Polecane posty

GRZES1545    8984

Znalazłem na dużej dostawie dwa kody jeden co się należy akcyza a po przecinku jest drugi co nie należy się🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
40 minut temu, GRZES1545 napisał:

Tylko kiedy zmienia jak niektóre faktury mogę złożyć tylko do końca lutego?  Kuźwa i na strajku ludziska też o tym nie wiedzieli bo nic o tym mowy nie było.

Na fakturach orlenu znalazłem numer CN27102011 co oznacza że mogę se je odliczyć ale od budżetu domowego.

Ten kod wchodzi, też mam taki numer i na stronie gminy mam napisane(między innymi, bo jest tych kodów dużo wiecej)  27102011 do 27102019 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Pytanienr1:Czy na fakturze dokumentującej zakup oleju napędowego powinien być wpisany kod CN oleju napędowego zakupionego do produkcji rolnej?

W art. 106e ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2018r. poz. 2174, z późn. zm.) określa się dane, jakie powinna zawierać faktura.Uwzględniając przepisy ww. ustawy, na fakturze nie jest wymagane podanie kodu CN oleju napędowego zakupionego do produkcji rolnej.

Czyli na fakturze korektorem trzeba zamazać kod CN i po problemie 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
53 minuty temu, staszek131415 napisał:

To nie dostaniesz wogó,e

ta jasne , dostanie napewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Nie wiem jak tu dodać obraz ale u mnie wyraźnie napisane jest że te kody wchodzą, śiejecie panikę. Cytuję do zwrotu podatku akcyzowego w pierwszym terminie roku 2019 uwzględnia się faktury 27102011 do 27102019 i wiele innych ale nie chce mi się ich wymieniać bo na tel zajmuje trochę czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tyle co ja zuzywam to i tak mogę odliczyć cześć tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
2 minuty temu, niezlygagatek napisał:

Nie wiem jak tu dodać obraz ale u mnie wyraźnie napisane jest że te kody wchodzą, śiejecie panikę. Cytuję do zwrotu podatku akcyzowego w pierwszym terminie roku 2019 uwzględnia się faktury 27102011 do 27102019 i wiele innych ale nie chce mi się ich wymieniać bo na tel zajmuje trochę czasu. 

Czy mógłbyś łaskawie zapoznać się z linkiem do interpretacji ministerstwa rolnictwa który wkleiłem wyżej zanim zaczniesz innych w błąd wprowadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Nie zapoznałem, zapoznam się jak znajdę dłuższą chwilę. Napisałem co widnieje na stronie internetowej mojej gminy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Przy następnych zamówieniach trzeba się upewnić jaki dokument będzie nam potrzebny aby dostać zwrot.

A teraz zobaczę po niedzieli czy coś w gminie będą marudzić, zawiozę wszystkie faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli nie ma kodu to gmina może wystąpić z pytaniem do odpowiedniego podmiotu który sprzedał paliwo jaki w danym okresie sprzedawali, tak czy inaczej kod będzie zawsze, nawet jak nie podany na fakturze.

Od nowego roku zmienili zakres kodów CN za jakie przysługuje zwrot akcyzy, najgorsze jest to, że  niczemu nie świadomy Kowalski jedzie na Orlen, kupuje paliwo i w gminie dowiaduje się, że nie może odliczyć. Ciekawe czyj ten Orlen jest? Może z Mozambiku i nie znają polskich przepisów?

Jak nie wiemy o co chodzi, to wiadomo...

ON z Orlenu to może z 90% na polskim rynku jeśli chodzi o paliwa nie uszlachetnione. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Lublin Witosa pod sklepem ON 4.67zł, LPG 1.96zł

Zaraz zobaczę co mi Agropex na FV napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

W czwartek MBX Lublin przywiózł koledze 1500 po 4.70. Na okolicznych stacjach ok 5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

To zadzwoń na stację i zapytaj jaką mieli w dniu wystawienia fv

Oczywiście zapytaj o kod CN.

Stacja paliw Auchan kody CN odpowiednie do wniosku od CN 27101943 do 48 i cena jak wyżej:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Ja mimo wszystko te co mam faktury będę składał wszystkie, nie było żadnej informacji w mediach nikt mnie pisemnie nie informował o czymś takim, dla mnie to jest jawny wyzysk jeśli nie przyjmą takich faktur od rolnika, w poniedziałek będę wiedział to napiszę jak podeszli do tej sprawy pracownicy gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

A jak u was jest ze zwrotem akcyzy za grunty dzierżawione na podstawie umowy ustnej (3 podpunkt w tych pytaniach i odpowiedziach do ministerstwa) bo u mnie w gminie gdzie mieszkam i mam gospodarstwo dzierżawy ustne zaliczają bez żadnego problemu tylko u dołu wniosku trzeba wpisać właściciela i ile ha natomiast w sąsiednej gminie gdzie też mam parę ha własności i od jesieni 2018 parę ha dzierżawy ustnej babka w gminie powiedziała że nie ma opcji żebym na dzierżawione grunty dostał zwrot ale chyba trzeba będzie dokładniej zbadać tę sprawę i trochę poszperać w rozporządzeniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Ja mimo wszystko te co mam faktury będę składał wszystkie, nie było żadnej informacji w mediach nikt mnie pisemnie nie informował o czymś takim, dla mnie to jest jawny wyzysk jeśli nie przyjmą takich faktur od rolnika, w poniedziałek będę wiedział to napiszę jak podeszli do tej sprawy pracownicy gminy.

Składać możesz, nikt CI nie broni, a pracownik ma przepisy i nic innego nie zrobi tylko się do nich zastosuje. 

Informacje w mediach niby były, a jak nie było to się dorobi:) Najwidoczniej kasa im teraz potrzebna i kombinują, myślę, że w krótkim czasie z dumą rozwiążą problem który sami stworzyli ( przypomina wam to coś:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, piotrkrk25 napisał:

Czy mógłbyś łaskawie zapoznać się z linkiem do interpretacji ministerstwa rolnictwa który wkleiłem wyżej zanim zaczniesz innych w błąd wprowadzać.

Zapoznalem się i ten artykuł  tylko potwierdza to co wcześniej napisałem. 

związku z powyższym do zwrotu podatku akcyzowego w pierwszym terminie 2019 r. można uwzględnić faktury dokumentujące zakup oleju napędowego:
1) od dnia 01.08.2018r. do dnia 31.12.2018r. oznaczone kodem CN 2710 19 41 do 2710 19 49, 3824 90 91 oraz 2710 20 11 do 2710 20 19,

2) od dnia 01.01.2019r. do dnia 31.01.2019r. oznaczone kodem CN 2710 19 43 do 2710 19 48 oraz kodem CN 3826 00, ponieważ zakup oleju napędowego powinien dotyczyć 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego.

Orlen 5.14 

Edit. 

U mnie do końca 2018 na orlenie szły z kodem 27102011 i będą uwzględniane a po nowym roku już jest inny kod. Pytanie czy ktoś już składał i odrzucili czy tylko siejecie panikę? 

Edytowano przez niezlygagatek
Dopisanie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Odrzucają zgodnie z ustawą. Jeśli masz faktury z 2018 to kody CN jak wcześniej, natomiast z 2019 wg. nowych wytycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

pytanie mam. czy u Was tez orlen zaczal prosic o potwierdzenie nadania NIP? albo zaswiadczenie o wielkosci gospodarstwa? ma to chyba zwiazek z tym tankowaniem na biznestank, ktore upowaznia do nizszych cen paliw. macie zamiar wogole dac im takie dane? bo ja mam mieszane uczucoa co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Byłem dziś z wnioskiem o zwrot akcyzy, i niestety ale nie wszystkie faktury miałem uznane, Gminy miały wcześniej informacje o zmianach przepisów, do tego jeszcze jakieś kody CN są w trakcie negocjacji z ministerstwem aby były na liście do zwrotu akcyzy dla rolników.

Wszystkie faktury z Orlenu mam odrzucone z kodem CN27102011

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096
       
      Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj