News
Majkelo

DESZCZOWNIA - jak wypchnąć WODĘ przed zimą???

Polecane posty

Majkelo    0
Napisano (edytowany)

Panowie jak usunąć wodę z deszczowni na zimę???

Producent nie zaleca ,aby woda zostawała w wężu.

Uprzedzę ze nie zamierzam jej rozwijać i nikomu tego tez nie polecam .Pusty wąż uciąga się i nie trafia na prowadnicę.

Edytowano przez Majkelo

ogrodnikm    9
10 %trzeba rozwinąć i zwinąć aby z tego odcinka zleciała woda ,odkręcić śrubę spustowa z turbiny .

Szczepanitoo    98

Ja tylko i wyłącznie rozwijam i wylewam. Żadnych problemów nie ma z układaniem itp. Sąsiad się dziwił w jakim celu wylewam wodę, a później na wiosnę był zdziwiony jak mu wąż rozsadziło. Próbowaliśmy wypchnąć beczką kompresorem, kompresorem zwykłym ale nigdy dokładnie nie wypchnie się, na dole węży zawsze będzie woda. A z turbiny jest koreczek do wylania resztek

Wiadomość z agroFakt.pl

Majkelo    0
Nie mam śruby na turbinie to deszczownia RM gx75/370 Wolałbym jej nie rozwijać, nawet 10% za dużo nerwów mnie to kosztowało w zeszłym roku.

Szczepanitoo    98

Majkelo napisał:

Nie mam śruby na turbinie to deszczownia RM gx75/370 Wolałbym jej nie rozwijać, nawet 10% za dużo nerwów mnie to kosztowało w zeszłym roku.

Co masz na myśli, że za dużo nerwów? Ja mam TC czyli dawniejsze RM.

Szczepanitoo    98
Kurcze, to co to za materiały teraz są 😐 Sprzęt kupę kasy a jakość pozostawia wiele do życzenia. Fakt, ja mam na jednej wąż 100 a na drugiej 110 a im grubszy wąż to ścianka węża też trochę grubsza może stąd nie ma tych problemów.

kolego a możesz odkręcić węża od wózka tak aby swobodnie był na bębnie? nasz możliwość napędu bębna od wom? wujek odkręca węża podpina traktor i kręci powoli całym bębnem a resztę sprawy zalatwia grawitacja :)

Majkelo    0

Szczepanitoo napisał:

Kurcze, to co to za materiały teraz są 😐 Sprzęt kupę kasy a jakość pozostawia wiele do życzenia. Fakt, ja mam na jednej wąż 100 a na drugiej 110 a im grubszy wąż to ścianka węża też trochę grubsza może stąd nie ma tych problemów.

U mnie jest 75/370 i choć chciałbym inaczej to może i maja prawo dziać się takie rzeczy .

Majkelo    0

Mogę odpiąć wąż od wózka i mogę podpiąć WOM. Dzisiaj podpiąłem beczkę asenizacyjna i wypychałem, trochę wody wypłynęło ,nawet moze nie tak mało, ale później już nie chciało pchać. Pomimo to że wąż , którym doprowadzilem powietrze od beczki do szpuli zrobił się twardy jak beton

zetorlublin7341 napisał:

kolego a możesz odkręcić węża od wózka tak aby swobodnie był na bębnie? nasz możliwość napędu bębna od wom? wujek odkręca węża podpina traktor i kręci powoli całym bębnem a resztę sprawy zalatwia grawitacja :)

Majkelo    0

jacek1296 napisał:

Mam 75/420, co roku rozwijam, podpinam pod wom i nigdy nie było problemów.

Ja w zeszłym roku strasznie się męczyłem ze zwijaniem. A jakiej firmy masz szpulkę?

Majkelo    0

Szczepanitoo napisał:

Naprawdę lipny materiał musi być skoro dzieje się coś takiego😐

Zwijałem ja z wózkiem ,więc to mogło być też powodem . Znajomy ma ocmisa i też takie cuda się dzieją.

jacek1296    143
Napisano (edytowany)
35 minut temu, Majkelo napisał:

Ja w zeszłym roku strasznie się męczyłem ze zwijaniem. A jakiej firmy masz szpulkę?

Mam Bauera. Rozwijam całą, na bębnie zostaje pół zwoju, tak aby był swobodny dopływ powietrza przez turbinę. Wózka nie odpinam od węża. Nie wierzę, że mogą być jakiekolwiek problemy przy takim postępowaniu, chyba że zostawiasz jeden pełny (lub więcej) zwój. A co masz napisane w instrukcji obsługi?

Edytowano przez jacek1296

bimber116    6
U mnie w pracy są 2 deszczownie i każda ma zrobiony zaworek do którego jest podłączany kompresor i w ten sposób jest woda wypychana na zewnątrz i nie trzeba rozwijać deszczownii

darsonspire    2
Napisano (edytowany)

Koledzy najlepszy sposób na problemy z ukladaniem sie pustego węża na szpuli to uwiazanie czegoś ciezkiego a gładkiego na koncu weza tam gdzie jest wozek rzecz jasna:) i odkrecenie weza doprowadzajacego do wozka. Ps nie bojcie sie ze wyrwie weza ze szpuli bo zastanowcie sie ile ton uciagu na szpuli jest przy zwijaniu pelngo waza. Ja przywiazuje dwie butle gazowe od palnika gazowego a jedna wazy z 80 kilo

Edytowano przez darsonspire

Majkelo    0

bimber116 napisał:

U mnie w pracy są 2 deszczownie i każda ma zrobiony zaworek do którego jest podłączany kompresor i w ten sposób jest woda wypychana na zewnątrz i nie trzeba rozwijać deszczownii

I jakie ciśnienie wtedy pokazuje manometr na deszczowni? Jak wcześniej pisałem podłączyłem beczkę asenizacyjna. Nie dała rady wypchnąć. W którymś momencie zawór przeciazeniowy na beczce puscił i tamtędy już szło powietrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pasja
      Witam.
      Mam problem z rozpoznaniem czy to owca czy baranek. Dodam że okociła się 2 tyg temu i jest to owca kameruńska.
    • Przez Makis2111111
      nie wiem kompletnie jak i co zrobic po nizej zdjecia prosiłbym o podpisanie ktore pokrętła uzywac i jak ustawic.

• Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez cegi123
      Wiem, że to pytanie może wydać się śmieszne, ale... Mój facet wybiera się jutro na wieczór kawalerski. Wiem, że mają w planach wizytę w night clubie. Boje się, bo mam przed oczami te d**eczki, i on ... Normalnie mnie krew zalewa . Powiedzcie, czy w takich klubach, laski lepią się o kolesi, a te co tańczą na rurach, są "dostępne" dla wszystkich, tzn, że każdy może je np. klepnąć??'

Znajomi polecili mi http://www.sweetdream.com.pl/ Super miejsce i atmosfera
    • Przez Levi
      Witam. Moj tato podpisal umowe dzierzawy z synem (moim bratem) zeby mogl przejsc na rente po operacji (usuniecie plata pluc zaatakowanego przez raka). Okazalo sie to wielkim bledem gdyz brat nie kwapi sie do pracy wiec moj tato obrabia wszystko resztkami sil, malo tego nie szanuje rodzicow, uwaza ze jego jest wszystko bo to on oplaca krus. Dodam ze mieszka z rodzicami i praktycznie jest na ich utrzymaniu. Czy jest jakis sposob na zerwanie tej umowy?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.