danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Jak ja znajdziesz

Sieje od kilkunastu lat

Jesienią idzie obornik, orka ok 25cm i siew. Wczesną wiosną sól potasowa, później ze 200kg saletrosan/zaksan w zależności co mam. Kosze początkiem maja i sadze po tym pyry.

Żyto w zależności jakie masz . Osobiście siałem od 100 do 160kg/ha. Wyki nie mniej niż 20%do tego.

Jeden rok miałem z życica i koniczyną Michaela-nigdy więcej. Możesz posiać czyste żyto jednak wartość pokarmowa i ilość masy będą znacznie niższe

I ile belek Ci wychodzi i jakich rozmiarów przy tym nawożeniu ? Wyjdzie 20 belek 130x120 z ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.Najwyższy kuwa czas. A nie niby polskie a germancem zajezdza. Niech się jeszcze kontraktacjami zajmą .A wołowinę to co zapomnieli o super uczciwych dostawców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje od niedawna też dziś zwialy z obory z luzu do obory na stanowiska.oj uwiera ich ten łańcuch na szyji 😆jeszcze w środę bezkres łąk i lasów dziś stanowiska i pasza pod paskiem.dawno nie miałem takich co po ścianach chciały pionowo chodzić 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Slinianki przełyk nic nie spuchlo?jak długo to już trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponad tydzień najpierw go wzdęło lekko to podawałem drodze od weta i taka tubę mu dałem parę dni było dobrze trzy dni temu był taki wzdęty ze go przebiłem wyciagnełem rurkę następnego dnia zapryskałem specjalnym sprejem ranę zagoiło się ze nic nie leciało i dziś znowu strasznie wzdęty był i wymiotuje ciągle i przez cały tydzień na samym sianie stoi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to zapodaje czasem takie trunki na bazie drożdży i cukru 😆im gorzej śmierdzi tym lepiej i często pomaga. Ale ogólnie jak to tyle trwa a ma wagę u bojową to lepiej za niego zgarnąć i mieć spokój na święta .kiedyś wszystko próbowałem leczyć a z tego wszystkiego to tylko chudy portfel i nerwica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

jak duży to 0.5 litra wódki do pyska. Mozna z olejem podać, tylko żeby się nie zadławił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
21 minut temu, debrzyna napisał:

Wszelkiego Dobra na Święta producentom tego wspaniałego Mięsa 

Znikomy ze mnie producent ale dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj