yacenty

Tworzenie lini przejazdowych bez fizycznego wyznaczenia linii AB

Polecane posty

yacenty    3883

System trimble, mam przygotowane pola na zasadzie stworzenia mapy z danych geodezyjnych. Mapa zaciągnięta do nawigacji.
jest opcja wyznaczenia ścieżek przejazdowych względem wybranej granicy? czy jednak muszę objechać pole dookoła i wskazać punkty A i B?

Wiem ze moze troszkę dziwne pytanie ale moja pierwsza praca do wykonania na nawigacji to siew nawozu, a żeby było pod górkę to zmieniłem rozsiewacz i opryskiwacz z 15 na 24m tak więc niestety nie mam ścieżek technologicznych


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Jak jest w Trimble niestety nie wiem bo nie miałem okazji używać. W systemie innego producenta - Amatron, jest podobna opcja - jeśli masz granice pola w systemie to na jej podstawie określa pierwszy przejazd dookoła pola z zadaną szerokością roboczą (wzdłuż wszystkich granic pola). Przy tym pierwszym przejeździe i tak trzeba pamiętać o zaznaczeniu punktów A i B do wyznaczenia reszty ścieżek. 

Edytowano przez G_Siegien

Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 Mapy zapisuję  na podstawie rzeczywistego zapisu w terenie  ścieżki też  szczególnie na ścieżkach nie prostych . Masz opcję wyznaczenia ścieżki według konta odchylenia w stopniach   a wygodniejszym jest objechanie pola i masz zapisane uwrocie i wprowadzając opóźnienie i wyprzedzenie możesz ustawić włączanie rozsiewu . Odchylenie w nawożeniu nie tak uciążliwe jak w przypadku oprysku ale w tym przypadku  obawiał bym się wirtualnych ścieżek . Trochę przespałeś bo zimą mogłeś samochodem po zamarzniętym objechać spacerowo pola i dziś była sprawa z głowy na lata. Zwracam uwagę na wprowadzenie dokładnych pomiarów osadzenia anteny i kalibracji żyroskopu  co do anteny to preferuję umieszczenie z przodu na masce . Temat obszerny a cała zabawa przed tobą    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Wiesz można było to i tamto. Ale w zeszłym tygodniu nawigację zamontowalismy. nawet do końca nie jest skalibrowany opryskiwacz nie mówiąc o kombajnie. W sierpniu i wrześniu nie marzyłem o maszynach 24m ani tym bardziej o systemie jazdy równoległej. Ale marzenia są po to aby je realizować.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ale wspominałem że to nie tak kolorowo jak opisują .A powiedz szczerze o poziomie wiedzy serwisu sprzedawcy może na PV .Syn ma lepiej opanowane te różne myki ale na razie go niema uczy się Agrotroniki a z kombajnem nie dosyć że czas to jeszcze zupełnie proste chyba że w połączeniu z mapowaniem plonu . przy rozsiewaniu zwracaj uwagę na chwilowe zaniki sygnału  wówczas zdecydujesz czy dawkowanie według nawigacji  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na razie kontakt z serwisem oceniam bardzo dobrze, chłopaki pomagają, starają się. na razie nie robię vra bo nie mam takiego rozsiewacza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik1111
      Witam,ostatnio rozmawiając ze znajomym o zalesianiu strasznie zaczeła mnie ciekawić jedna rzeczy,myślę że pasuje do tego działu.
      Czy to prawda że w miejscu lasu iglastego(Prawdziwego nie jakiś choinek) mimo ogromnych nakładów pracy i kosztów już nigdy nie będzie się dało zrobić pola uprawnego?
      Oczywiśćie pomijając wybranie ziemi i nawieźienie nowej.
    • Przez AF_Mirek
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
       
       
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
       
      Forum podzielone jest na działy tematyczne: ceny, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, gospodarstwo, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, maszyny, problemy techniczne, finanse.
      Każdy z tych działów podzielony jest na kategorie związane z konkretnymi typami upraw, czy typami bądź producentami maszyn. Na belce na górze każdej strony zawsze możesz sprawdzić w jakiej części forum jesteś.
       

       
      W wyszukiwaniu konkretnego problemu pomaga także nasza wyszukiwarka, pod wątkiem znajdziesz odnośniki do podobnych wątków, jeśli w tym nie znalazłeś odpowiedzi na swój problem. Możesz także kliknąć w interesujące cię tagi.
       

       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      Jeśli chcesz odpowiedzieć w już istniejącym wątku wystarczy pod ostatnim wpisem napisać własny komentarz i nacisnąć „Odpowiedz”. Kliknięcie w pole wpisywania odpowiedzi uruchamia możliwość edycji wpisu, można na przykład pogrubić czy pochylić część tekstu, zmienić kolor czy wielkość czcionki, czy dodać emotikonkę.
       

       
       
      Innym sposobem na tworzenie nowego wpisu, jest wykorzystanie funkcji cytowania. Jeśli chcemy odnieść się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika, wystarczy przy tej odpowiedzi nacisnąć „cytuj” i zostaniemy przeniesieni do pola edycji nowego wpisu z zacytowaną całą wypowiedzią, do której chcemy się odnieść.
       
      Istnieje możliwość odniesienia się do kilku wypowiedzi równocześnie. Klikamy na „Multi cytowanie” przy interesujących nas wpisach, a następnie „Odpowiedz cytowane posty”.
       

       
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
      Jeśli Twój problem nie pojawił się jeszcze na forum, warto założyć nowy temat. Przede wszystkim należy zastanowić się czego ma dotyczyć nasz wątek i znaleźć odpowiedni dział na forum. Jeśli upewnimy się, że jesteśmy we właściwym dziale przyciskamy „Napisz nowy temat”.
       

       
       
      Przechodzimy do edycji.
       
       

       
      Pierwszym polem jest „Temat”. Jeśli chcemy by inni użytkownicy przeczytali nas wpis kluczowy jest dobry tytuł, zawierający opisywane maszyny, rodzaj uprawy czy hodowli oraz definiujący problem.
       
      Przykłady dobrych tytułów

       
      Claas Dominator 68s nie działają kierunkowskazy oraz lampa błyskowa
       
      Sposoby na łączenie gniazd prosiąt
       
      Jakie odmiany kukurydzy na V i VI klasę ziemi
       
      Przykłady fatalnych tytułów:
       
      Problem z knurem – jaki problem?
       
      ciagnik– mamy kilkanaście tysięcy wątków dotyczących ciągników,
       
       
      Kolejne pole to „Tagi tematu”
       
      Bardzo ważne, jeśli chcesz by inni użytkownicy trafili do tego wątku i mogli pomóc. Dobrze wypełnione tagi pomogą także w przyszłości innym użytkownikom forum z podobnymi problemami. Właściwe tagi to nazwa uprawy, bądź hodowli, najlepiej w mianowniku liczby pojedynczej, producent i model sprzętu, słowa kluczowe opisujące problem.
      Właściwe tagi to na przykład: zetor, przyczepa, oprysk, kukurydza, hamulce, wapnowanie, chowacz,
       
      Przykłady złych, wprowadzających bałagan tagów: bizonik, problem, kukurydzom…
       
       
      Następnie wpisz treść
       
      Postaraj się zwięźle, ale precyzyjnie opisać problem. Jeśli dotyczy chorób uprawy napisz dokładnie jaka to uprawa, jaka odmiana, jakie są objawy, kiedy się pojawiły, świetnym pomysłem jest dodanie zdjęć do galerii i dodanie linków. Jeśli chcesz rozmawiać o cenach konkretnej uprawy, sam wpis „a u nas to było po 200zł” napisz gdzie jest to u nas, przy jakiej formie dostawy, w jakim terminie. Jeśli opisujesz problem techniczny napisz w jakim konkretnie ciągniku, czego dokładnie dotyczy, jakie są objawy, czy pojawiały się wcześniej podobne problemy. Daj szansę innym, czym ciekawiej i dokładniej rozpoczniesz wątek, tym większa szansa, że inni użytkownicy forum będą się chcieli w nim udzielać.
    • Przez Kamillo0
      Witam.
      Próbowałem znaleźć taki temat lub podobny, nie udało mi się. Może źle szukam, może przeoczyłem. Problem mam związany z tematem i czas nagli więc też zależy mi na waszej pomocy. Nie jestem też pewny działu wiec jeśli jest zły to proszę moderatorów o przeniesienie.
      Pewnie nie tylko ja i nie tylko moje działki zostały uwzględnione w planie budowy linii wysokiego napięcia. W związku z tym obecna linie energetyczne muszą być przebudowane w miejscu krzyżowań się sieci. U mnie przebudowa ta dotyczy 5 działek. 2 z nich zostały już przebudowane czyli linie puszczone ziemią co w związku z tym pola zostały przekopane a zboże zjeżdżone.
      Miałem już raz taki problem z budową sieci internetowej, wtedy nie otrzymałem żadnego odszkodowania więc upomniałem się po jakimś czasie i otrzymałem marne pieniądze aby się odwalić.
      Tym razem nie chcę za to co należy się mi karmić robotników bo to mi się należy za zniszczone uprawy a nie im. Pan od odszkodowań powiedział, że się dogadamy, pieniądze do ręki bez kwitków. Z tego rozumiem, że ja dostanę znów marny grosz na otarcie łez a on resztę i wszyscy będą happy jeśli oczywiście trafią na ciemnego rolnika.
      W związku z tym domyślam się, że zapewne nie tylko ja mam taki problem i chciałbym zapytać tych którzy ubiegali się o takie odszkodowania a może nawet są w takim samym punkcie jak ja. Ile należy mi się odszkodowania, co mam robić i gdzie się o to zgłosić abym nie został znów oszukany.
      Proszę o szybkie odpowiedzi, dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez Runder
      Czy to prawda że jeżeli w przydomowym szambie nie zrobimy dna to niezaleznie od ilości kregów nigdy nie będziemy musieli go oprózniać ? Czy może odwrotnie po około 2 latach zapcha się jak zwykłe szambo z dnem ? Słyszałem wiele głosów na ten temat i jestem ciekawy waszej opinii
    • Przez lotnik993
      sporo czasu mi to zajęło więc miłego oglądania
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj