly. W tym roku nic nie daje. Nie za sucha kosić, cienkie warstwy ubijac pozniej szxzelnie okryc i dobrze przycisnać i strat nie bedzie. A te dodatki to oprocz czysczenia kieszeni to nic nie pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Jam na moje oko to kwasy czy tam bakterie mogą pomagać ale nie zastąpią ugniatania, i innych czynności które muszą być zrobione poprawnie tj. wilgotność, czas zrobienia pryzmy, dokładne przykrycie. My akurat stosujemy od dłuższego czasu Blattin, odpadu z pryzmy z 40ha takiej ok 100x14x2,3 pewnie by się nazbierało z dwa t088 ale moim zdaniem procentowo to niewiele, kolejna rzecz to właśnie odwozy my ma.y pola od 1 Do 2 km od domu i widzimy na 2 Max 3 przyczepy po 35m3 żeby było dobrze ugniecione no i później kwestia szybkiego i szczelnego nakrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

Ubicie to podstawa

W tym roku aplikowałem benzoesan sodu,robiłem próby na kiszonke która zaczynała się grzać i pomagało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
29 minut temu, soltys48 napisał:

Ubicie to podstawa

W tym roku aplikowałem benzoesan sodu,robiłem próby na kiszonke która zaczynała się grzać i pomagało 

Dokladnie. Ubicie to najwazniesza rzecz. Bez tego zawsze bedzie odpadu duzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Jak już wyżej koledzy pisali. Przyjedzie zestaw z przyczepami jak stodoła i kto to zdąży udeptać. Dobre ugniecenie to podstawa i wtedy nie potrzeba żadnych dodatków.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Do zakiszaczy bakteryjnych woda z wodociągu się nie nadaje, ponieważ jest chlorowana. Najlepiej ze studni, ale niewielu ją ma. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1598

To takim się dziękuję i idze do tego co ma sprzęt proporcjonalny do twoich potrzeb. 

Albo nie wpuszcza się na pryzmę dopóki nie ugnieciesz. 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

no właśnie ja tak robię, nie wpuszczam póki nie uznam że jest ugniecione tak jak trzeba. odchodzić zawsze coś tam odejdzie z pryzmy, nie wierzę w takie gadanie że zero strat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

żeby nie było strat to niewiem czym by trzeba było przykryć ogrodzić itd to gdzieś mysz, za nią pójdzie kot na koniec jeszcze wrona 😂 można zasypać folię wtedy w środku jak już jakiś gryzoń się dopadnie to tak czy inaczej na dziurach się skończy ale jak jest dobrze zrobiona to te straty nie będą wielkie, a jak nie będzie zbita to w oczach będzie gniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

dokładnie tak jak mówisz. a wracając do tematu to zamiast wywalać pieniądze na te "niby zakiszacze" to już wolę te pieniądze dołożyć do lepszej foli bo jednak jest różnica folia a folia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

zgadza się, my dajemy taką cienką, przezroczystą, później na to biało czarna i na to na części siatka od ptaków i opony, na boki od ciągników i ciężarowe a na górę małe samochodowe. do ugniatania arion 420 z wałem pierscieniowym, Kubot 108ms z takim samym wałem i skorpion do ew. równania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Tylko jak kukurydza uschnie na pniu to  jednak wypadałoby dodać jakiś konserwant, bo żadnym sprzętem nie ubijesz takiej sieczki na tyle żeby nie było strat.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 5.09.2019 o 08:39, soltys48 napisał:

Ubicie to podstawa

W tym roku aplikowałem benzoesan sodu,robiłem próby na kiszonke która zaczynała się grzać i pomagało 

Pryskałeś na czoło pryzmy benzoesan? 

W tym roku napisałeś że aplikowałeś, jaka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

Tak ,pryskał cały czas

Dawka?  Na jeden oprysk ok 1l roztworu 

Pryzma 8m szeroka 1.5 w najwyższym miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj