MarianW69

Jak zostać rolnikiem, a hodowla alpak.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarianW69    0

Witam. Jestem tu nowy. Zarejestrowałem się, aby uzyskać dokładną odpowiedź na moje pytanie. Otóż... Jak zostać rolnikiem bez wykształcenia rolniczego oraz nie mając rolników w rodzinie? Zamierzam założyć hodowlę alpak. Posiadam wykształcenie zawodowe Mechanik pojazdów samochodowych. Pewnie zaraz ktoś odpowie "idź do szkoły zaocznie", "było już dużo takich tematów, poszukaj", ale prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie w mojej sytuacji (jeśli nie jest to jedyne wyjście, wolałbym omijać szkołę). Z dostępnych mi informacji, w tym roku alpaki mają stać się zwierzętami gospodarskimi. Hodowla którą chciał bym założyć miała by być ukierunkowana na polepszenie jakości tych zwierząt w Polsce oraz oczywiście sprzedaż nadwyżek. Nie zależy mi na braniu dopłat za ziemię, aczkolwiek jeśli będą to zwierzęta gospodarskie to może wejdą jakies dopłaty na samice itd dla rolników. Głównie chodzi mi o to, aby być na KRUS, móc wydzierzawic lub kupić jakąś ziemię rolną (obecnie posiadam ziemię przemysłową bez możliwości przekształcenia na rolną) w celu powiększenia pastwisk oraz możliwości robienia siana na własny użytek. Doliczanie VAT do sprzedawanych zwierząt i płacenie co miesiąc ZUSu się nie kalkuluje, więc jedyna możliwość wg mnie (chyba, że się mylę to proszę mnie naprowadzic na właściwą drogę) to właśnie być na KRUSie. Ogólnie zaznaczam że jestem zielony w temacie rolnictwa. Woj. Dolnośląskie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiesz, ale wielu rolników jest VATowcami. Opłaca się to szczególnie jak dużo inwestujesz, a jednocześnie sporo produkujesz. Dostaniesz wtedy zwrot VATu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12246

Jeżeli chcesz kupić lub dzierżawić, to zacznij od niestety ale szkoły. Wystarczy kurs kwalifikacji rolniczej. Dopytaj się, gdzie w regionie taki możesz zdać w pobliskim ośrodku doskonalenia zawodowego. VAT sobie daruj. Możesz być rolnikiem ryczałtowym (RR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rozwojowiec
      Chciałbym zapytać czy hodowla świnodzików jest legalna bo kiedyś była, trzeba było mieć pozwolenie. Nie wiem jak jest teraz
    • Przez rolnik5551
      Witam.Mam pytanie od pewnego czasu zajmuje się małą hodowlą owiec i zastanawiam się czy można hodować również indyki.Konkretniej chodzi mi o to czy mogą przebywać w jednym pomieszczeniu czy będą w stosunku do siebie agtesywne czy mogą zarazić owce  jakąś chorobą
    • Przez akolt
      Szukam rolników z hodowlą zarodową powyżej 250 loch lub z cyklem zamkniętym powyżej 150 loch. Prowadzimy badania jak przyrastają knurki przy chemicznej kastracji. 
      Ważne: systematyczny i otwarty na innowacje gospodarz. 
      W ramach badań jest możliwość sfinansowania i pozostawienia na stałe wag pomiarowych i oprogramowania zarządzającego stadem. Oprogramowanie ma możliwość m.in. monitorowania zużycia paszy, ilości oproszeń w zależności od cyklu, zarządzania grupami technologicznymi itp.

       
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj