Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

no to sprzedawaj po te 13 zeta te swoje byki co kazdy zjadł po 3 tony zboża :D

Opublikowano

Zaczyna to wszystko łączyć się w logiczną całość a my sie budzimy jak zwykle z ręką w nocniku, czyli za akcją stał nasz sojusznik zza wielkiej wody

 

image.thumb.png.00cacbbb161d56515a40ba2296132da2.png

  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)

głupio to bedzie tobie jak bedziesz musiał oddac po 10zł za U a to juz niedługo może byc faktem

i znowu racje bedą mieli ci co trzymali tylko po kosztach a nie na full wypasie jak ty

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano
2 minuty temu, ozzborn napisał:

głupio to bedzie tobie jak bedziesz musiał oddac po 10zł za U a to juz niedługo może byc faktem

i znowu racje bedą mieli ci co trzymali tylko po kosztach a nie na full wypasie jak ty

Wtedy i tobie bedzie głupio bo sam pisałes ze masz bydło. A jak nie bedzie bydła i trzody głupio bedzie kazdemu rolnikowi bo i zboze nie bedzie miało ceny a wtedy upadna i paszarnie i taki łańcuszek ładny sie utworzy...

Opublikowano (edytowane)

akurat o zboze bym sie nie martwił tak bardzo bo dużo idzie na eksport, dużo idzie na tucz kontraktowy swin czy fermy kur, na rynek bydła tego zboża az tak dużo nie idzie... to co idzie na rynek opasów to pójdzie na eksport i cena zostanie na tym samym poziomie

 

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano

Oj zdziwisz sie... Pracowałem kilka ładnych lat w paszarni wiec wiem jaki jest rozkład i akurat najwiecej paszy wedrowało na trzode i bydło. I niech teraz trzoda padnie tak samo bydło i niech wszyscy zaczna oddawac zboze zobaczysz jak momentalnie zasypie sie rynek i cena poleci do dołu.

Opublikowano (edytowane)

bydło to pojecie ogólne, połowa stada w PL to mleczarze a tam nadal pasza bedzie szła to co zostanie w razie upadku bydła miesnego to jest pikus

a co do trzody to trzody juz praktycznie nie ma, to co sie liczy w tej branży to tucz kontraktowy a tam dalej powstają nowe chlewnie jak grzyby po deszczu ... tam dopiero idzie paszy... bydło to jest nic przy tym

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano
ozzborn napisał:

1 godzinę temu, Yoda napisał: Samą kukurydzą sie nie ukarmi. trzeba uzupełniać białko a to kosztuje A po ile masz tonę kiszonki z kukurydzy, ze twierdzisz że to takie tanie? Tylko nielicz po kosztach typu ile władek spalił paliwa na ha tylko rzetelnie. widac ze pojecia nie masz o kiszonce z kukurydzy, koszt wyprodukowania 1 tony kiszonki to ok 80zł, pokaz mi co mozna kupic taniej przy tej dawce energii co w kukurydzy,  a białko mozna uzupełnic dobrą sianokiszonką i to wystarczy

To załatw mi tej kiszonki po 80 zł za tonę Za rok kupię dziesięć wanien na zimę.

Opublikowano

jeszcze niedawno sie smiałes z patyraków na 5ha a sam kukurydzy nie potrafisz uprawiac :D

Opublikowano
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Zadzwon spytaj zobaczysz

Mógłbyś juz zmienić formule Np, na taka Dziś w x płacą tak a w y tak. Bo po kiego h... maja wszyscy dzwonić i im d... zawracać wystarczy że ty dzwoniłeś 

  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano
4 godziny temu, gregory81 napisał:

Tylko jest jeszcze coś takiego że np 5 piątce nie równa

Ważne jest podglebie... Jak żwir to w suchym roku tragedia jeśli glina to na piątej klasie uprawy radzą sobie całkiem nieźle... U nas na 5 tce buraki, rzepak, pszenica. Poza tym klasy gleby to nie tylko zasobności ziemi w próchnicę ale też łatwość uprawy, melioracji, podsiąki... Mam 12 ha klasy  4b a to czerwona glina, Mada ciężka w uprawie... Ale jak się w porę wjedzie to daje lepszy plon jak 3 a, i wodę trzyma lepiej

Opublikowano
Dnia 6.02.2019 o 11:49, debrzyna napisał:

Tak z ciekawości kto przerabia leżaki na karmę dla psów Daj jakieś namiary ,może sie przydać 

na karme dla psa to idą ośrodki a 

Opublikowano
ozzborn napisał:

jeszcze niedawno sie smiałes z patyraków na 5ha a sam kukurydzy nie potrafisz uprawiac :D

Bo nie mam zamiaru w niej spać żeby od dzikow pilnować. Nie znasz warunków a zabierasz głos. Zrób mi cenę 80 zł to wezmę na zime 10 aut. Bo chyba te 80 dych jest na zasadzie siana co niby kosztuje 50 za tonę ale jak ktoś sprzedaje to chce 100 za bele.

Opublikowano

to za ile ty se tam kupisz to mnie nie interesuje.... mnie tona kosztuje 80zł i tyle licze

Opublikowano (edytowane)

U mnie koło łowieckie licz za szkody 20 zł tonę kukurydzy 😃 śmiech na sali 

Edytowane przez Gość
Opublikowano

To sprzedaj tą kiszonke. U nas ludzie chcą 4,5-5 tys za hektar i trzeba sobie samemu zebrać. Będziesz miał zysk_100%. Tyle żadna branża nie oferuje.

Opublikowano

wysłodki w bali +/- 1250 kg kosztują cos około 250 zł :)  zależy czym bale owija lub może w pryzme ładuje :)

Opublikowano
19 minut temu, johny1991 napisał:

mógłbyś pokazać jak to liczysz?

nakład na hektar razem z wynajeciem sieczkarni 3500zł, sredni plon 45 ton kiszonki

3500/45=77,77zł

Opublikowano (edytowane)
37 minut temu, Yoda napisał:

To sprzedaj tą kiszonke. U nas ludzie chcą 4,5-5 tys za hektar i trzeba sobie samemu zebrać. Będziesz miał zysk_100%. Tyle żadna branża nie oferuje.

tylko głupi sprzedaje kukurydze na kiszonke nie mając hodowli czyli obornika, sprzedac na ziarno a mase pociąc to co innego..... sprzedawanie kukurydzy na kiszonke to wywożenie masy składników z pola czyli wyjaławianie gleby

Edytowane przez ozzborn

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v