Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
db09    4

Witam,

Z góry przepraszam jeżeli wybrałem złą kategorię. Mam pytanie odnośnie ewentualnej kary w przypadku, gdy chciałbym sprzedaż ziemię rolną, na którą otrzymałem dopłaty ONW. Przyszły właściciel chciałbym przetworzyć ziemię na działki budowlane. Jak to wygląda ze strony prawnej? Dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli skończył Ci się program to wszystko w porządku natomiast jeśli jest w trakcie to będziesz zwracac za całe 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no zależy co tam było ale na łąki np zawiera się na 4-5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

ONW to nie korzystne warunki i to gminy zgłaszali przed wejściem do unii i to obowiązuje cały czas najlepiej zapytaj w agencji ale myślę ze nic nie bedzie skoro sprzedaż ta ziemie jeżeli ja możesz sprzedać


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jeżeli się raz składało onw to nie można tuzów zaorac czy ziemi sprzedać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinski    18

Onw nie ma nic wspólnego z tym że TUZ-u nie można zaorać . Pedał 2 hehe , dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widzę że kolega trochę obserwuje tematy na af ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

onw to dodatek do dopłat dla gospodarczych w trudniejszych warunkach. Możesz spytać się w agencji. Niemniej raczej nic Ci nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale o co chodzi z tymi 5 letnimi zobowiązaniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

polecam sobie poczytać https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/dzialanie-13-platnosci-dla-obszarow-z-ograniczeniami-naturalnymi-lub-innymi-szczegolnymi-ograniczeniami-tzw-platnosc-onw-podstawowe-informacje/platnosci-onw-2018.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4

ONW na tą ziemię mam już od paru ładnych lat, z tym, że dwa lata temu gospodarstwo zostało przepisane mi przez rodziców (czyli de facto zmienił się właściciel). Od kilkunastu lat na tej ziemi rosło zboże. Wyczytałem gdzieś właśnie, że jeżeli chcę sprzedaż to będę musiał zwrócić ONW przez okres pobierania (ale tylko za ten obszar, który chcę sprzedać). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam58887    0

witam.. mam na sprzedaż ziemię 9h okolice Grunwaldu warmińsko mazurskie cena do negocjacji zainteresowanych proszę o kontakt 797386068

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

To jak to jest z zaoraniem łąki, przejołem gospodarstwo po rodzicach i 4ty rok będę składał na dopłaty na siebie, w tym roku kończę pakiety rolnośrodowiskowe które też przejołem, i chciałbym wziąść nowe pakiety i w związku z tym że kończę pakiet chciałbym zaorać jedną działkę będącą tuzem, no i co z tym onw jeśli dopiero 3 lata mam dopłaty to nie jest tak że dopiero po 5ciu latach od składania o onw mogę coś zmieniać z łąkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Czy po sprzedaży gruntu należy zgłosić do agencji czy wykluczyć ja z wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
    • Przez nowa11
      Posiadam 3ha ziemi rolnej (piękny widok na jezioro) myślę o wynajęciu jej na cele turystyczne.Jak to wygląda od strony prawnej (czy muszę przekształcić , jaka z umową wieloletnią itd.)🤔
    • Gość
      Przez Gość
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2019. 
      Temat na 2018 jest jeszcze otwarty, natomiast tutaj możemy już pisać o nadchodzącej edycji dopłat.
      Czy ARiMR udoskonaliła  składaniu e-wniosków przez aplikacje?
      Edit 
      Kwota obowiązuje z roku 2018. Biura już mają kwoty jakie umożliwiają logowanie.
      Dla tych osób którzy w 2018 roku składali oświadczenie. To konta są już utworzone, trzeba wejść w Ewniosek kliknąć nie pamiętam hasła i stoworzyc własne hasło. Pracownicy BP w 2018 roku rysowali za te osoby w aplikacji ewniosek i tworzyli konta i je blokowali. 
       
      Trzeba  kliknac nie pamiętam hasła.
      Jakie nowe przepisy będą obowiązywać?
      Czy 2019 w rolnictwie będzie rokiem normalnym?
       
    • Przez darsonspire
      Jak w tytule. Chcialbym sie dowiedziec od do informowanych co jest potrzebne zeby kupic pole od takiej osoby jakie papiery, tak zeby nie musiala ta osoba przylatywac do kraju, chyba ze jest to nie uniknione? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj