Michh91

Massey Ferguson 1014 -Hamulce hydrauliczne przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michh91    0
Witam. Interesuje mnie wyprowadzenie złącza hamulcy hydraulicznych na przyczepę. Może ktoś ma to podłączone, a jak nie to może jakieś rady. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michh91    0

Oczywiście czytałem cały ten temat i nie jest dokładnie poruszona ta kwestia i jest tam mowa o ciagniku Same. Tylko jest kwestia gdzie mam się dokładnie wpiac przewody żeby doprowadzić je do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Zasada jest taka sama. Musisz kupic rozdzielacz do hamulcow hydraulicznych i wpiac go w instalacje. Czesc sterujaca rozdzielacza podpinasz pod uklad hamulcow w traktorze, pewnie trzeba jakis trojnik zalozyc na przewodzie od pompy do zacisku. Z drugiej strony podpinasz hydraulike traktora. Odpowietrzasz i powinno dzialac. Zlacza hamulcowe tez sa inne wiec bedziesz musial dokupic. Do traktora montuje sie meska czesc szybkozlacza. Na stronie grene sa te zawory, ale maja jakas przerwe techniczna. Cena moze byc spora, bo do fendta kosztowal cos ok 5-6 tysięcy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michh91    0

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Jeżeli nie mam fabrycznego takiego wyjścia to się bardzo komplikuje. Chyba będę zmuszony przejść do planu B i wepchnac do niego normalna pneumatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Niekoniecznie. Ten zawor so fendta byl chyba zintegrowany jeszcze z hamulcami pneumatycznymi, stad pewnie taka cena. Mozesz poszukac jakiegos uszkodzonego traktora i z niego cos dokupic. Zawor do pneumatyki ma podobna zasade dzialania i sterowanie tez z hamulcow traktora, ewentualnie jakis prosty na z dzwigniami, ale to moze byc ciezko zamontowac. Druga kwestia to montaz sprezarki i calej pneumatyki, tez tanio nie bedzie. Poza tym sporo duzych przyczep z zachodu ma hamulce hydrauliczne wiec to rozwojowy kierunek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michh91    0

Fakt jest tak jak piszesz. Znalazłem taki zawór na allegro no to koszt nie jest tani bo ponad 1000 zł. A jeszcze jedno pytanie to olej który jest kierowany na hamulce przyczepy to jest ten ze skrzyni biegów (hydrauliczno przekladniowy)? I widzę że się na tym znasz to może jutro wstawię zdjęcie takiej kostki która wydaje mi się właśnie być tym zaworem to może twoim fachowym okiem ocenisz czy tam się czasem nie trzeba wpiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
3 godziny temu, peewee1984 napisał:

 Poza tym sporo duzych przyczep z zachodu ma hamulce hydrauliczne wiec to rozwojowy kierunek 

Kierunek ten się kończy bo jest problem z przeglądem przyczep z hamulcami hydraulicznymi.Najlepiej zamontować sprężarkę ( np od Stara ) zawór itd , wcale nie jest drogo . Kraje gdzie głównie montowano hamulce hydrauliczne w ciagnikach i przyczepach ( Francja , Anglia ) odchodzą od tych rozwiązań, u nas w kraju to też kwestia czasu , a będą z powrotem montować pneumatykę do przyczep. Nowej też nie kupi z ham. hydraulicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

No to juz autor tematu musi podjac decyzje co mu bardziej bedzie pasowac. Pneumatyka jest bardziej popularna i sprezarka w traktorze tez sie czasami przydaje. Ale jak masz juz przyczepy z hamulcami hydraulicznymi to mozna i takowe do ciagnika dolozyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mf7480
      Siemka ma ktoś znaczenie kodów błędów mf 7480
    • Przez 6465
      Witam. Mam problem z masseyem 6465,a mianowicie podczas wyłączenia przedniego napędu szarpie kołami. Podczas włączania działa płynnie prawie nieodczuwalnie a jak wyłączam to szarpnie,  dodam że stało się to nagle. 
    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj