Czerk20sdz

Same Laser 130 -Wymiana oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kwinto    1

Nie wiem na 100% jak jest w Same ale to jest ta sama ,,rodzina,, co mój Agrofarm 420 Profiline - a w moim wymieniasz tylko olej silnikowy i skrzynia (dwa rodzaje oleju) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ten sam olej skrzynia i hydraulika


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerk20sdz    0
Napisano (edytowany)
12 minut temu, piotrbm_211320 napisał:

nie ten sam olej skrzynia i hydraulika

Czyli sa dwa osobne do mostu się leje I do podnośnika kolego? Same laser 130 z 1991r

Edytowano przez Czerk20sdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1234    0

Jak wlejesz do kaczki z tyłu to będziesz miał spokój z skrzynią i hydrauliką, tylko nie  zapomnij o filtrach hydraulicznych, aby je wymienić. 

Engine : ACEA E 3-96
SAE 15W40 SAE 10W30
API CF SDFG OM-1991
MIL-L-2104 E level
MB 228.3 level

Gearbox and Rear axle :

SAE 10W30
UTTO / API GL4 /
SDFG OT1891-A

Central axle, Side reductions (Oś centralna, redukcje boczne)  :

SAE 10W30
UTTO / API GL4 /
SDFG OT1891-A

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerk20sdz    0
6 godzin temu, rafi1234 napisał:

Jak wlejesz do kaczki z tyłu to będziesz miał spokój z skrzynią i hydrauliką, tylko nie  zapomnij o filtrach hydraulicznych, aby je wymienić. 

Engine : ACEA E 3-96
SAE 15W40 SAE 10W30
API CF SDFG OM-1991
MIL-L-2104 E level
MB 228.3 level

Gearbox and Rear axle :

SAE 10W30
UTTO / API GL4 /
SDFG OT1891-A

Central axle, Side reductions (Oś centralna, redukcje boczne)  :

SAE 10W30
UTTO / API GL4 /
SDFG OT1891-A

 

A wiesz ile wchodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1234    0

Patrzysz wtedy na bagnet, który jest po lewej stronie, na tylnej osi ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skrzynia i tylna oś wchodzi 76 litrów oleju sae10w30


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a masz zbiornik do hydrauliki osobny ?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest jeden czort i tak lejesz do skrzyni


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarners    0

Co za bzdury na pochwie lewego kola jest wlew do skrzyni i mostu to jest jede n obieg jest terz wlew Pod Kabina Do Skrzyni A Zbiornik Miedzy Ra Mionami Jest Do Orbitrolu Tylko I Wylacznie  Same Lambo Wszystkie Stare Modele Chyba Do 1994R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W Laserach orbitrol ma osobny zbiorniczek z tyłu kabiny, między ramionami leje się olej do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galuss01    0

To jak w końcu jest z tymi olejami w Samie Laser w skrzyni i hydraulice? Orbitrol ma napewno oddzielny układ i tam się leje ATF, a do skrzyni i hydrauliki gdzie się leje. W hurtowniach podają że skrzynia 76 litrów a hydraulika 20 litrów, czyli oddzielne obiegi są, do skrzyni z lewej strony na moście a do hydrauliki między ramionami, dobrze myślę ? Bo muszę zmienić bo poprzedni właściciel wlał do skrzyni hipolu 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5

W same leopard są oddzielnie a to sa bardzo podobne traktory, skrzynia z lewej strony wlew i miarka a podnośnik przez bagnet w plecaku między ramionami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galuss01    0

Witam, jeszcze jedno bardzo istotne pytanie, ile jest korków spustowych oleju i gdzie są, ponieważ kupiłem 100 litrów oleju na wymianę a mechanik twierdzi , że odkręcał wszystkie korki, zlał 70 litrów oleju i tyle samo wlał przez plecak i tu rodzi się pytanie dlaczego tak mało zostało zlane i wlane, co pominął ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystkie są pod spodem, jest ich kilka, plus z podnośnika też należy spuścić z prawej strony pod ramieniem jest korek, tam wchodzi coś około 20litrów, wlał plecakiem to przelało się nadmiarem do skrzyni, a zapewne stary olej w plecaku został


i się zmieszał z nowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj