Gość

Ciągnik do 150k na młodego rolnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam dzisiaj byłem u dilera MTZ jednak nie mogę wziąć ciągnika 110km gdyż żaden MTZ ( chodź teraz mają być niedługo nowe) nie spełnia norm euro 5 dopiero te po kropce 6 mają ją mieć i tu moje pytanie jaki ciągnik do 150 tyś jak najmocniejszy i najtańszy w naprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a farmtack to chyba nie są drogie ciągniki tylko dodzwonić się nie mogę 100 konny zetor najniżej 140k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Lepiej dołożyć i mieć ciągnik z ehr itp. bo w końcu inwestycja na lata

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bartek co byś polecił rozsądnego te 10k mogę dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Chcesz jak najmocniejszy ciągnik do najcięższych prac?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żeby do 150-160k miał jak największą moc i który ciągnik może to mi dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Może napisz lepiej do czego ma być ten ciągnik i na jaki areał


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz mam 15h i zboża same, ale chciałem sobie taki mocniejszy kupić zawsze może się przydać jakbym chciał coś innego robić (wiem że będzie za mocny itd.)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Na 15 ha to Proxima lub T5 z palcem w pupie, wiem że proxa jest bez scr i jakaś wyprzedaż czy coś. Ciągnik na młodego? 

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie dlatego muszą być normy spełnione emisji i dzwoniłem mówili że 86km jest tylko trochę tańszy od 100 wiesz do wiosny jeszcze mam dużo czasu się zastanowić praktycznie do czerwca bo wtedy całość wypłacą, u dealera bealrusa gadałem już mają w ofercie te które te normy spełnia tylko jeszcze nie w polsce  po kropce.6 zamiast 4.3.2 jak teraz

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, Remek55 napisał:

teraz mam 15h i zboża same, ale chciałem sobie taki mocniejszy kupić zawsze może się przydać jakbym chciał coś innego robić (wiem że będzie za mocny itd.)

Na 15 ha bez hodowli to lepiej sprzęt wynająć szkoda kasy w to ładować

46 minut temu, Remek55 napisał:

a farmtack to chyba nie są drogie ciągniki tylko dodzwonić się nie mogę 100 konny zetor najniżej 140k

No ceny to mają kosmos bierz MFa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

Na 15 ha bez hodowli to lepiej sprzęt wynająć szkoda kasy w to ładować

No ceny to mają kosmos bierz MFa 

Wiesz to jest ojcowizna chciałbym to później rozwinąć jakoś farmtrack ceny kosmos prawda bo dzwoniłem To MF takie tanie wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Remek55 napisał:

Wiesz to jest ojcowizna chciałbym to później rozwinąć jakoś farmtrack ceny kosmos prawda bo dzwoniłem To MF takie tanie wątpie

Chciałbyś ale musisz patrzeć realnie czy będzie Cię na to stać 100 k ciągnikiem bez problemu 100 ha obrobisz a Farmtrac ,Belarus do MF to nie ma co porównywać inna pułka i 30 tysi drożej to nie żadna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483

nie bierz tego wschodniego g...na lepiej dołóż i kup nh zetora czy cos innego kolega kupil to po pol roku caly zalany olejem

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W końcu się dodzwoniłem do kogoś mądrego i jak teraz są przepisy musi być nowy i tyle a jak jest zarejestrowany chociaż 0 mth to i tak unia wielka lipa kompletnie absurdalny przepis,  ale wytłumaczcie mi jak to z tymi normami jest np. kupuję ciągnik nowy i wystarczy jak emisje 3B? czy musi mieć jeszcze nowszą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1298

a masz chociaż na wkład własny? bo od razu Ci nie dadzą 150tys żebyś kupił ciągnik za te 150tys tylko w 2 ratach, i za te pieniądze lepiej pomyśl nad czymś mniejszym ale żeby był wydajny i komfortowy, na ciula jest Ci potrzebny 100km na 15ha, w tydzień czasu wszystko obskoczysz o ile będziesz miał sprzęt do niego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy teraz z tego co wiem spełnia normy emisji spalin, prócz tych wynalazków rusków a z ursusami nie wiem jak jest.  Dla mnie kupno belarusa czy własnie ursusa to wyrypanie kasy w błoto na te padliny. Do 150 tys nic mocniejszego jak około 80 km nie kupisz, celowałbym w NH T5.85 albo Case Farmall 85a. Na 15 ha bez hodowli to świat. Po gwarancji możesz dodać 20 km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, ZELKOW napisał:

a masz chociaż na wkład własny? bo od razu Ci nie dadzą 150tys żebyś kupił ciągnik za te 150tys tylko w 2 ratach, i za te pieniądze lepiej pomyśl nad czymś mniejszym ale żeby był wydajny i komfortowy, na ciula jest Ci potrzebny 100km na 15ha, w tydzień czasu wszystko obskoczysz o ile będziesz miał sprzęt do niego

Mam na wkład ale ciągnik chcę kupić dopiero w lipcu lub później jak dostanę całość na wydanie mam 3 lata także spokój

 

29 minut temu, arturwojtowicz napisał:

Każdy teraz z tego co wiem spełnia normy emisji spalin, prócz tych wynalazków rusków a z ursusami nie wiem jak jest.  Dla mnie kupno belarusa czy własnie ursusa to wyrypanie kasy w błoto na te padliny. Do 150 tys nic mocniejszego jak około 80 km nie kupisz, celowałbym w NH T5.85 albo Case Farmall 85a. Na 15 ha bez hodowli to świat. Po gwarancji możesz dodać 20 km. 

Zgadzam się to można aż tyle koni dodać mam dobrego mechanika od ciągników muszę pomyśleć, a zetora też mogę tyle podkręcić czy nie da rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1298

a to nie jest tak że, żeby dostać drugą rate to na pierwszą musisz przedstawić dowody wydatkowania? właśnie o to mi chodzi że przez to że od tego prowu dają na dwie raty pomoc to żeby kupić coś za 150tys to musisz mieć swój wklad lub kreche łatwić bo drugą rate wypłacą dopiero po wydaniu pierwszej i spełnieniu założeń biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, ZELKOW napisał:

a to nie jest tak że, żeby dostać drugą rate to na pierwszą musisz przedstawić dowody wydatkowania? właśnie o to mi chodzi że przez to że od tego prowu dają na dwie raty pomoc to żeby kupić coś za 150tys to musisz mieć swój wklad lub kreche łatwić bo drugą rate wypłacą dopiero po wydaniu pierwszej i spełnieniu założeń biznesplanu

to wpłacę te 30 koła ze swoich a co później dadzą to ładowacz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ZELKOW napisał:

a to nie jest tak że, żeby dostać drugą rate to na pierwszą musisz przedstawić dowody wydatkowania? właśnie o to mi chodzi że przez to że od tego prowu dają na dwie raty pomoc to żeby kupić coś za 150tys to musisz mieć swój wklad lub kreche łatwić bo drugą rate wypłacą dopiero po wydaniu pierwszej i spełnieniu założeń biznesplanu

Takie rzeczy to już powinien kolega który załozył temat wiedzieć skoro przyznano mu premie, a jak nie wie to niech pyta w temacie MR, my tu w kwestii wyboru ciągnika piszemy. 

30 minut temu, Remek55 napisał:

Zgadzam się to można aż tyle koni dodać mam dobrego mechanika od ciągników muszę pomyśleć, a zetora też mogę tyle podkręcić czy nie da rady?

 

W kwestii zetorów nie wiem bo się nimi nie interesuje ale pewnie tak. Np. w CNH ten sam silnik idzie od 85 do 115 km , różni się tylko programem ( tak jak w autach jesli sie troche interesujesz ).  To że masz dobrego mechanika to nie znaczy że Ci to ogarnie, trzeba zmierzyć maszyną moc serii poprzez wałek wom i wgrać kompem nową mape i zrobić znów pomiar mocy. 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, arturwojtowicz napisał:

Takie rzeczy to już powinien kolega który załozył temat wiedzieć skoro przyznano mu premie, a jak nie wie to niech pyta w temacie MR, my tu w kwestii wyboru ciągnika piszemy.

Mi kobieta która w tym pomaga mówiła że na wydanie kasy mam 3 lata także zadzwonię do niej się spytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj