Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
3 godziny temu, popo73 napisał:

Wipasz do lutego nie skupuje pszenicy,nie wiem czy zawaleni czy pasza nie schodzi?

Zawaleni to dopiero wiosną będą oj będzie jazda w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chwyt taki, co by ludziska się wystraszyli i zaczęli zwozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że to jest chwyt, jak w grudniu trzeba było dzwonić i dopraszać się o zboże, już w styczniu sami chcą sprzedawać. Podaż się zwiększy to cena się zatrzyma na tym samym poziomie jak nie spadnie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No windowanie cen nic nie da bo zboża nie ma i nie będzie i nawet jakby była po 2500 to i tak sie teraz nie nakosi i nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle że jeśli dany młyn nie dostanie zboża lub paszarnia to mają przestój z robotą i straty  na co nie mogą sobie pozwolić, więc ofertę muszą mieć atrakcyjną- bynajmniej taką sama lub lepszą od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Nie sądzę, że to jest chwyt, jak w grudniu trzeba było dzwonić i dopraszać się o zboże, już w styczniu sami chcą sprzedawać. Podaż się zwiększy to cena się zatrzyma na tym samym poziomie jak nie spadnie

Dokładnie dużo ludzi trzyma zboża jeśli ceny żyaca dalej będą tak niskie to zboże po żniwach będzie po 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie dużo ludzi trzyma zboża jeśli ceny żyaca dalej będą tak niskie to zboże po żniwach będzie po 500

A przed żniwami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Jęczmień jary uzgodniony po 900. Ilość 1-1,5t tygodniowo. 

Pytałem o grykę. Na dzień dzisiejszy 900brutto. Ponoć ktoś już 1000 płaci. Jeszcze 600 wzrośnie i sprzedam😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, popo73 napisał:

Ale dziś Woźniak obniżył ceny na zboża, czyżby jazda w dół?

ceny jaj w hurcie sięgają dna pasza droga nawet taki potentat ma ciężko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623
14 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Wspominałeś o zimie i przesiewach a teraz pozbywasz się jarego.

Nie odmówię, bo gość bierze pszenicę jara i ozimą,  a na wiosnę być może i grykę weźmie.

Na pewno 2-3 t zostawię na wypadek "W".

A cena chyba nie zła, ktoś daje więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Loco gospodarstwo? Jaka lokalizacja? Kolega z miesiąc temu, może ciut dłużej podpisał taki kontrakt ale po tym fakcie spadły u nas kontrakty do około 780-785zł

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystraszyli sie zimy i ze wymarżnie :D może dlatego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, gomez181 napisał:

800 zł na przyszłe zbiory? było już kiedyś tak drogo?

To wcale nie jest drogo kontrakty zawsze wpodobnej cenie były potem się urwie trochę na parametrach resztę z wolnego rynku i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej to jest w oparciu o Matiff, teraz można robić kontrakty z dostawą do portu i zabezpieczają cześć kontraktu

Jak kontrakty na kukurydzę mokrą będą po 300-400, to pszenica nie przeskoczy ceny 700

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj