Polecane posty

Mam pytanie czy wyciągał ktoś już chłodnice cieczy silnika z Zetora Proximy Plus 110?Lekko się rosi gdzieś od góry i nie wiem czy się może przetarła o coś czy może puściła gdzieś na zgrzewie,albo może spróbować wsypać jakiegoś uszczelniacza i zobaczyć co się będzie działo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    739

Najpewniej na łaczeniach Ci puściła. Ja swoją dawałem do klejenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    739

Nie jest źle. Siedzi w koszu. Trzeba dookoła poodkręcać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta od oleju i od klimy zostaje czy też trzeba je wymontować?Ty sam kleiłeś czy robił ci to jakiś mechanik?Może narazie spróbuje z proszkiem może się uszczelni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Pamiętaj że proszkiem zapierdolisz cały układ a nie tylko dziurę w chłodnicy. Wyjęcie chłodnicy z proximy to żaden problem. U mnie też się pociła od góry z prawej strony, naprawa 100zł i cała akcja pół dnia tj. wyjąć, zawieźć, odebrać, założyć, odpowietrzyć

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

Pare minut i zrobione, ja sam zakleiłem bo pociła się w ciężkich pracach


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichalP
      Mam kilka pytań co do silnika w tym ciągniku może ktoś mi podpowie.
      1. Gdzie na silniku jest tabliczka żeby odczytać dokładnie  wersje silnika ? 
      2. Miska olejowa - odkręciłem wszystkie śruby  i mam problem od strony skrzyni odchodzi trzyma się od strony napędu. (odkręcone jest 24 śruby) czy   jest jakiś myk żeby tą  miskę zdjąć? 
      Dodam tylko że  moja ma uszy  gdzie na innych zdjęciach poglądowych  ich nie widzę.  Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją serwisową do tego silnika 
      3. Jakiej  firmy kupować   tłoki i cylindry ? 
       
    • Przez Lukecki
      Witam, wydaje mi się że w moim Ursusie 1614 są za niskie max obr. Gaz w podłodze a jest tak mniej więcej 2000 obr. (obrotomierz nie działa) czy jest tam jakiś ogranicznik? Dodam że nie może zgasnąć po puszczeniu gazu dopiero po podniesieniu pedału od spodu. 
      Na filmach na YT mają większe obroty z tego co mi się wydaje 
    • Przez rafyo
      Witam. Posiadam  taką chłodnicę w moim mx135. (zdjęcie zapożyczone z neta)

      Jest uszkodzona od dołu na takim kolanku jak widać na zdjęciu i sączy się lekko olej. Wiadomo do zrobienia. Nowa 2400pln. Tylko że trzeba za każdym odkręceniem ściągać odczynnik z klimy - te mniejsze rurki. 2 sprawa że przez połączenie chłodnic od oleju i klimy przy dużym upale klima słabiej chłodzi. Gorący olej nagrzewa odczynnik od klimy. Podobno to przypadłoś mxów. Tak zastanawiam się czy nie założyć osobnej chłodnicy do oleju , od innego ciągnika  lub jakąś uniwersalną.  Tylko jaką dużą kupić, żeby olej dostatecznie się schłodził i nie było problemu ze skrzynią? Gwinty na wężach też pewnie calowe? Co myślicie o tym.  Wiem orginał to orginał  ale może klima lepiej by działała.
    • Przez dudek102
      witam 
      Ojciec zaczął remont ciągnika był coraz słabszy wcinał olej wiadrami i zaczął stukać . 
      głowice pojada  do regeneracji . ale tuleje wyglądają prawie idealnie żadnych rys . 
      pojedzie nowy zestaw naprawczy ursusa i teraz pytanie odnośnie wału 
      na panewkach mam oznaczenia 50.50394.0  w jednym katalogu pisze ze był robiony jeden szlif w drugim ze wał jest nominalny ?
      czy za każda wymiana zestawu naprawczego trzeba dawać wal do szlifu wał nie ma rys.
      na panewka są ale płytkie .
      czy trzeba wymieniać pompę oleju stara trzymała ciśnienie

       

       
       

    • Przez troscio
      Witam Forumowiczów,
      Poszukuje od kilku dni chłodnicy oleju hydraulicznego do mf  6190 ale pasuje chyba z całej serii 61xx i mozliwe ze z serii 62xx . czy orietuje się ktoś może gdzie mozna nabyć taką chłodnice ? jakieś namiary  na handlarzy części ?
       
      Pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj