luki987654321

jaka używana zgrabiarka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Też poszukuję zgrabiarki jedno karuzelowej ok 4 m i nic od lata ciekawego nie znalazłem w pomorskim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

chyba do 5m są najszersze ale nie jestem pewien, mogę polecić lely miałem kilka lat i polecam, żadnych awarii nic nie pękało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6
38 minut temu, robert1226 napisał:

Jaka największą szerokości mają zgrabiarki jednokaruzelowe.

Szerokość karuzeli to chyba max3,8m, szerokość robocza - 4,7m, wiadomo +/- jakieś kilkanaście cm, bo poszczególne modele zawsze się trochę różnią. Mowa tu o zgrabiarkach zawieszanych na tuz-ie. Zgrabiarki jednokaruzelowe, ciągane mogę być trochę większe.

 

1 godzinę temu, luki987654321 napisał:

Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy

Mogę polecić zgrabiarkę fella ts 425dn. Kupiłem taką 3lata temu za około 8-8,5tys., bardzo fajna zgrabiareczka. Jak szukałem zgrabiarki dla siebie to też bardzo mi się podobały zgrabiarki kuhn na przekładni masterdrive, wg mnie bardzo dobre rozwiązanie. Jakiejkolwiek byś nie kupił, to najważniejsze żeby nie dupła od razu. Nieważne jakiej firmy, jak będzie chodziła bezawaryjnie to będziesz zadowolony, a jak walnie przekładnia to wiadomo, choćby ze złota była to i tak będziesz kur***ał:)

Edytowano przez grzesiek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6
10 minut temu, robert1226 napisał:

A jakim sposobem ci się zrobiło z szerokości 3,8 karuzeli , 4,7 roboczej.

Do szerokości roboczej wliczana jest jeszcze szerokość formowanego wałka grabionej masy. Zazwyczaj jest to około 80-90cm

Edytowano przez grzesiek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Tylko ze formowany wałek nie jest odrzucany w bok poza karuzele tylko jest pod się grabie unoszą i siano zostaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6

Nie do końca. Gdyby tak było jak mówisz to po co byłby fartuch boczny? Część faktycznie zostaje pod grabkami, ale część jest przerzucana dalej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czemu niemeyer ma tak jakby dwa rzędy zebów na jednym ramieniu a inne mają jeden rząd zębów na ramieniu? jest jakaś rożnica w zgrabianiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6

Pierwszy raz się spotykam z takimi "podwójnymi" palcami (aż sobie wygooglowałem taką zgrabiarkę). Wydaje mi się, że w takim rozwiązaniu chodzi o większą czystość paszy podczas grabienia. Rozstawienie pazurków po skosie powoduje, że jest większy odstęp pomiędzy poszczególnymi pazurkami, więc teoretycznie zanieczyszczenia powinny zostać lepiej odseparowane od zielonki. Ale to tylko moje gdybanie więc ręki nie dam sobie uciąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

No tak to tylko domysły,  a może do szybkiego grabienia z takimi podwójnymi można szybciej jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6

Może i tak to sobie konstruktorzy obmyślili. Choc wydaje mi się, że na prędkość jazdy większy wpływ ma konstrukcja przekładni (przełożenia) i liczba ramion na karuzeli. Ja mam fellę i uwierz mi, byle łąka była równa i można hulać prawie jak po szosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lebioda    4

Kup sobie v rake. Jak nie masz hajsu kup gwiazdowa 9. Te połamane śmieci z zachodu na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Gwiazda dobra jak masz równe pola na skosach lub w klinach przerąbane nią grabić. Niema jak karuzela. Moja rozsypała mi się po 14 latach za tryby chcą ponad 7 tyś więc nie wiem czy się opłaca remontować czy lepiej używkę zachodnią. Tylko te używki do 10 tyś to jakieś same dojechane złomy. Grabiłem cały 2 i 3 i pokos gwiazdową 7. Też szafuje ale karuzela dużo czyściej zgrabi, lepsze na skosach, małych kawałkach i co najważniejsze lepiej się prasuje po karuzeli. Plus gwiazdowej nie ma co się w niej zepsuć. Maszyna bez awaryjna. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    516

U mnie fella kompletnie się nie sprawdziła. Tyle mi nerwów napsuła naprawami że już nic nie kupię pod marką fella. 

Teraz mam ziegler twin 745 (niemayer). Super się spisuje. Bardzo dokładnie grabi. Nie ma drugiej takiej zgrabiarki żeby miała tak grube ramiona. Poza tym kanał po którym jadą rolki od ramion jest dostępny bez żadnego rozbierania. Można łatwo nasmarować.

W felli to trzeba było się na odkręcać żeby się tam dostać.

Poza tym nie kupuj jednokaruzelowej bo jest to bardzo dużą strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 7-8ha na pokos to nie bardzo mi się opłaca kupować dwukaruzelowej


a samasz 4.1 m szerokości używek warto kupić czy dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek87    6
2 godziny temu, luki987654321 napisał:

a samasz 4.1 m szerokości używek warto kupić czy dać sobie spokój?

Ja bym brał. Samasz to pewnie nie będzie jakaś stara maszyna. Jeśli zgrabiarka pracowała z odpowiednim wałkiem wom ze sprzęgłem i przekładnia miała smarowanie to naprawdę powinna jeszcze długo posłużyć. 

Edytowano przez grzesiek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
    • Przez Banan3512
      Witam. Chcę zakupic nową zgrabiarkę 2 karuzele i formowanie do boku. Doradźcie czy wybrac krajowego samasza Tango czy cos z zagranicznych firm? Jesli zagraniczne to jaką markę polecacie? Budżet ok. 120 tys zl. netto. Obecnie mam 1 karuzelową kuhn GA4221 GM z 2021 roku. Sprzęt dobry. Ale mam wiekszosc łąk z dojazdem drogami publicznymi z dosyc duzym natęzeniem ruchu i muszę składać ramiona do transportu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj