KrystianKuliski

Czy opasy są opłacalne

Polecane posty

Mam pytanie czy warto jest budować oborę na opasy czy jest z tg dosyć fajny zysk na modernizację gospodarstwa słyszałem że zarabia się 1000 zł na czysto na jednym opasie czy to prawda? 

Edytowano przez KrystianKuliski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tak 1500 do 2000tyś na sztuce zostaje na czysto. A obore to jak już będziesz budował to taka full wypas min. za bańke wtedy lepiej rosną i więcej zostaje na sztuce. Nawet powyżej 2tyś na czysto,bo w wieku 14miesiecy łapią ponad 700kg. Jak coś to pisz podpowiemy co i jak. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak opłaca się. Tylko kalkulator trzeba mieć cały czas w kieszeni i naprawdę umiejętnie z niego korzystać. Tak jak piszesz 1000pln podziel przez 20 miesięcy to masz 50 pln miesięcznie. Pomnóż przez 100 opasów na stanie i masz na czysto ok 5000pln 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, karolr2 napisał:

Tak 1500 do 2000tyś na sztuce zostaje na czysto. A obore to jak już będziesz budował to taka full wypas min. za bańke wtedy lepiej rosną i więcej zostaje na sztuce. Nawet powyżej 2tyś na czysto,bo w wieku 14miesiecy łapią ponad 700kg. Jak coś to pisz podpowiemy co i jak. 😉

Ja chciałem takim tańszym kosztem wolnostanowiskowa ale na 200 sztuk co sprawia że szybciej rosną przez jake elementy w wyposażeniu obory i czy opłaca się kupywać cielaki limusine po 12 zł 200 - 300 kg i sprzedawać potem jak urosną po 9 zł za kg? 

Edytowano przez KrystianKuliski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

czlowieku co tydzien zakladasz beznadziejne tematy w tamtym tygodniu już pisałeś dorosnij chłopcze i nie zaśmiecaj forum bo zaraz bana dostaniesz

  • Like 1
  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wojtal24 napisał:

czlowieku co tydzien zakladasz beznadziejne tematy w tamtym tygodniu już pisałeś dorosnij chłopcze i nie zaśmiecaj forum bo zaraz bana dostaniesz

Myślałem, że na tym forum nie jest zabronione zakładanie tematu co Tydzień a co do bez sensownych tematów no nie powiedziałbym że to jest bezsensowny temat mógłbyś podać mi punkt regulaminu, który złamałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

chociażby taki ze są założone tematy na dany temat i nie zakłada się tematu nowego gdzie jest założonych 50 takich samych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurczę, mam jakieś deja vu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkkk    11

opasy opłacalne teraz. 😂😕 chyba żarty. byki teraz po 6/7 zł cielaki cały czas drogie,mnóstwo chorób. robi się dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

 Narpiew to Ty skończ szkołę bo widzę że plany to Ty masz. Piszesz jakies brednie co chwilę. Ostatnio gdzieś napisałeś że macie krowy i jak sie byczek urodzi to go opasacie a  teraz się pytasz czy opasy sa opłacalne. Rodzicow zapytaj zamiast forum zaśmiecać. Wyposażenie obory które sprawia ze szybciej rosną  to między innymi pasza pod nosem xD

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, krzychrol napisał:

 Narpiew to Ty skończ szkołę bo widzę że plany to Ty masz. Piszesz jakies brednie co chwilę. Ostatnio gdzieś napisałeś że macie krowy i jak sie byczek urodzi to go opasacie a  teraz się pytasz czy opasy sa opłacalne. Rodzicow zapytaj zamiast forum zaśmiecać. Wyposażenie obory które sprawia ze szybciej rosną  to między innymi pasza pod nosem xD

gdybym wiedział to bym się nie pytał kupowanie cielaka limousine a opasanie od krowy byczka to co innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Ja Ci powiem tak. Kupowanie odsadkow po 12 zł to jest taki interes ze czesto na byku hf kupionym za 500 zł zarobisz dużo więcej niż na tym mięsnym. Cena odsadkow odpowiada tym co mają mamki bo jak ktos ma to kupić i opasać to główna zaleta jest taka że nie musisz sie bawić odpajaniem małych cielakow i ładniej wygladaja w oborze od HF 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Gdzie można kupić odsadka limousine za 12zł? Co nie którzy nie są na czasie bo odsadki lm 290kg są po 12.50 netto a takie 250kg 13.50 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, karolr2 napisał:

Gdzie można kupić odsadka limousine za 12zł? Co nie którzy nie są na czasie bo odsadki lm 290kg są po 12.50 netto a takie 250kg 13.50 netto 

Ojciec dzwonił Gdzieś z gazety tel i po 12 zł i w okoliczej ubojni po 12 13 zł sprzedają a ty jaką ilość opasow tak wgl trzymasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, przemekuliski napisał:

hah tak dzwonić i kupować nie ma co kupować jeśli się nie widzi ich bo przez tel to najgorsze same przywożą

My jeszcze nie kupujemy tylko zbieramy info co i jak czy to opłacalny biznes bo jesteśmy w trakcie robienia projeku na oborę i rozważamy czy opasy są opłacalne w miarę bo jakoś się nie widzi hodowców opasów na większe skalę mające sensowne maszyny narazie trzymamy krowy 

Edytowano przez KrystianKuliski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez DajanaDoreska
      Cześć wszystkim,
      Mam nietypowe pytanie, chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość żeby np. bydło było zarejestrowane w moim gospodarstwie a wypasało się i przebywało gdzieś indziej ??? Chodzi mi np o jakieś kontrole lub inne, czy nie było by albo i byłby kłopot ??
    • Przez ija-ija-jooo
      Witam, chciałbym założyć temat ogólny, aby skorzystać z doświadczenia z osób, które wybudowały w swoim życiu już co nie co. Nie chodzi mi o koszty, które każdy może sam się dowiedzieć, lecz o uzyskanie informacji, jak dane wyposażenie "wytrzymuję" podczas normalnego użytkowania. Mianowicie, chciałbym się Was dopytać, jakiego producenta i dlaczego polecacie:
       
      - okna przesuwne
      - świetlik kalenicowy
      - mikser do gnojowicy
      - ruszta betonowe
      - wrota
      - wszelkie wygrodzenia dla bydła, furtki przepędowe, drabiny skośne, rury karkowe
       
       
      Ja już praktycznie wybrałem poszczególne wyposażenie, zastanawiam się jedynie na ostatniej prostej czy coś nie zmienić, nie porównać z inna firmą. Dlatego też proszę o Wasze sugestię, co do firm.
      Temat ma na celu podpowiedzi przyszłym użytkownikom, jak wypada wyposażenie w warunkach nie pokazowych (targi), co do jakości, trwałości, obsługi itp. Proszę jedynie o poparcie chociaż zdaniem wyboru producenta, ponieważ jakby mnie interesowało samo jego wyszukanie, mamy od tego google. 
    • Przez adamjazyniec
      Witam
      Poszukuję cieląt w zachodniej wielkopolsce, lubuskim (do 100km od grodziska wlkp). Nie jestem handlarzem.
      Moga byc hf, mile widziane tez mcb. 
    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj