Marecki2922

Kosiarka rotacyjna z własnym silnikiem

Polecane posty

Marecki2922    517

Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .

Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Przedni wom łatwiej zrobić niź przedni tuz .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie mySlałeś żeby zastosowac hydrosilnik do napędu tej kosiarki? Zawsze to lepiej bo możesz ją z kabiny uruchomić i zatrzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Prosta sprawa ale i drogi biznes zależy jaka ta rotacyjna, przekładnia ala troll do tego duża pompa hydro, z przodu silnik hydrauliczny i wałek ze sprzęgłem jednokierunkowym. Do ogarnięcia temat. Tylko w zależności od nm potrzebnych to tak 2,5-5k sam napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Wydaje mi się że do napędu hydraulicznego najtrudniej jest dobrać odpowiednią pompę do silnika hydro no i gdzie dać napęd pompy bo od tylnego WOM  to zablokuje korzystanie z tylnego WOM  , no i hydraulika jest dosyć droga 

Tu już było o tym : https://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=system&controller=notifications&do=follow&follow_app=forums&follow_area=topic&follow_id=63137

3 godziny temu, robert1226 napisał:

Przedni wom łatwiej zrobić niź przedni tuz .

Skoro tak łatwo to może podejmiesz się zadania chętnie takowe zlecę 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
5 godzin temu, robert1226 napisał:

Przedni wom łatwiej zrobić nie przedni tuz .

Tylko i wyłącznie  przez hydraulike 

Albo zastosować przekładnie ,albo regulowany przepływ oleju .

Zapewne prościej niż jakiś silnik spalinowy do kosiarki montować .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Sprawa jest taka, jeden rozdzielacz to najczęściej do 120l przepływ. Mało, dlatego pompa najlepiej dwusekcyjna i dwa rozdzielacze, które by pchaly olej na jeden silnik. Np taka pompa: https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Pompa-hydrauliczna-zebata-prawa-2-sekcyjna-grupy-3-objetosc-3939-cm3obr-wydajnosc-1500obr-5959-Lmin/11221 razem we dwie pompy tloczą jakieś 190l. Taki multiplikator https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Przekladnia-multiplikator-przystawka-do-pomp-grupy-2-i-3-przelozenie-13.8-moc-20kW-wyposazona-w-gniazdo-WOM-z-zatrzaskiem-oraz-walek-WOM/11256 no i silnik hydro np coś takiego. https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Silnik-hydrauliczny-BMV-chlonnosc-315cm3obr-obroty-510obrmin-moc-920Nm/24593 no jakbyś go cisnal na max obrotach ciągnika i z 200 ciśnienia na pompach to do 70km przeniesie. Do kosztów dolicz sobie porządne sprzęgło, zbiornik, dużego przekroju przewody, rozdzielacze 2x120l. Nw czy nie taniej z ciągnika wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  Pewnie durnowato myślę,    napęd własny typu rozsiewacz kos,lub z, napędu przód, ale zerknąłem do Twojej galerii,czy aby one nie wychodziły z przednim wom i zjakiegoś zgniłka,rozbitka ......

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Polecam kosiarki Busatis, bardzo niskie zapotrzebowanie mocy oraz naped hydrauliczny… nie sa tanie. Bardzo popularne w Szwajcarii oraz Austrii. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
3 godziny temu, kizak napisał:

  Pewnie durnowato myślę,    napęd własny typu rozsiewacz kos,lub z, napędu przód, ale zerknąłem do Twojej galerii,czy aby one nie wychodziły z przednim wom i zjakiegoś zgniłka,rozbitka ......

Całkiem ciekawe pomysły do przemyślenia , 

Przy własnym napędzie kosiarka  powinna być ciężka ażeby nie było poślizgu kół napędowych , a to raczej nie będzie dobrze żeby była ciężka .

Od przedniego napędu można by się pokusić . 

Narko 

Ogólnie ciekawa kosiarka ale gdy przypomnę sobie polską OSĘ  to jakoś źle wspominam jej pracę . 

Zakładajac temat myślałem o silniku z maluszka bo taki mam , ale jakoś nikt nie wypowiada się .


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Widzialem te kosiarki w akcji… naprawde mega sprzet… Osy to nie ma co porownywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

O widzisz , a taka nie pozorna , tylko gdzie taką kupić ?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Dnia 24.02.2019 o 09:07, Marecki2922 napisał:

Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .

Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?

Po pierwsze: jaki ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Zadzwoń do Bykowa k. Wrocławia. Znajdziesz ich na olx. Rozbierają wszelkiej maści zachodnie ciągniki, może będą mieli oryginał deutza. Jak nie będzie kup wom np. jd i zamontuj. Wiem, że może być problem z przykręceniem przekładni do ramy oraz wałka do koła pasowego na wale korbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Już sprawdzałem wg. nr . WIN ten ciągnik nie jest przystosowany do WOM chodzi o budowę koła pasowego na wale silnika , jest poprostu za słabe do napędu WOM


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj