Polecane posty

Mateusz2121    0

Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    839

Wystarczy ją rozwinąć i po problemie. Po jakim czasie od owinięcia zaczynacie skarmiać ? Wyczytałem gdzieś że min 3tyg ale ubiegłoroczna mi się właśnie skończyła a nowe mają dopiero nie całe 2tyg

1210    0

tak jak radzą jak zaczniesz bele skarmiać to ją całą rozwiń na części pierwsze i wtedy nie będzie się grzała

ursusek94    15

No to jak się ją rozwinie to ona po prostu sobie wyschnie i sie nie zepsuje, właśnie ile belka musi stać żeby się ukisic, bo ccm dawałem jak miał ze 2 miesiące.

pimper21    55

żyto po 2-tygodniach elegancko zakiszone :-)

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
    • Przez vailus
      Witam. Zastanawiałem się ostatnio czy ma sens robienie sianokiszonki troszkę inną metodą niż pisze w książkach. A mianowicie scinalbym trawę scinaczem zielonek i wozilbym to w pryzme od razu. Moje pytanie brzmi czy ma to rację bytu? Bez siekania i przesuszania? Oczywiscie byłaby dobrze ugnieciona pryzma i jeśli to konieczne dodałbym zakwaszacz. Dodam że nie posiadam prasy zwijajacej a usługa jak to usługa.. Jest dostosowaniem się do kogoś.
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.