danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dsbh    1275

Bo na samych roślinkach opadają z sił ,to skąd brać siłę jeszcze na agresję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ile zostaje obecnie z opasa przy cenie 12.50 za O klase ? :D

warto w ogóle cos dawac poza słomą przy tej cenie ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

potrzebuje pomocy ,ponad tydzień temu wdeło mi byczka około 180 kg ,domowymi sposobami udało się i go puściło Ale od tego czasu jest taki osowiały ,trochę wody wypije i siana dziabnie ,a kupy robi takie suche kulki jak koń. Co by mu podać żeby przeczyściło go??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sól gorzką. 5 kostek drożdży i coś go ruszy tylko nie jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

U mnie krowie najlepiej pomogła czysta wódka. I najszybciej. Ale ja nie wiem czy cielaczkowi można. A drożdży nie polecam. Wiem, że tak się robi, że czasami nawet pomoże. Ale z tego co słyszałam to i zaszkodzić może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Ja poważnie mówię. Krowa też pełnoletnia nie była. Ale co innego 0,5l krowie 600kg a co innego cielaczkowi. Ale nie raz już się zdarzały wzdęcia i podawało się różne domowe specyfiki. A wódkę dopiero w tym roku i naprawdę pomogła najszybciej i najlepiej ze wszystkiego co było do tej pory stosowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
8 minut temu, Kallina86 napisał:

U mnie krowie najlepiej pomogła czysta wódka. I najszybciej. Ale ja nie wiem czy cielaczkowi można. A drożdży nie polecam. Wiem, że tak się robi, że czasami nawet pomoże. Ale z tego co słyszałam to i zaszkodzić może. 

Wytłumacz mi. Jak mogą drożdże w tym wypadku zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 minuty temu, Kallina86 napisał:

Ja poważnie mówię. Krowa też pełnoletnia nie była. Ale co innego 0,5l krowie 600kg a co innego cielaczkowi. Ale nie raz już się zdarzały wzdęcia i podawało się różne domowe specyfiki. A wódkę dopiero w tym roku i naprawdę pomogła najszybciej i najlepiej ze wszystkiego co było do tej pory stosowane. 

Ja wole wodke sam wypic a drozdze dac cielakowi😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Ja nie będę Ci tłumaczyła, bo ja się na tym nie znam. Napisałam tyle ile wiem od weterynarza. Być może wprowadził mnie w błąd. I zapewne Ty wiesz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

No ty piszesz o sposobach na wzdęcie a chłop wyraźnie napisał że poradził sobie domowymi sposobami teraz z kolei nie je mało pije może atonia żwacza a w tym przypadku jak najbardziej drożdże wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Niektórzy piją z lustem a teraz można pić z cielakiem. Kupić dwie flaszki ,jednemu i drugiemu wyjdzie na zdrowie. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
soltys48 napisał:

lewatywe z oleju, nie zaszkodzi

Thomas2135 napisał:

Sól gorzką. 5 kostek drożdży i coś go ruszy tylko nie jednocześnie.

dzięki Panowie będe działał . tylko teraz myślę czy nie zechlał sznurka ,bo były na luz w stodole odgrodzone balami słomy i troche rozpierdzieliły to mógł razem ze słomą wciągnąć


Kallina86 napisał:

U mnie krowie najlepiej pomogła czysta wódka. I najszybciej. Ale ja nie wiem czy cielaczkowi można. A drożdży nie polecam. Wiem, że tak się robi, że czasami nawet pomoże. Ale z tego co słyszałam to i zaszkodzić może. 

wódka za droga i szkoda 😊mój wet zaleca jabola


ale tak jak pisałem wzdęty już nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
46 minut temu, michalcium napisał:

Wytłumacz mi. Jak mogą drożdże w tym wypadku zaszkodzić?

Nadmierna ilość może doprowadzić do ponownego zgazowania żołądka czyli wzdęcia. Najlepiej zastosować wódkę lub olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
7 minut temu, Morion napisał:

Nadmierna ilość może doprowadzić do ponownego zgazowania żołądka czyli wzdęcia. Najlepiej zastosować wódkę lub olej.

Ja wódkę to trzeba litra kupisz na dwór głowy, co by krowa sama nie musiała pić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbadaj temperaturę bo może to być osłabienie,wódka nie zaszkodzi napewno,przynajmniej karencji nie ma jak będziesz musiał go na gulasz przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
8 godzin temu, Morion napisał:

Nadmierna ilość może doprowadzić do ponownego zgazowania żołądka czyli wzdęcia. Najlepiej zastosować wódkę lub olej.

To najlepsza z przeczytanych rada. Można dodać fusy z kawy jeszcze..A jak go mocno wzięło to już taki będzie a jeśli po łożylo go to kaplica. Musi stać przy wzdęciu.moglo coś nadpeęknąč

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

@Ursus932 a po tym fakcie weterynarz był? Możliwe że przemieścił mu się trawieniec tak jak to było u mnie przed świętami. Najpierw wzdęcie, a po jakimś czasie gdy przestał jeść okazało się że to właśnie trawieniec. Więc lepiej wezwij fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Morion a jakie miał objawy przy przemieszczeniu trawieńca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj