Polecane posty

Pawelch91    18

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika (PROW) i mój wybór to John deere 5090 M lub R.

Ciągnik jaki mogę kupić może mieć max 100km (po gwarancji bym mu moc podniósł). Jeździłem po placach i oglądałem różne marki i z tych wszystkich jeszcze najlepiej wygląda JD.

Pewnie niektórzy pomyślą ze nie wiem o czym mowie itp.  ale od razu chce to Wam powiedzieć nie interesuję mnie ani amortyzacja przedniej osi (jak w serii R), ani EHR, skrzynie tez chciałbym raczej najprostsza 16/16 lub 32/16.

Zastanawiam się też nad oryginalnym turem do niego.

Chciałbym poznać wasza opinie na temat tego modelu czyli 5090M lub R, bo jeszcze zastanawiam się na R-ką ponieważ tam jest już pełna rama , silnik niby i tu i tu jest 4,5litra ale inny model i w M ma max115km a w R 125km.

Za wszelkie wypowiedzi z góry wszystkim dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyśl nad 6105m mały ciągnik lecz gabarytowo większy niż 5m/r i ma pełną ramę z turem hydrometalu taki ciągnik około 230 netto , dodam że tego 6105 można podkręcić do 125km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

6105 trochę za duży i chyba nie za ta cenę bo trochę drożej jednak:) Potrzebuje właśnie takiego kompaktowego MOCARZA jak seria 5:)

Rozumiem ze to już gabarytowo większy ciągnik ale już przewyższa mój budżet i zapotrzebowanie na taki ciągnik poza tym mogę mieć max 100km:(

Ale 5R te nowe tez już sa na pełnej ramie tak jak seria6 i 5R tez można maksymalnie podnieść do 125km:)

Nie, nie myślałem o farmerze. Oglądałem Zetory, Classy i wszystkie 3 z CNH:) i nawet Kubote. Jednak z tego segmentu mocowego najsolidniej wygląda JD:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Byłby w sam raz ale tez jest o wiele droższy i już mocno przewyższa budżet:(

To co nie ufacie serii 5?:) Wiem ze 6xxx były by lepsze ale niestety musze wybrać cos z tych które napisałem wyżej:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam, 

Mam 5085M już dwa lata. Zrobiłem 1000 godzin. Jak do tej pory bezawaryjnie. Ciągnik polecam. Jeśli masz jakieś pytania to pytaj 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

O fajnie 1000mtg to już cos wiesz o tej maszynie:)

To powiedz od razu czemu kupiłeś M a nie R? Jakie masz opony standardowe czy te trochę szersze i jakiej firmy Continental czy może Mitas? :)

Używasz go jako główny czy pomocniczy? I jaka masz skrzynie 16/16 czy 32/16?:)

hehe takie tam kilka pytań na początek:):)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

John deere 6090RC 1500h 4 lata w gospodarstwie awarie:

1. Przeciękający przewód od paliwa  (wymienione)

2. Przeciekająca rura od filtra oleju (cieknie dalej)

3. Urwane schodki do kabiny ( z naszej winy ale naprawiono)

4. Uszkodzona atrapa maski (naprawiono)

5. Uszkodzony przewód od instalacji pneumatyczne + zawór (nasza wina naprawiono)

6. Uszkodzone szybko złącze od ramienia tuza (nasza wina naprawiono)

7. Uszkodzone uszczelki tylniego siłownika ( naprawiono WINA FABRYCZNA)

Podsumowując:

Najwięcej pracy było przy tylnim siłowniku a koszty uszczelniaczy wyszły 30 zł. I POD ŻADNYM POZOREM NIE KUPUJCIE ORGINALNYCH USZCZELNIEN (300 ZŁ ) BUBLE JAK CHOLERA. Jeśli idzie o inne elementy jakie były wymienione to najtansze zamienniki i działa bez ŻADNYCH PROBLEMÓW.

Koszty napraw przez 4 lata zamykają się w granicach 400 zł. Co jest naprawdę smieszną kwotą. 

Pozdrawiam  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Kupiłem M bo był tańszy o jakieś 30 tys od 6090mc. Nie interesowałem się nawet 5r bo była to nowość. Opony mam mitasa, z przodu 380/70r24 a tył 480/70r34. Narazie był jako pomocniczy, ale w przyszłym roku będe nim robic wszystko. Mam skrzynie 32/16. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

kiler - dzięki za info:) a powiedz w jakiej skrzyni masz tego JD?:) I powiedz czemu nie wziąłeś wersji MC?:) używasz jako główny ciągnik? made in USA czy Niemcy:)

 

wojtaso - powiedz mi jak opony? bez zastrzeżeń bo ludzie rożnie mówią o Matisach. Będziesz robic wszystko tzn. orka i uprawka?

jaki masz plug i agregat?:) Twój był produkcji USA czy Niemcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Do opon nie mam zastrzeżeń. Nie skacze, nie ma drgań, zużywają się równomiernie. Będzie robić wszystko, orka, siew, transport itp. Mam pług Akpil mix 40, 5 skibowy, agregat uprawowo siewny Unia Ares xl 3m z amazone d7 standard. Seria 5m jest produkowana w Stanach. 6 MC czy RC w Niemczech. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

To wiedze ze JD będzie konkretne sprzęty ciągał:)

Ja mam plug Sukov Downhil 850 3+ , odkładnia 40cm i jak by dal rade taki 5090M to bym ta 4 skibę dokręcił:)

Masz tura przy nim?

Czyli o spalaniu w cięższej pracy nic nie powiesz , a w lżejszej jak wypada?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Mam go podkreconego do 108 KM. Spalanie od 5 do 15 litrów. Najwięcej spalił mi do tej pory przy kosiarke bijakowej, właśnie ok 15 litrów na godzinę. Codziennie pracował z przyczepa krone hsd 5003 to spalal przy niej ok 5,5 litra na godzinę. Praca raczej lekka. Mam tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Jakiego masz tura? oryginalny czy jakiś polski?

Kto podnosił moc? AgroEcoPawer? Dużo dałeś? nie masz zastrzeżeń?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Quicke q36. Podnosił Pliszka. Zapłaciłem 2500, ale po znajomościach. Zastrzeżeń nie mam, chodzi aż miło 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Do wymian oleju itp. wzywasz serwis czy teraz sam będziesz wymieniał?:)

1000mtg to już pewnie po drugim serwisie jest? dużo biorą za serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Do pierwszej tylko wezwalem, potem już sam zmieniałem. Olej zmieniam co 250 godzin. Szczerze to nie pamiętam kosztów, ale tanio nie jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Ze skrzynia wszystko dobrze nie szarpie czy tam cos? bo czasami na forach ludzie piszą ze w serii 5R to im szarpią na któryś biegach ze kalibracja nie pomaga itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Seria 5m a 5r to dwie różne skrzynie. U mnie jest jeden półbieg. I szarpie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@wojtaso jaka cena netto była? jeśli to tajemniaca proszę na priv, ja na 90 % 5090 M biorę + podkręcenie , diler wciaż myśli nad moją propozycją cenową z turem fabrycznym :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

W lutym 2018roku mi dealer dal taka ofertę:

175netto JD5090M 32/16 wszystko tylko bez przedniego tuza , womu i ehr (ZAMIAST EHR - pneumatyka 2 obwodowa)

+ tur JD 32tys netto

A w tym roku jeszcze nie byłem bo czekam na poprawki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj