Polecane posty

_Grzesiek_5    6
Witam wszystkich użytkowników zgrabiarki jak i znających się na rzeczy, pytanie mam odnośnie całej przekładni, czy to się smaruje czy jestem tam jakiś olej smar i ewentualnie jak to sprawdzić, stan poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Ja mam podobna maszynę, Krone 3.51 i w niej sama przekładnia nie jest smarowana. Smarowane są tylko łożyska na wałku poziomym, przy wejściu do przekładni kątowej jest jedna kalamitka, i druga pod spodem, na tym wałku pionowym. Ostatnio to nawet rozbierałem, bo się zatarły i rozsypały łożyska na tym wałku napędzającym. Nie wiem czy były oryginalne, czy ktoś już to rozbierał wcześniej, ale były zamontowane łożyska zabudowane, więc nie miał szans do nich dotrzeć smar z punktu smarowania. Ja w nowych łożyskach zostawiłem tylko przednią osłonę pierwszego łożyska, reszte wywaliłem. Dzięki temu smar przechodzi przez łożyska i smaruje jeszcze przekłanie kątową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
    • Przez Kuba284
      Witam
      Jaka jest różnica między rozbijakiem krone 6.70/6 a 7.70/6?
    • Przez Rafał11
      Witam co sądzicie o polskiej zgrabiarce Promar jakie są opinie na jej temat, zgrabiałbym nią w sezonie 40/45 ha łąk i niektóre łąki mam troche nie równe i jak ta zgrabiarka sprawuje się na nierównościach. Z góry dzięki za pomoc 😁😁
       
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj