Majkelo

DESZCZOWNIA - jak wypchnąć WODĘ przed zimą???

Polecane posty

Majkelo    3

Panowie jak usunąć wodę z deszczowni na zimę???

Producent nie zaleca ,aby woda zostawała w wężu.

Uprzedzę ze nie zamierzam jej rozwijać i nikomu tego tez nie polecam .Pusty wąż uciąga się i nie trafia na prowadnicę.

 

Edytowano przez Majkelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11
10 %trzeba rozwinąć i zwinąć aby z tego odcinka zleciała woda ,odkręcić śrubę spustowa z turbiny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja tylko i wyłącznie rozwijam i wylewam. Żadnych problemów nie ma z układaniem itp. Sąsiad się dziwił w jakim celu wylewam wodę, a później na wiosnę był zdziwiony jak mu wąż rozsadziło. Próbowaliśmy wypchnąć beczką kompresorem, kompresorem zwykłym ale nigdy dokładnie nie wypchnie się, na dole węży zawsze będzie woda. A z turbiny jest koreczek do wylania resztek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3
Nie mam śruby na turbinie to deszczownia RM gx75/370 Wolałbym jej nie rozwijać, nawet 10% za dużo nerwów mnie to kosztowało w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Majkelo napisał:

Nie mam śruby na turbinie to deszczownia RM gx75/370 Wolałbym jej nie rozwijać, nawet 10% za dużo nerwów mnie to kosztowało w zeszłym roku.

Co masz na myśli, że za dużo nerwów? Ja mam TC czyli dawniejsze RM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Kurcze, to co to za materiały teraz są 😐 Sprzęt kupę kasy a jakość pozostawia wiele do życzenia. Fakt, ja mam na jednej wąż 100 a na drugiej 110 a im grubszy wąż to ścianka węża też trochę grubsza może stąd nie ma tych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego a możesz odkręcić węża od wózka tak aby swobodnie był na bębnie? nasz możliwość napędu bębna od wom? wujek odkręca węża podpina traktor i kręci powoli całym bębnem a resztę sprawy zalatwia grawitacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
to jaki problem z pozbyciem się wody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Szczepanitoo napisał:

Kurcze, to co to za materiały teraz są 😐 Sprzęt kupę kasy a jakość pozostawia wiele do życzenia. Fakt, ja mam na jednej wąż 100 a na drugiej 110 a im grubszy wąż to ścianka węża też trochę grubsza może stąd nie ma tych problemów.

U mnie jest 75/370 i choć chciałbym inaczej to może i maja prawo dziać się takie rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Mogę odpiąć wąż od wózka i mogę podpiąć WOM. Dzisiaj podpiąłem beczkę asenizacyjna i wypychałem, trochę wody wypłynęło ,nawet moze nie tak mało, ale później już nie chciało pchać. Pomimo to że wąż , którym doprowadzilem powietrze od beczki do szpuli zrobił się twardy jak beton

zetorlublin7341 napisał:

kolego a możesz odkręcić węża od wózka tak aby swobodnie był na bębnie? nasz możliwość napędu bębna od wom? wujek odkręca węża podpina traktor i kręci powoli całym bębnem a resztę sprawy zalatwia grawitacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

jacek1296 napisał:

Mam 75/420, co roku rozwijam, podpinam pod wom i nigdy nie było problemów.

Ja w zeszłym roku strasznie się męczyłem ze zwijaniem. A jakiej firmy masz szpulkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
odkręcić tak aby powietrze dostawalo się do szpuli swobodnie s z drugiej wychodziło, grawitacja załatwi resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Szczepanitoo napisał:

Naprawdę lipny materiał musi być skoro dzieje się coś takiego😐

Zwijałem ja z wózkiem ,więc to mogło być też powodem . Znajomy ma ocmisa i też takie cuda się dzieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
35 minut temu, Majkelo napisał:

 

Ja w zeszłym roku strasznie się męczyłem ze zwijaniem. A jakiej firmy masz szpulkę?

Mam Bauera. Rozwijam całą, na bębnie zostaje pół zwoju, tak aby był swobodny dopływ powietrza przez turbinę. Wózka nie odpinam od węża. Nie wierzę, że mogą być jakiekolwiek problemy przy takim postępowaniu, chyba że zostawiasz jeden pełny (lub więcej) zwój. A co masz napisane w instrukcji obsługi?

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber116    23
U mnie w pracy są 2 deszczownie i każda ma zrobiony zaworek do którego jest podłączany kompresor i w ten sposób jest woda wypychana na zewnątrz i nie trzeba rozwijać deszczownii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Koledzy najlepszy sposób na problemy z ukladaniem sie pustego węża na szpuli to uwiazanie czegoś ciezkiego a gładkiego na koncu weza tam gdzie jest wozek rzecz jasna:) i odkrecenie weza doprowadzajacego do wozka. Ps nie bojcie sie ze wyrwie weza ze szpuli bo zastanowcie sie ile ton uciagu na szpuli jest przy zwijaniu pelngo waza. Ja przywiazuje dwie butle gazowe od palnika gazowego a jedna wazy z 80 kilo

 

Edytowano przez darsonspire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

bimber116 napisał:

U mnie w pracy są 2 deszczownie i każda ma zrobiony zaworek do którego jest podłączany kompresor i w ten sposób jest woda wypychana na zewnątrz i nie trzeba rozwijać deszczownii

I jakie ciśnienie wtedy pokazuje manometr na deszczowni? Jak wcześniej pisałem podłączyłem beczkę asenizacyjna. Nie dała rady wypchnąć. W którymś momencie zawór przeciazeniowy na beczce puscił i tamtędy już szło powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez drax
      Cześć, mam możliwość zakupu MTZ, właściciel twierdził, że model 80, jednak na miejscu okazało się, że to 50, pali, jeździ , hydrualika działa jednak dość istotny jest dla mnie wom:
      czy da się w tym ciągniku w jakiś sposób uzyskać 1000 obr na WOM (np jak przez skrzynie w 360) ?
      Jaka jest prędkość tego ciągnika na drodze ?
      jakie ciśnienie oleju powinien mieć silnik ?
      Jaki tam jest rozkład biegów? udało mi się znaleźć 3 biegi do przodu, 1 do tyłu + reduktor
      czy da się jakoś wyregulowac kierownice żeby nie była na wysokości brody ?
      Ma ktoś może instrukcje obsługi do tego ciągnika aby doczytać i rozwiać pojawiające się wątpliwości ?
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi 
       
    • Przez chudy14145
      Witam.jak prawidlowo przechowac zebrane jajka przed sprzedaza?
      w jakiej temperaturze?
      jak dlugo mozna przechowac jajka?
      Podzielcie sie swoja wiedza i spostrzezeniami 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj