Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

KubaMF    818

Pewnie by tyle brać ... jeszcze jak w lipcu wróci vat 23% to będą jaja z ceną paliw. Przeczuwam że jak ktoś kto ma z 1ha zboża usłyszy ile za usługę to aż go z butów wyzuje 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
17 godzin temu, KubaMF napisał:

Pewnie by tyle brać ... jeszcze jak w lipcu wróci vat 23% to będą jaja z ceną paliw. Przeczuwam że jak ktoś kto ma z 1ha zboża usłyszy ile za usługę to aż go z butów wyzuje 🤣

Ten kto ma 1ha to jakoś przeżyję ale ten co będzie miał  więcej jak 10 ha to odczuje bardzo. Zobaczymy co będzie bliżej lipca... Ważne aby sprzęt był sprawny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja być może można powiedzieć że na szczęście kupiłem kombajn w tamtym roku. Wczoraj odpaliłem pierwszy raz od grudnia i zobaczymy, najgorzej się wszystkiego nauczyć. Przy takich cenach usług to mi się ten kombajn zwróci za dwa sezony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubst    0

witam Pieni mi się olej od hydrauliczny w MF 31xp wymieniłem filtry na hydrostacie i powrotny i olej świeży zalałem i nadal to samo . Tak jakby ciągnął gdzieś powietrze a nie mogę zlokalizować gdzie ? Wystarczy że tylko zgaszę i po 5 minutach jest ok olej wygląda normalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Raczej na pewno ciągnie powietrze. Sprawdź przy rozdzielaczu i powrocie z niego,jeśli w okolicach pompy i zbiornika nic nie widać. Ja w starszym kombajnie miałem nieszczelność na uszczelniaczu pompy hydrauliki. Też nie było widać do momentu aż wywaliło całkiem uszczelniacz i poszedł olej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1

Witam panowie posiadam dronka 4000s mam do was dwa pytania a mianowicie jaki lejecie olej do hydrauliki i też taki który nie zaszkodzi  hydrostatowi, i pytanie drugie na zdj jest pompa hydrauliczna od niego i pod tą nakrętka a raczej pod oboma bo druga taka sama znajduje się od spodu, jest to regulacja jakaś czy bardziej sprężyny itp do priorytetu które wyjście ma mieć pierwszeństwo do ciśnienia a nadmiar później ma iść na drugie.

Za wszelkie rady dzięki z góry ;)

IMG_20220623_093134.jpg

Edytowano przez podgorak12
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Witamin koledzy jest problem z dronningborgiem d3000 a mianowicie dzisiaj chcieliśmy wymienić olej silnikowy i ku zdziwienie na bagnecie był ponad stan w chlodnicy ubylo płynu. I tu moje pytanie czy to uszczelka pod głowicą czy może jakaś inna przyczyna. Znajomy machanik mówił ze może to być jakas nieszczelnosc przy termostacie ale nie ma czasu na naprawe, dlatego proszę o pomoc bo nie chciałbym narazie ściągać glowicy a może ktoś już przerabiał ten temat i moglby podzielić się wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

A ja to mam takie pytanie, cieknie mi siłownik od podnoszenia hederu i niestety obydwa jednakowo są spawane i zastanawiam się czy ktoś to sam robił czy te spawy to oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818
1 godzinę temu, Mati17 napisał:

A ja to mam takie pytanie, cieknie mi siłownik od podnoszenia hederu i niestety obydwa jednakowo są spawane i zastanawiam się czy ktoś to sam robił czy te spawy to oryginał.

U mnie też smarkały, w takim stopniu że aż heder był zarzygany olejem 😅 Wyciągnęliśmy siłownik, pod zakrętką było zabezpieczenie i normalnie wymieniliśmy te parę pierwszych uszczelniaczy, tutaj pisałem coś o tym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAbi12    13

Witam panowie chciałbym zapytać ile oleju wchodzi do hydrauliki do Dronningborg d4000 z hydrostatem i jaki olej polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Według fusch dobierz olej 32litry, wejdź sobie na fusch dobierz olej i sprawdź dokładnie swój model.

Edytowano przez Mati17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
53 minuty temu, Mati17 napisał:

Według fusch dobierz olej 32litry, wejdź sobie na fusch dobierz olej i sprawdź dokładnie swój model.

Genialne... :) :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
8 godzin temu, ftl napisał:

Genialne... :) :)

Czy ja wiem? Po prostu jest taka opcja więc czemu nie? Sam sprawdzałem wiele rzeczy na tej stronie. Może nie jest to w pełni miarodajne ale chociaż jakieś odniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1
Dnia 5.07.2022 o 11:11, KAbi12 napisał:

Witam panowie chciałbym zapytać ile oleju wchodzi do hydrauliki do Dronningborg d4000 z hydrostatem i jaki olej polecacie

podsyłam  tabele z olejami smarami itp jakie powinny być oryginalne w nim. Ja posiadam Dronka 4000S (hydrostatem) i poszedł u mnie mobil dte 16 który został zastąpiony przez Mobil DTE 10 Excel 68, po spuszczeniu starego oleju z hydrauliki ile się tylko dało weszło jakieś 15l.


 

20210505_012317.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAbi12    13

dzięki bardzo kolego padgorak12 możesz mi powiedzieć skąd masz taką książkę to instrukcja jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1
48 minut temu, KAbi12 napisał:

dzięki bardzo kolego padgorak12 możesz mi powiedzieć skąd masz taką książkę to instrukcja jest?

Tak to jest instrukcja jedna strona do niego, mam jeszcze katalog części do niego i ustawienia kombajnu pod każde zboże wraz z tryjerem  tak zwanym, mogę później zrobić paczkę całą z tego co mam i wrzucić tu na forum jak chcecie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAbi12    13

katalog mam cały ale resztę jakbyś miał czas i chciał się podzielić to bylbym wdzięczny 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1

@KAbi12 wgl jaki jest u ciebie silnik ? valmet czy perkins bo próbuje mojego rozszyfrować ale po numerach na nim ch*ja mi to mówi, u mnie na pewno 4 turbo i chyba valmet ale nie mogę znaleźć podobnego o tych samych numerach i sam już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Panowie czy ktoś kiedyś podejmował się wymiany łożysk na wale od odrzutnika słomy w d3000, d4000 lub d4500? Dzisiaj poluzowałem wszystkie paski i z strony napędowej odrzutnika jest luz na łożysku. Może nie jakiś spory ale wyczuwalny, z drugiej strony czyli od strony co napędzany jest bęben ani drgnie. Wymieniać czy obleci 35ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1

Witam może ktoś z was podpowie gdzie szukać modelu silnika valmet w D4000-D4000s  bo z tego co wiem to gdzieś powinien być wybity numer/model itp lub mieć tabliczkę znamionową ale ani tego ani tego nie mogę dorwać z góry dzięki za podpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege1313    0

silnik valmet 4 to silnik 411 DSL . Dronin na 4 silniku był zawsze bez turba tylko 3 czasem miała turbo. <czesci do silnika podam nr tel 505539903>

Kosiłem d3000S  8 lat wymienilem na 7200 mam katalog i instrukcje obsługi książka + elektryka jak by ktoś chciał , mam tez jeszcze pare czesci i sita .jak ktoś potrzebuje  jakiejs pomocy  niech pisze lub dwoni 796122353

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1

W danych technicznych dronka 4000s jest że powinien być valmet 411DL to ten sam silnik co 411DSL ? No i dronek 4000 ma silnik 411DL 85KM a w 4000s ma silnik 411DL 95KM czyli z Turbo tak sądzę czyli taki jak mam . I chodzi że chciałem zajrzeć do zaworów i je wyregulować ale nie mogę nigdzie znaleźć jakiś danych o silniku 411DL. No chyba że valmet 411DL to to samo co 411DSL, 411DS itp z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj