andrzeju207

Weidemann 916 d/p problem

Polecane posty

andrzeju207    12
Witam! Panie i Panowie mam problem z miniładowarką. 2 lata temu kupiłem ją od handlarza i teraz zaczęła się sypać... Mianowicie padła pompa hydrauliczna, ukręciła się półoś napędowa i zmieliło ząbki w piaście koła. Problem w tym że nie mogę znaleźć części do niej. W modelu 916-917 jest wał napędowy przekazujący napęd z jednej osi na drugą, u mnie są tylko hydromotory tak jak w modelu 912 - 914 oraz wogóle inny kształt półosi napędowych względem modelu 916 a 912. Moje pytania są następujące: - czy ktoś posiada katalog części do modelu 912? Na stronie weidemann niestety są tylko katalogi do modelu 915, 916 i 917, - różnice między wersjami d/m, a d/p bo z tego co zauważyłem wersje d/m posiadają rozdzielacz za kierownicą a d/p z prawej strony przy kierowcy, - jaki rodzaj pompy hydraulicznej posiadały tego typu maszyny mianowicie czy były to tylko pompy zębate podwójne czy pompa tlokowa i zębata? Znalazłem pompę hydrauliczną na stronie hylmetu tylko nie wiem czy jest to pompa jedynie do obsługi hydrauliki czy też napędu Link :http://hs.hylmet.pl/pompa-podwojna-do-ladowarki-weidemann-912-916-917-1202dr-1302dm-1502dr-p-297.html Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

po nr z pompy Ci powiedza czy to jest ta czy nie ... zadzwon do nich podaj orgyinalny nr I Ci odpowiwdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Dzięki za odpowiedź Vhalior2. Po nr wychodzi ze to jest pompa pojedyńcza. Zadzwonię jeszcze i popytam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

A na pewno kupiłeś ją 2 lata temu?

image.thumb.png.4b786edd5129005200c2f6531533a47b.png

Edytowano przez klopocik91
dołączenie katalogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Niestety nie mam, a to dostałem tak jakby z serwisu Weidemann. A pytałem o to jak długo posiadasz tą ładowarkę ponieważ rok temu sprzedałem 912 d/p bo miała straszne luzy na piastach, a po 2 tygodniach była wystawiona do sprzedania odpicowana i,, prosto od niemca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Nie ja swoją kupiłem w Sztabinie woj. Podlaskie. Dzięki za odpowiedź klopcik91. To co wysłałeś to dokładnie co potrzebuje. A co do pomp hydraulicznych stosował już ktoś do niej zamiennik z hylmetu? Czy może można coś zmiennego dobrać bo cena oryginalnej to kosmos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Można powiedzieć że sprawa załatwiona. Pompę zaryzykuje tą z hylmetu z linku wyżej, półoś wraz z piastą wylądowała u tokarza (oryginalna półoś 3200, piasta 1400) I powinno śmigać. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Też tak planowałem zrobić ale wizja 2 tygodni z taczką mnie przeraziła więc dołożyłem i kupiłem nowszego schaffera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JakubLewalski
      Witam,
      Od pewnego czasu w mojej ładowarce przegubowej weidemann 3006, pojawił się problem przy skręcaniu, mianowicie gdy mam nawet lekkie obciążenie np. w łyżce, i jestem nawet na małym skosie to mogę sobie kręcić kierownicą do woli a przód będzie stał w miejscu, dodam że wcześniej tego nie było. Czy wie ktoś gdzie szukać przyczyny ?, z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez MateuszKlecha
      Otóż tak jak w temacie , mam problem z wentylatorem chłodnicy oleju nie załącza mi się wiatrak przy wzroście temperatury , ktoś miał taki problem bądź wie co może być przyczyną?
    • Przez Krol295
      Witam w moim ursusie 912 olej silnikowy wylatuje bagnetem co moze byc nie tak?
    • Przez Laver
      Witam kupiłem weidemanna 1370 p43, 2002r nie wiem do czego służą pedały oraz przyciski w dżojstiku zaznaczone na zdjęciach. Ma ktoś może podobną maszynę albo instrukcję? Pedały nie działają, stoją chyba linki, w dżojstiku te dwa przyciski to tak jakby do 3 sekcji przynajmniej tak mam w ładowaczu, ale tutaj jest 3 sekcja w oddzielnej dźwigni. Przycisk  wystający w dżojstiku nie mam pojęcia do czego służy i to pokrętło za dżojstikiem również nie wiem od czego jest.



    • Przez Krol295
      Witam chciałbym się was poradzic jaki kupic licznik motogodzin do 912 w jednej mam firmy KOR ale przeklamuje czy tylko ta sztuka taka jest czy kazdy z tej firmy? Jakie macie w swoich ursusach i jaki polecacie, i które są polskie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj