Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie . Tylko się zastanawiam co mają zrobić żeby kasę mieć ? Na socjal ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś tam produkują . Samo to że sami siebie wyżywią i dzięki dopłatom nie są obciążeniem dla państwa . Takie moje zdanie . Odbierając dopłaty , zostaną zdani na socjal , no chyba że mają możliwość podjęcia pracy w innym zawodzie .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, zetorki12 napisał:

Coś tam produkują . Samo to że sami siebie wyżywią i dzięki dopłatom nie są obciążeniem dla państwa . Takie moje zdanie . Odbierając dopłaty , zostaną zdani na socjal , no chyba że mają możliwość podjęcia pracy w innym zawodzie .

Ja mówię o takich co żyją z pracy A ziemi po dziadkach czy rodzicach tylko dla dopłat przeorują ,nie hodują ani praktycznie nic nie rośnie No może chwasty 😏

Ps. Nie chodziło mi o pana Ryśka 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Coś tam produkują . Samo to że sami siebie wyżywią i dzięki dopłatom nie są obciążeniem dla państwa . Takie moje zdanie . Odbierając dopłaty , zostaną zdani na socjal , no chyba że mają możliwość podjęcia pracy w innym zawodzie .

W sumie dopłaty to też taki socjal z budżetu. Nawet jeśli z UE, to nasze państwo i tak wkłada tam swoją składkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Byłem dzisiaj w agencji to mówili że nie dostałem zaliczki bo kontrol zwierząt miałem a potem powiedziała że jednak miałem naliczona płatność tylko mi cofnęli bo kasy zabrakło

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
2 godziny temu, Adrian_K_90 napisał:

Można wyczytać w sieci, że gazeta wyborcza wyliczyła, że 75% gospodarstw nie przetrwałaby bez dopłat, a około 500 tyś gospodarstw je pobiera mimo, że nic nie produkują. 😜 

😁😁😁

               ⬇

http://m.interia.pl/biznes/news,2637960

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~mkoijnbhu- 9 min temu
 
Znajoma na wsi ma 7 ha i co roku z UNI dostaje 7 tyś dotacji. DZięki tym pieniądzom żyje w luksusie bo przeznacza je nie na rolnictwo tylko na nowe meble, wypasione święta, rozbudowę domu, pomniki wszystkim wystawiła na cmentarzu z czarnego granitu. Ot i ...jakie dobre życie mają rolnicyZWIŃ
 
k**wa jak czytam takie komentarze, takich cymbalow to mnie telepie... A jakim ta baba jest "rolnikiem" 🤔🤔🤔
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grande44    2

Jasiu idzie sobie na wojnę z TUZami bo widocznie nie potrafią wywalczyć wyrównania dopłat, a sukces trzeba ogłosić 😀 Przy okazji dowalą 1 wyłudzaczowi i 50 normalnym rolnikom, a jęk będzie nadal słychać jak czynsze dzierżawne pójdą do góry dwukrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Uważam, że chciał zrobić dobrze, lecz ze względu na brak dobrych doradców oraz swój charakter waleczny wyjdzie jak zawsze. 

Co do tematu: Dostałem ok. 40% z zaliczek, które mi przysługiwały. Brak zaliczki ONW.

Odnośnie TUZ uzależnionych od DJP to jest to totalna głupota !!! Pół Polski ugorem stanie, są rejony jak mój, gdzie praktycznie nie ma hodowli !!! 1 rolnik na 2 - 3 wsie ma bydło i to nawet nie w ilościach, gdzie mógłby 100 ha tuz utrzymać. Natomiast jeśli chodzi o liczbę TUZ oraz ugorów, w porównaniu do pól uprawnych, to stanowią one większą część !!! A teraz z drugiej strony, w moim przypadku wymieniam siano za usługi w rolnictwie , człowiek, któremu oddaje siano ma suszarnie do suszenia zboża na siano , większość dużych rolników w okolicy ma takowy.  I co w takim wypadku ? 

Ja proponuję Panie Ministrze inną zasadę, lecz niekoniecznie dobrą dla partii , a mianowicie: Zwiększone kontrole gospodarstw do 10 ha, ba nawet pomnożone kilkukrotne kontrole, a dlaczego ? Ponieważ te gospodarstwa, które są w systemie małych gospodarstw, często gęsto nie koszą łąk, nie uprawiają pól, tylko zarastają ugorem i nawet nie można ich skontrolować, a dopłaty pobierają. Czy to jest fair ? To jest wyłudzanie pieniądza !!! A duży ? Co duży może? Musi przestrzegać norm, sumiennie uprawiać swoje pola bo jak przyjadą i skontrolują i wykryją powyżej 3 % nieprawidłowości na polach to zaboli z całej sumki dopłat. Obcięcia i cięcia, tylko tyle widzi duży. 

Proponuję napisać list do Ministra by się poważnie nad tym zastanowił, druga sprawa, czemu w całej Unii to tak funkcjonuje, a my mamy wychodzić przed szereg? 

A teraz gwóźdź programu ! : Panowie nie dajcie się ogłupić : Jakie dopłaty obecnie w Polsce na poziomie 240 euro ? 768 zł JPO + zazielenienie? Przecież to jest ok. 180 euro

A ja pamiętam bodajże 2012-2013, gdzie jpo +uzupełniająca były na poziomie 1100+ , a co inflacji nie ma? I my się godzimy na takie ochłapy ? robią z nami co mogą a my siedzimy cicho.

Kolejna sprawa, mam umowę z ARiMR i mam utrzymywać w modernizacji 80 ha zbóż i 20 ha łąk i mam założone zwiększenie i co teraz jak się okaże, że nie ma dopłat do łąk i co wtedy ? 

 

Jak chcą jakieś wojny wewnętrzne toczyć niech toczą, lecz nie naszym kosztem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Polityka tego rządu to takie pozorowane działania . Coś porobimy żeby można było w TVP wyświetlić jacy to my jesteśmy dobrzy a cała reszta tylko kradła . 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
4 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Jeśli bierzesz dopłaty, to produkuj bo po to właśnie masz tej dopłaty, żeby jakoś te ziemię obrobić i sprzedać to co urośnie. 

Święta racja, skończyły by sie dzierżawy na gębę👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
4 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:
~mkoijnbhu- 9 min temu
 
Znajoma na wsi ma 7 ha i co roku z UNI dostaje 7 tyś dotacji. DZięki tym pieniądzom żyje w luksusie bo przeznacza je nie na rolnictwo tylko na nowe meble, wypasione święta, rozbudowę domu, pomniki wszystkim wystawiła na cmentarzu z czarnego granitu. Ot i ...jakie dobre życie mają rolnicyZWIŃ
 
k**wa jak czytam takie komentarze, takich cymbalow to mnie telepie... A jakim ta baba jest "rolnikiem" 🤔🤔🤔

7 tys za 70tys to mozna cos porobic a nie za 7

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

"Bronisz" takich? 

A co ma nie bronić jak on sam taki.. 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uzasadnij . Czemu mnie się czepiasz znowu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co jesteś święta krowa ? Masz może wyłączność na czepianie się ? Co prawda  boli ?.... 😁😁😁

A czy ja do ciebie pisze ? Co się wpierniczasz ? 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toć sam się chwaliłes i dumny taki jesteś  że prozniak i len.... 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciężko cię pojąć . Zresztą sam siebie nie potrafisz , to co ja się będę wysilał . Nie jestem dziś w nastroju na twoje debilne uszczypliwości . pier**l się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem, wiem chciałeś troszku zainwestować tylko pisiorki zawiedli.... 😁😁😁😁

Ale spoko sąsiad pożyczy na flache 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie rozumiesz po polsku ? Ty tu jak by nie ja , to nawet pogadać nie masz z kim i dlatego tak na siłę próbujesz pisać do mnie . Odpieprz się dzisiaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

zetorki  -spokojnie -łazaaaaaa,łazaaaaa

przecież to łajzaaaaa,łajzaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj