Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

No ja nie wiem czego on do mnie pisze jak opętany.... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo lubię śmiać się z takiego durnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że lubisz tylko coś podupadles ostatnio po tych wylewnych zwierzeniach  na af.... 😁😁😁

 

Coś te lekarze zawodzą... 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gringo1 napisał:

7 tys za 70tys to mozna cos porobic a nie za 7

Przecież to cytat komentarza spod linku, który Ryszard wkleił, a nie moja ocena co mozna za 7 tyś zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytałem ten artykuł . I uważam tak samo 50 % gospodarstw nie produkuje niczego na sprzedaż . Jedni mają same łąki czasem nawet najmują żeby ktoś to czymś skosił  raz na rok siedzą w ekologi huk wie czym jeszcze i kasuje 2000zł ha  ....takim dziadom od razu bym zabrał . Bo co to za ekologia skoro nie produkuje np siana ekologicznego czy czegoś innego na sprzedaż np dla gospodarstw ekologicznych z prawdziwego zdarzenia . Albo jest taki jeden ma z 15 ha ziemi ornej i tak trzy działki po 5 ha i jedną taką zawsze zostawia odłogiem przepisy zezwalją a na innych uprawia np żyto że raz zasieje nie ora i trzy lata mu rosną samo siewy on to kosi dla krów ma chyba ich z 8  ale kasa jest jest .  Kontrola przyjedzie żyto rośnie rośnie pytają czemu tak słabo to odpowie że on zawsze takie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
20 godzin temu, masa24 napisał:

Faktycznie zgłosił projekt ze dopłata do tuz uzależniona od zwierząt . Kompletny bezsens. ChciAl zrobić na złość kilku rolnikom z marszałkowskiej a raczej wiejskiej , pewnie z Po. A zrobi na złość ludziom którzy sprzedają siano lub tak jak ja kosza tuz pod dopłatę żeby nie uzależniać całego dochodu od sprzedaży zboz

ooo to nie jestem sam w tym temacie.Jaz kolei wchodzę trochę w zboża ,żeby uniezależnić się od sprzedaży siana i sianokiszonki czy słomy.

Z kolei jak mogą zabrać dopłaty do TUZ na Naturze to niech pozwolą to orać i siać zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopłaty do TUZ  już były i to stara bajka z tymi zwierzakami  itp... Tu chyba stołek pod d*pa się pali ministrowi i już sam nie wie co wymyślić...  o kant d*py te jego pomysły i zapowiedzi jak to tylko propaganda... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś musieli z tym zrobić, z tych wszystkich łąk, ptaszków i innych dupereli robi się potężna kasa do wypłaty. Albo hodowla albo sprzedaż siana/sianokiszonki na fakturę. Dla prawdziwych hodowców takie przepisy byłyby  dobre, bo nabędą łąki w dobrych pieniądzach od ptaszkowców albo taniej kupią paszę ze względu na rozpoczęcie produkcji siana, a nie dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Najpierw sami nawymyslali egzotycznych programow a teraz wielkie larum. Kiedys nie bylo doplat do ugoru teraz sa. Wiec niech pokoncza z programami to wtedy doplaty wyjda po 240euro do ha. Ale skoro ma byc do produkcji to niech bedzie rowno do hektara czy ktos ma 5ha, 50ha czy 100ha i skoncza sie kombinacje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko to nie wejdzie bo sobie nie obetna albo zrobią furtkę jak z tymi ugorami i dla chłopa jak zwykle w plecy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jak dopłata do ugoru ?? Ale chyba musi być jakiś zabieg zrobiony z tego co kojarzę zapobiegający zachwaszczeniu czyli koszenie , orka , talerzowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden zabieg i zwolnienie z  zazielenienia ..... I kaska jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ale zwolnienie z zazielenienia to chyba jak 70 % w gospodarstwie jest lak albo ugorow 

na dobra sprawę taki zabieg to można przeprowadzić na 2-3 lata. Np koszenie. Czas do końca lipca. Kontrol jak będzie to jedynie po jakiś samosiewach czepić się ze nic nie robione.  Bo jak działka czysta , bez samosiewow to raczej nie do udowodnienia przy kontroli czy kosiłem . Bo mogłem kosic i w kwietniu i odroślo do kontroli w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczytaj jest wszystko na stronach agencji... Osobiście nie uguruje grontow więc nie zagłębiam  się w coś co mnie nie dotyczy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, zkordalski napisał:

Czytałem ten artykuł . I uważam tak samo 50 % gospodarstw nie produkuje niczego na sprzedaż . Jedni mają same łąki czasem nawet najmują żeby ktoś to czymś skosił  raz na rok siedzą w ekologi huk wie czym jeszcze i kasuje 2000zł ha  ....takim dziadom od razu bym zabrał . Bo co to za ekologia skoro nie produkuje np siana ekologicznego czy czegoś innego na sprzedaż np dla gospodarstw ekologicznych z prawdziwego zdarzenia . Albo jest taki jeden ma z 15 ha ziemi ornej i tak trzy działki po 5 ha i jedną taką zawsze zostawia odłogiem przepisy zezwalją a na innych uprawia np żyto że raz zasieje nie ora i trzy lata mu rosną samo siewy on to kosi dla krów ma chyba ich z 8  ale kasa jest jest .  Kontrola przyjedzie żyto rośnie rośnie pytają czemu tak słabo to odpowie że on zawsze takie ma .

To jakaś trójpolówka, powrót do korzeni rolnictwa. 😜 

Ogólnie to jakaś patologia się z tym wszystkim robi, albo mają jakiś większy plan na stopniowe wyłączenie sporej ilości gruntów z uprawy.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nie wiem co wam przeszkadza że ktoś ugoruje czy sieje żyto raz na trzy lata mi to na rękę bo mniej towaru trafia na rynek i jest to z pożytkiem dla tych którzy traktują poważnie swoją robotę i z tego żyją także wszystkie moje sąsiady mogą ugorować a u mnie kupią co im trza

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Dokładnie . Dużo osób na tu ból d.... że ktoś sobie sieje na swojej ziemi co mu się podoba. Jak ma z tego jakiś zysk to widocznie mu się to opłaca, a nawet jak nie to jego pola jego wola co z nim będzie robić. Chyba za dużo John Deere-ow nakupil i teraz nie ma gdzie ich wykorzystać i najlepiej jak by sąsiad partacz oddał za darmo bo oni by uprawiali a tamten tylko ziemię marnuje.

  • Like 5

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
19 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Jeśli bierzesz dopłaty, to produkuj bo po to właśnie masz tej dopłaty, żeby jakoś te ziemię obrobić i sprzedać to co urośnie. 

dopłaty są do powierzchni ,nie do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Ciekaw jestem czy to przejdzie, bo jak tylko będzie projekt przegłosowany widzę falę pozwów przeciwko MR w sądach, a jak w PL się przegra to w Strassburgu się wygra i wtedy będą takie odszkodowania, że cały park maszyn się zmodernizuje, ziemi nakupi i jeszcze zostanie :)

Tak się kończy swawola i wychodzenie przed szereg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Nie wiem co wam przeszkadza że ktoś ugoruje czy sieje żyto raz na trzy lata mi to na rękę bo mniej towaru trafia na rynek i jest to z pożytkiem dla tych którzy traktują poważnie swoją robotę i z tego żyją także wszystkie moje sąsiady mogą ugorować a u mnie kupią co im trza

To tak jakbyś napisał, co komu przeszkadza, że ktoś pije? Ogólnie to jego sprawa, że niszczy sobie zdrowie, więc racja. Nikomu nie powinno to przeszkadzać. Jednak co jeśli te picie sponsoruje mu państwo? Czy to jest normalne? Raczej nikt się nie zgodzi, że to jest dobre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nie można ustalać polityki państwa na podstawie jednostek i np. zabronić produkcji samochodów bo pijaki zabijają nimi ludzi , zlikwidować np. NIK bo się może trafić nieuczciwy jego szef:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, Adrian_K_90 napisał:

To tak jakbyś napisał, co komu przeszkadza, że ktoś pije? Ogólnie to jego sprawa, że niszczy sobie zdrowie, więc racja. Nikomu nie powinno to przeszkadzać. Jednak co jeśli te picie sponsoruje mu państwo? Czy to jest normalne? Raczej nikt się nie zgodzi, że to jest dobre. 

Z takimi pretensjami to do rządzących którzy za bardzo nie myślą o tworzonych przepisach i pozniej wychodzą różne buble . Jak dopłaty do orzechów czy do jakichś kwiatków . A to że ktoś z tego korzysta zgodnie z prawem to moim zdaniem nie jego wina. Przepisy pozwalają na to ze można dostać dopłaty za ugór to ludzie tak robią. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam nie mam do nikogo pretensji, ale ogólnie wytykam błędy systemowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
11 godzin temu, NewVario napisał:

Ciekaw jestem czy to przejdzie, bo jak tylko będzie projekt przegłosowany widzę falę pozwów przeciwko MR w sądach, a jak w PL się przegra to w Strassburgu się wygra i wtedy będą takie odszkodowania, że cały park maszyn się zmodernizuje, ziemi nakupi i jeszcze zostanie :)

Tak się kończy swawola i wychodzenie przed szereg.

Do jakiego sadu? minister zlozyl projekt do komisji europejskiej czyli jak oni to podbija a tam jest wojciechowski czyli jest prawdopodobienstwo ze przejdzie,to wszystko bedzie zgodnie z prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj