Polecane posty

king12    233

Propozycja z Agroloku 660 netto czyli coś drgnęło i u nas na wschodzie 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
1 godzinę temu, Jano7711 napisał:

@CASd żadna rewelacja, paszową wycenia na 670-680 brutto  🐰 no ja tak przypuszczam przecież on musi zawieść np do cefetra lub innego podmiotu to nieraz jeszcze konsumpcja mu może wyjdzie ale wiadomo trzeba zarabiać a ta cena rzepaku u niego to kpina nigdy taka nie wyjdzie jak zrobi próbę fajnie te próby robi nabiera wiadro rzepaku ale przed wagą próba a późnej waży z tych wiadr dniowka się uzbiera dobrze że są inne słupy w okolicy 😀😁

Edytowano przez CASd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
hardkor113 napisał:

A jak u nich z platnoscia ?Nie przeciagaja? ale kto ! bo nie wiem o kogo chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
21 minut temu, king12 napisał:

Propozycja z Agroloku 660 netto czyli coś drgnęło i u nas na wschodzie 😆

W porcie opierdolą ci 40 zł na tonie i ci drgnie, ale ciśnienie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Cenę parametry weryfikują. To że masz podpisane za tyle, nie znaczy że tyle dostaniesz😁

Ale spoko, nie przejmuj się. Tak tylko piszę. Nie handlowałem z nimi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
9 godzin temu, galan99 napisał:

Nie tylko Ukraina ale i eksporterzy  też tak jak skupują ziarno na porty , jak ktoś na pier**li oprysków to go wyłapią .

Chyba chodzi o kontrolę na jakość ziarna (mikotoksyny, robak itp) a nie o kontrolę czy było pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
10 godzin temu, galan99 napisał:

Nie tylko Ukraina ale i eksporterzy  też tak jak skupują ziarno na porty , jak ktoś na pier**li oprysków to go wyłapią .

Tak czy siak moze to stac się kolejnym powodem do zanizania cen skupu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
8 minut temu, Agrest napisał:

Cenę parametry weryfikują. To że masz podpisane za tyle, nie znaczy że tyle dostaniesz😁

Ale spoko, nie przejmuj się. Tak tylko piszę. Nie handlowałem z nimi. 

Ja też nie handlowalem ale dziwne to dla mnie skoro cenę ustalam z agrolokiem a nie z portem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ale wiozą najczęściej na port. W umowie masz zaznaczone wymagania jakościowe. Próba jest pobierana U finalnego odbiorcy i czasem fajne kwiatki wychodzą. 

Dziś z kierowcą rozmawiałem i powiedział że jego firma zakończyła już współpracę z tą firmą z uwagi na zagrywki nie fair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

i właśnie dlatego uważam ze te suszowe to kompletna patologia. Mam nadzieje ze w wypadku suszy w nastepnym roku ardanowski skączy z tym cyrkiem z suszowym. Pożniej tylko jak człowiek chce  skorzystać z jakiejś dopłaty z deminimis  to sie okazuje ze nie ma bo wszystko poszło na suszowe.

W tym roku nie ma z czego wypłacić publicznej, a co dopiero za rok. ;)  

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ogólnie to ja absolutnie nie straszę. 

Wszystkie firmy mają zapisaną możliwość potrąceń. Jedne egzekwują bardziej inne mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z czego mają potrącać ???? z 660 hahaha otręby po tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma nie potrącac to nie ma co cwaniakować o parę zł więcej na konsumpcję tylko sprzedać na pasze


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, robercikj100 napisał:

i właśnie dlatego uważam ze te suszowe to kompletna patologia. Mam nadzieje ze w wypadku suszy w nastepnym roku ardanowski skączy z tym cyrkiem z suszowym. Pożniej tylko jak człowiek chce  skorzystać z jakiejś dopłaty z deminimis  to sie okazuje ze nie ma bo wszystko poszło na suszowe.

to ze u niego nie bylo suszy to nie znaczy ze u innych nie było , bo u nas akurat susza była i ostro zredukowala plony a jarych to juz prawie nie bylo co zbierac , a jak tobie nie potrzebna pomoc suszowa to nie musisz brac nie jest to obowiazkowe 

cena pszenicy jest bardzo niska mimo ze susza , a zywnosc caly czas w gore i wszystko inne w gore tylko nie nasze rolnicze produkty 

4 godziny temu, robercikj100 napisał:

i właśnie dlatego uważam ze te suszowe to kompletna patologia. Mam nadzieje ze w wypadku suszy w nastepnym roku ardanowski skączy z tym cyrkiem z suszowym. Pożniej tylko jak człowiek chce  skorzystać z jakiejś dopłaty z deminimis  to sie okazuje ze nie ma bo wszystko poszło na suszowe.

to ze u niego nie bylo suszy to nie znaczy ze u innych nie było , bo u nas akurat susza była i ostro zredukowala plony a jarych to juz prawie nie bylo co zbierac , a jak tobie nie potrzebna pomoc suszowa to nie musisz brac nie jest to obowiazkowe 

cena pszenicy jest bardzo niska mimo ze susza , a zywnosc caly czas w gore i wszystko inne w gore tylko nie nasze rolnicze produkty 

4 godziny temu, robercikj100 napisał:

i właśnie dlatego uważam ze te suszowe to kompletna patologia. Mam nadzieje ze w wypadku suszy w nastepnym roku ardanowski skączy z tym cyrkiem z suszowym. Pożniej tylko jak człowiek chce  skorzystać z jakiejś dopłaty z deminimis  to sie okazuje ze nie ma bo wszystko poszło na suszowe.

to ze u niego nie bylo suszy to nie znaczy ze u innych nie było , bo u nas akurat susza była i ostro zredukowala plony a jarych to juz prawie nie bylo co zbierac , a jak tobie nie potrzebna pomoc suszowa to nie musisz brac nie jest to obowiazkowe 

cena pszenicy jest bardzo niska mimo ze susza , a zywnosc caly czas w gore i wszystko inne w gore tylko nie nasze rolnicze produkty 

a tak co do tematu podrozeje chociaz troche pozniej pszenica jak myslicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

Ja miałem oferte od Agroloku po 660netto z odbiorem z gospodarstwa. Czas realizacji do końca stycznia. Pszenica paszowa. Oni przesyłają umowe albo pracownik terenowy przyjeżdża i podpisuje się umowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
12 minut temu, Danielek161 napisał:

Ja miałem oferte od Agroloku po 660netto z odbiorem z gospodarstwa. Czas realizacji do końca stycznia. Pszenica paszowa. Oni przesyłają umowe albo pracownik terenowy przyjeżdża i podpisuje się umowe.

przeczytaj dokładnie umowę.

Parametry ostateczne na miejscu rozładunku, więc mogą ci potrącić ile tylko chcą

Sam kiedyś miałem potrącenie i myślisz że doprosiłem się o PZ z parametrami?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głupoty gadacie, problem zawsze się zaczyna wtedy kiedy masz gówno nie towar

a z molochem jak nie znasz dobrze handlowca to się nie dogadasz, bo każdy wyłoży na Ciebie jaja dlatego tak to wygląda :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
35 minut temu, warchest napisał:

bo u nas akurat susza była i ostro zredukowala plony

Z tego co pamiętam to kiedyś pisałeś, że któraś pszenica u Was sypała 8 ton, więc chwila jaka redukcja plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189
Marek123456 napisał:

przeczytaj dokładnie umowę. Parametry ostateczne na miejscu rozładunku, więc mogą ci potrącić ile tylko chcą Sam kiedyś miałem potrącenie i myślisz że doprosiłem się o PZ z parametrami?:)

Dlatego ja unikam współpracy z Agrolokiem😀 sprzedałem pszenice w inne miejsce po 660netto z odbiorem z gospodarstwa w tamtą środe i kasa już na koncie. Nic się nie czepiali o nic, ale wsumie pszenica nie była zła, tylko gęstości nie miała bo wynosiła 70-72 w zależności od odmiany no i 14-14.5 białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
12 godzin temu, Mariozo85 napisał:

Firma Akris z Bełzyc kolo Lublina ma bardzo dobre ceny na zboze jesli ktos jest z pod lublina prosze o kontakt na priv :)

Cześć Mariusz witam na forum :)

31 minut temu, Danielek161 napisał:

Dlatego ja unikam współpracy z Agrolokiem😀 sprzedałem pszenice w inne miejsce po 660netto z odbiorem z gospodarstwa w tamtą środe i kasa już na koncie. Nic się nie czepiali o nic, ale wsumie pszenica nie była zła, tylko gęstości nie miała bo wynosiła 70-72 w zależności od odmiany no i 14-14.5 białko

No to przy tej gęstość to niestety traktowana jako paszowa. Ale cena bardzo dobra moim zdaniem. Na Lubelszczyźnie n ten moment ciężko po tyle sprzedać pasze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
12 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

7.25 i mrozowe wziołęś🤔

Co wam na łby siadło? Jakie mrozowe na zboża?

Morozowe wziąłem na porzeczki wiśnie, truskawki, róże i agrest.

Plon 6t z porzeczki, rok wcześniej 20t. 

Kurna ani w ubiegłym ani w tym roku suszonego nie miałem, nie wyłudziłem a kole Was że ułamek tego co inni dostałem z mrozu?😤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj