Damian1p

Zetor forterra 140 CL-Opinie

Polecane posty

Damian1p    0

1.Witam mam do kupienia Zetora forterre 140 CL jakie macie opinie o tym ciagniku.

2.Mam dylemat wyboru między mokrym a suchym sprzęgłem jak sądzicie które lepiej ?

3. Co sądzicie warto pchać się w Zetora czy skupić się na valtrze ?

Przykładowy link dooferty https://www.otomoto.pl/oferta/zetor-forterra-140-cl-ciagnik-rolniczy-traktor-zetor-forterra-140-cl-2018r-tuz-premium-ID6AOX40.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

W tych większych to siedzą inne sprzęgła niż np 114


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1p    0
8 godzin temu, przemekuliski napisał:

a malo tematów o forterrach i sprzeglach?

Tematów może i jest ale z 2013r. do tej pory ten ciągnik moze być odwrotnością stanu z 2013 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak już to mokre. a jak masz budżet to nie Zetor. dołóż trochę i masz nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzęgło  tylko mokre  jest bardziej trwałe i tylko takie sobie poradzi na dłuższą metę w turze yyy co do zetora odradzam chociaż nie wierzylem że to kiedyś powiem  bo byłem fanatykiem marki model 5320. Teraz mam proxime 90 i pobiera olej od nowości  jak zimno kopci na niebiesko mniej dymi stara 912 nie jest to duży dym ale mało estetycznie to wygląda  i nawet sąsiedzi mówią nowy ciągnik i dymi filtr dpf szybko się zapycha ale można kupić wkład serwisowy i spokuj do końca życia ciągnika i tu plus dla zetora CL do spalania to się nie wypowiem temat rzeka  ciężkiej robocie spali tyle co każdy  ale w lekich pracach te 2 litry może palić więcej od np nh 

Zetor nie wytrzyma 20000 mth nie ma szans a np New Holland  bo taki czytałem artykuł podobno wytrzymuje taki przebieg więc  dopuki Czesi  nie wrócą do legendarnej trwałości 7211  nie  wróżę im dużej sprzedaży  wręcz przeciwnie konkurować kabina się już nie da tak jak kiedyś  bo kazdy juz taki komfort ma to nie c 360 więc powodzenia w szukaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

A ja mam mieszane uczucia, bo każdy mówi, aby nie zetor a w okolicy trzech sąsiadów kupiło ( 2 forterry i 1 proxima cl) i one chodzą elegancko.  Co do tych 20000 tys mth to wolny żart, artykuł w gazecie dla zgrywusow, żaden z nowych ciągników tyle nie wytrzyma to raz a dwa ile lat minie zanim tyle nakrecisz? Nie te czasy ze dziadek kupił c328 i prawnuk jeszcze nią jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj