Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

Poszukuję cieląt w zachodniej wielkopolsce, lubuskim (do 100km od grodziska wlkp). Nie jestem handlarzem.

Moga byc hf, mile widziane tez mcb. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Rolnik7343
      Witam
      Zastanawiam się nad budową obory na 30-40 sztuk opasów na głębokiej ściółce
      Widzę ze coraz wiecej osób stawia tzw. hale namiotowe dla bydła opasowego co myślicie o takich halach ?
      A wy jakie macie pomysły żeby w miare tanio postawic oborę dla bydła opasowego ? I jakie by były tego koszty ?

Zastanawiam sie nad zrobieniem 3-4 kojców w których by było po 10 szt. opasów + oczywiście korytarz paszowy 2,5-3m szerokości

przejazd miał by być przy ścianie z jednej strony a z drugiej strony 4 kojce jeden obok drugiego co myślicie o takim rozwiązaniu ?
      Jakie wymiary musiała by mieć taka obora ?

• Przez Reko232
      Witam w jakich proporcjach robicie koncentrat 
       Masterbull 36 herba vit de heus z ospą? i czy polecacie ten koncentrat? Pozdrawiam.  
    • Przez DobryxD
      byki by były mięsne  jak cos
      jaka szerokość musi byc wystarczająca dla cielak od 1 miesiąca do roku życia  ??  80 cm wystarczy szerokości stanowiska ?? czy nawet mniejsza 75 cm ??
      a dla byka  od roku życia do 2 lat wystarczy szerokość 110 cm ?
      pomiędzy cielakami i bykami by było przegrody cienkie metalowe
      jak juz był taki temat to przepraszam ,
      czekam na wasze odpowiedzi na temat szerokości stanowisk ile wy macie itp
    • Przez nowak28011997
      Witam, mam zamiar kupić kilka cielaków z okolic Starogardu Gdańskiego. Na olx jest kilkanaście ogloszeń z tamtych okolic. Czy ktoś kupował tam cielaki? Jak ze zdrowotnością, przyrostami? Jakiego pochodzenia są te byczki i jałoweczki?