plati

Odbudowa instalacji MF 6190

Polecane posty

plati    105

Witam.

 

Posiadam MF 6190 i od początku mojej przygody z nim są problemy.  Wygląda, że trafiłem na wyeksploatowany model, a moja przygoda do tej pory wiązała się z ursusam 4 i 6 cylindrow, dlatego nie miałem pojęcia jakie awarie mogą występować w tych ciagnikach. 

 

Ciągle jest jakiś problem z przestarzała instalacja. A to coś nie łączy, nie wyłącza napędu, ginie prąd, zapalają się kontrolki itd.

 

Dodam jeszcze że w moim ciągniku został wymieniony alternator, a co najważniejsze autotronik na nowy.

 

Włożyłem w ten ciągnik sporo gotówki i nie bardzo chce się z nim teraz rozstawać. 

Zastanawiam się czy występuje możliwość odbudowy takiej instalacji, jaki byłby ewentualny koszt i czy znalazł by się chętny który by się tego podjął. 

 

Dodam jeszcze że jestem z woj. śląskiego 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Prujesz wszystkie obudowy , szukasz wszystkich możliwych kostek , sprawdzasz czy nie pośniedziałe, czyścisz konserwujesz i doprowadzasz do ładu , tak samo połączenia masowe. Jak myszy nic nie zjadły to same przewody powinny być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
57 minut temu, wojtal24 napisał:

sprzedaj i bedzie bez nerw i kosztow

Sprzedał bym, ale nie chce kogoś wkopac skoro sam się dałem nabrac

 

25 minut temu, OKEY napisał:

Prujesz wszystkie obudowy , szukasz wszystkich możliwych kostek , sprawdzasz czy nie pośniedziałe, czyścisz konserwujesz i doprowadzasz do ładu , tak samo połączenia masowe. Jak myszy nic nie zjadły to same przewody powinny być ok.

Nie znam się na elektryce więc nie bardzo chce to robić sam. Cześć kabli jest już do wymiany, dlatego szukam kogoś z doświadczeniem, kto mi odtworzyć tą i instalacje, pomierzy prądy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldek369w    0

Witam, 

Podpinam się do tematu. Mam problem z instalacją w 6190. Kable do sterownika znajdującego się pod kabiną są pourywane. Mógłby mi ktoś podesłać zdjęcie jak prawidłowo powinno to wyglądać? Ewentualnie potrzebuję jakiegoś fachowca, który mi to ogarnie, ale wolałbym, na początek, spróbować samemu. Na dołączonym zdjęciu widać co zobaczyłem po usunięciu ta

śmy izolacyjnej. Widać fachową robotę. 

IMG_20200704_172424.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Odtworzenie instalacji jest możliwe, jednak koszta są dość wysokie. Nie dość że to dużo roboty to jeszcze trzeba kupić sporo materiałów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Dość wysokie to znaczy jakie? Pytam orientacyjnie. Instalacja w tych ciągnikach źle znosi upływ czasu, wilgoć i kurz. I średnio raz w miesiącu coś mi się z tą instalacją dzieje. A to polbiegi giną, A to się napęd nie rozłącza itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

ostatnio odbudowywałem w zabytkowym samochodzie i zmieściłem się w 5 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Myślisz, że to mogą być kwoty podobnego rzędu? 

Robiszę z swoją instalację, kostki, wtyczki itd? Pytam bo np jedna wiązka od elektrozaworow to koszt około 1500zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

To znaczy że za samo dorobienie instalacji cena A wyproc i poprowadzić nową musiał bym sobie sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wiesz mogę przyjechać i wypruć, potem założyć ale panie od RZE kaemów trochę. Zapłaty sowitej nie żądam. Jak wiązkę wyślesz to zrobię. W serwisie też kupisz nową i radź sobie sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Kiepski jestem w te klocki. Do tego pracuje w branży pozarolniczej i nie zawsze czasu starcza na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Również pracuję na  "etacie". Rozumiem kolegę po głębsze info zapraszam na PW. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deidzi2d    0

5 tys. Ktos poszalał. Wszystkie kostki i tablicę bezpieczników też warto wymienić nie koniecznie musi być na oryginałach z aso. 3 tys. z robocizną to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj