zaczad

Masowe padnięcia krów-choroba czy zatrucie ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6843
Dnia 27.01.2019 o 19:17, jankeson napisał:

Odpowiem za siebie.Życie mnie nauczyło bo jak prawdę mówisz to niepokój wszczynasz i zaraz sie wyleje fala hejtu i przygryzek różnego typu. Powiedziałem że opiszę , ale nie teraz, bo teraz staram się cokolwiek zrobić żeby temu człowiekowi pomoc.A co do autora to po takim kopie to człowiek nie wie gdzie ma rękę czy nogę a ziemia sie spod nóg usuwa.Nie wymagajcie od niego teraz działania i myślenia. Współczuję Tobie i trzymaj się mocno! 

Kolego a to nie Twoja historia była kilka lat temu pokazywana w Sprawa dla reportera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytałem posty poszkodowanego i ja tez trzymam krowy mleczne.

 

Czy bym wchodził w to ponownie NIE WIEM, ale chyba nie.

 

Krowy mleczne dają zysk, ale jak się trzyma z dziada pradziada i wyselekcjonuje najlepsze, ale trzeba dużo lat.

Jak robisz przy tym sam i byś zachorował na poważną chorobę i trzeba by było iść do szpitala, było by to samo, co teraz?

Mleko to wielka niesprawiedliwość jeden za 10tyś litrów weżnie 13 tyś a drugi za te same litry i mleko weżnie 18tyś, choć bendzie miał ich więcej. Jak zawieziesz tonę pszenicy na skup weżniesz 850zł a sprzedasz tira to będzie niewielka różnica za tonę, góra 1 tyś na aucie.

Człowiek by kiedyś pojechał za te kilka tyś na wczasy w ciepłe kraje a przy krowach to raczej nigdy

Żyje się od dojenia do dojenia a raczej ma się czas, nie wspomnę o wolnych niedzielach czy świętach i jak się jest choremu.

No i o chorobach i jak coś złamie nogę i idzie za 500zł.A jak na rzesz to za HF małe pieniądze.

Ale są też dobre strony np:Faktura vat co miesiąc jak jest się na wacie i różnego rodzaju dopłaty no kasa i co miesiąc.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

No panowie chyba raczej to jakiś żart jednak. Ale plus taki że się troche dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

lukbud - myślisz że aż tak komuś by się nudziło ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tydzień minął a my nawet wyniku badania mocznika we krwii nie znamy. Jak pisałem takie badanie to w kilkanaście minut zrobią w dobrej lecznicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Handlarz to handlarz a chłop to chłop...

 

Ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48
20 godzin temu, radekz200 napisał:

Kolego a to nie Twoja historia była kilka lat temu pokazywana w Sprawa dla reportera? 

Tak moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, Thomas2135 napisał:

Tydzień minął a my nawet wyniku badania mocznika we krwii nie znamy. Jak pisałem takie badanie to w kilkanaście minut zrobią w dobrej lecznicy. 

Na NFZ robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mało kto psychicznie podniesie się poczymś takim a co dopiero mówić finansowo.sąsiadowi 5 lat temu żona na raka zmarła. Po roku spalił mu się dom,chcieli jakoś prąd podłączyć do obory to tylko 2 szt żywe zostały,resztę tym prądem położyli.dom odbudował ale pije do dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3194
24 minuty temu, jankeson napisał:

Tak moja

Jak możesz to opisz twoją sytuację.Albo napisz w którym to roku było ma yt albo tytuł reportażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48
2 minuty temu, Piotruniu25 napisał:

Jak możesz to opisz twoją sytuację.Albo napisz w którym to roku było ma yt albo tytuł reportażu.

Program był 18 października 2013. Były też dwa artykuły w TPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3194
8 minut temu, jankeson napisał:

Program był 18 października 2013. Były też dwa artykuły w TPR.

A tytuł może pamiętasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16961

te sprawy dla reportera to o kant d rozbic. przedstawiona jest tylko jedna strona. zeby cokolwiek zrozumiec, zajac jakies stanowisko trzeba byloby poznac zdanie drugiej strony sporu. co nie znaczy, ze Ci nie wspolczuje, jankes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48
33 minuty temu, Bananek napisał:

te sprawy dla reportera to o kant d rozbic. przedstawiona jest tylko jedna strona. zeby cokolwiek zrozumiec, zajac jakies stanowisko trzeba byloby poznac zdanie drugiej strony sporu. co nie znaczy, ze Ci nie wspolczuje, jankes.

Masz rację że o kant potłuc.To jest tylko show i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek pomocą. Dla mnie to miało zupełnie inny kontekst i wydźwięk.Chodziło o to że pokazałem że już się nie boję i ich scenariusz że się załamię i odbiorę sobie życie się nie spełnił.Kolega mówi o drugiej stronie, a jak ci sie wydaje? Ktoś kto nie ma nic do ukrycia to wychodzi , daje twarz i mówi co go boli. Z drugiej strony nie wyszedł nikt. A w nagrodę za to że pokazałem gębę i powiedziałem wprost co odwalili to miałem sprawę sądową o naruszenie dóbr osobistych banku ale nie poszło im po myśli i wygrałem. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16961
jankeson napisał:

Masz rację że o kant potłuc.To jest tylko show i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek pomocą. Dla mnie to miało zupełnie inny kontekst i wydźwięk.Chodziło o to że pokazałem że już się nie boję i ich scenariusz że się załamię i odbiorę sobie życie się nie spełnił.Kolega mówi o drugiej stronie, a jak ci sie wydaje? Ktoś kto nie ma nic do ukrycia to wychodzi , daje twarz i mówi co go boli. Z drugiej strony nie wyszedł nikt. A w nagrodę za to że pokazałem gębę i powiedziałem wprost co odwalili to miałem sprawę sądową o naruszenie dóbr osobistych banku ale nie poszło im po myśli i wygrałem. 

bardzo dobrze, ze pokazales swoja sile. troche za pozno, sam to wiesz. ale w obliczu takich tragedii czlowiek nie mysli racjonalnie. a co do pokazywania twarzy i tego o czym piszesz to powiem tak: czasy mamy juz takie, ze sa ludzie, ktorzy gadaja z Toba, patrza w oczy, a wbijaja w plecy przyslowiowa szpile bez mrugniecia okiem. nikomu nie mozna do konca ufac w tych czasach. sam wiesz, ze tak jest. tu Ci beda wspolczuc, a za plecami powiedza, ze dorobiles sie na krzywdzie czy znalezionym złocie (jak to pisal wczesniej autor tematu). zazdrosc, zawisc, sztuczne usmiechy... to wszystko zaczyna sie pojawiac kiedy zaczynasz wychodzic na prosta, czy byc zaradniejszym od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6843
47 minut temu, jankeson napisał:

Masz rację że o kant potłuc.To jest tylko show i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek pomocą. Dla mnie to miało zupełnie inny kontekst i wydźwięk.Chodziło o to że pokazałem że już się nie boję i ich scenariusz że się załamię i odbiorę sobie życie się nie spełnił.Kolega mówi o drugiej stronie, a jak ci sie wydaje? Ktoś kto nie ma nic do ukrycia to wychodzi , daje twarz i mówi co go boli. Z drugiej strony nie wyszedł nikt. A w nagrodę za to że pokazałem gębę i powiedziałem wprost co odwalili to miałem sprawę sądową o naruszenie dóbr osobistych banku ale nie poszło im po myśli i wygrałem. 

A kto odkupił te gospodarstwo od banku? Ktoś z Twojej wioski? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48
10 minut temu, Bananek napisał:

bardzo dobrze, ze pokazales swoja sile. troche za pozno, sam to wiesz. ale w obliczu takich tragedii czlowiek nie mysli racjonalnie. a co do pokazywania twarzy i tego o czym piszesz to powiem tak: czasy mamy juz takie, ze sa ludzie, ktorzy gadaja z Toba, patrza w oczy, a wbijaja w plecy przyslowiowa szpile bez mrugniecia okiem. nikomu nie mozna do konca ufac w tych czasach. sam wiesz, ze tak jest. tu Ci beda wspolczuc, a za plecami powiedza, ze dorobiles sie na krzywdzie czy znalezionym złocie (jak to pisal wczesniej autor tematu). zazdrosc, zawisc, sztuczne usmiechy... to wszystko zaczyna sie pojawiac kiedy zaczynasz wychodzic na prosta, czy byc zaradniejszym od innych.

Tak było i w moim przypadku .Najwięcej mieli do powiedzenia ludzie którzy nawet mnie na oczy nie widzieli.Jak mi się noga powinęla to większość pokazała swoją prawdziwą twarz.Zrobili ze mnie utracjusza, hulakę, bandziora,przekręta....ehh szkoda gadać....z tymi ludźmi się wychowałem od urodzenia i ufałem im....

 

15 minut temu, Piotruniu25 napisał:

@jankesonUdało ci się coś odzyskać?

Do tej pory nic... Walczę cały czas ale to jak Dawid z Goliatem... System jest tak skonstruowany że jednostka jest śmieciem a prawo.... Już lepiej nie wspominać , oczy sie otwierają jak pięc złotych i wlosy sie jeżą... Do tej pory myślałem ze takie farsy oglada sie tylko w serialach.

 

20 minut temu, radekz200 napisał:

A kto odkupił te gospodarstwo od banku? Ktoś z Twojej wioski? 

Nie z mojej wioski ale z terenu gminy i też hodowca, ale jak sie później okazało "nie człowiek" Wszystko było cacy dopóki nie podpisałem dokumentów a potem kop w d*pę i sp....aj śmieciu! Nawet nie macie pojęcia do czego są zdolni ludzie żeby tylko się "dorobić" 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez xabi32
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory uwiezowejna 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z.Jesli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie bedzie zgarnicza tylko bede usówał turem obornik.Podpowiedzie co było by najlepszym rozwiazaniem.
       
       
      z gory dziki
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj