Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

3600    0

Tak taką samą skrzynię mam. Wiem że w tym miejscu trzeba połączyć linkę ze skrzynią tylko nie wiem jak. Mam wystający goły wałek ze skrzyni i linkę. Jakieś dokładniejsze zdjęcie jakby się dało tego elementu łączącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Spróbuję jutro w katalogu części popatrzeć, inaczej Ci nie pomogę bo jak zacznę to rozbierać to boje się czy potem to złożę 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3600    0

Co to jest?? mam katalog i nie widzę tej części. To chociaż wejdź tam i zrób lepsze zdjęcia jak możesz ;)

Skrzynia.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3600    0

Czy w silnikach Valmet pompa wtryskowa (Bosch) posiada centralne smarowanie czy olej trzeba w niej zmieniać oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3600    0

Trochę mnie to właśnie zastanawia, ponieważ w moim dronningborgu 3600 (silnik Valmet 3 turbo) przy zmianie oleju silnikowego do poziomu max wchodzi tylko 6 litrów. Gdzieś na necie wyczytałem że ma być tam więcej. Przed sezonem muszę wejść od strony zbiornika i dobrze obejrzeć tą pompę wtryskową. Jaki olej silnikowy stosujecie do Valmetów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sampo 500 z 1982 r  silnik valmet 311 cl 72 konie i pompa wtryskowa nie ma centralnego smarowania 2 razy wymieniałem olej przez 7 lat

 pompa na pewno nie jest boscha     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3600    0

311 DSL układ zasilania Bosch a moc to zależy od literatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Na forum pisał jeden z kolegów, przerabiał napęd kosy z oryginalnego na ten z Bizona, czy można prosić o zdjęcia. Mam uszkodzony i zastanawiam czy naprawiać, czy spróbować zmienić

IMG_20210221_101338.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

U mnie w d3000 z 90 roku też jest valmet ten 311 ale ten nowszy model. Patrząc w katalogu widać że jest 3 wersje 2 bez turba i ta 1 z turbem. Wymieniając olej nigdy nie wymieniałem w pompie odkąd go mam. Jak go kupiliśmy to odkręcaliśmy właz od strony zbiornika i nic takiego na pompie nie było, żeby można było olej spuścić i wymienić :/ Chyba że serio coś przeoczyliśmy, i się wymienia. U mnie pracował na początku na turdusie, ale wydaje mi się że od 3 lat na shellu silnik lepiej się ma, a dokładniej shell rimula 15w40 r4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Nie ma sensu naprawiania, ja trzy wałki tak urwałem i w końcu przerobiłem na bizona za radą forumowiczów. Podaj e-mail to wyślę ci zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak macie luzy na wszystkich łączeniach napędu kosy to nic dziwnego że to się urywa. trzeba wymienić bagnety bo kosa rwie a nie tnie. i łożyska.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U mnie były zmienione wszystkie możliwe łożyska na wałku poprzecznym i targańca .Pod wszystkie kliny frezowane nowe rowki i kliny wieksze ,zero luzu.Luzy na bagnetach pokasowane i uj to dawało .Po przeróbce zostały tylko stare bagnety nowa kosa z bizona ucięta na wymiar starej i chodziło .Na napędzie z bizona są szybsze obroty kosy i nic nie urywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Dziękuje za zdjęcia, mam jeszcze pytanie o linke zmiany biegów, kupujecie oryginalną, czy da się od czegoś dopasować. Powodem wymiany popękana obudowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musclecars    0
Dnia 26.02.2021 o 20:01, 3600 napisał:

Co to jest?? mam katalog i nie widzę tej części. To chociaż wejdź tam i zrób lepsze zdjęcia jak możesz ;)

Skrzynia.png

taki sam element masz najprawdopodobniej przy lince obrotów bębna młócącego, tam jest łożysko w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgorak12    1

Witam czy miałby ktoś z was Instrukcje obsługi i katalog części do dronningborg d4000 ? jeśli byłaby możliwość o podesłanie to byłbym wdzięczny  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3600    0
Dnia 6.03.2021 o 21:52, musclecars napisał:

taki sam element masz najprawdopodobniej przy lince obrotów bębna młócącego, tam jest łożysko w obudowie.

Nie wpadłem na to, dzięki za podpowiedz :)

Czy sieczkarnia od 4000 będzie pasowała na 100% do 3600? wiadomo, że paski trzeba krótsze, ale reszta to chyba to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3600    0

Czy ktoś z posiadaczy dronningborga 3000 jest w stanie zmierzyć następujące wymiary (zdjęcie poglądowe)? :

a- średnica koła pasowego

b- odległość koła pasowego mierząc od środka koła do ścianki sieczkarni

c- szerokość sieczkarni

d- długość sieczkarni

i jeszcze szerokość paska jaka tam jest

Za pomoc dziękuję serdecznie.

sieczkarnia.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Nie ma problemu jutro pomierzę, ale ja już widzę że to ta sama sieczkarnia co u mnie w d3000 :D Wiadomo że pasek w d4000 będzie dłuższy bo ma dłuższy tył, a tak to wszystko powinno pasować bo to jest ten sam tył przecież. Tylko ma wytrząsacze po prostu dłuższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Poszukuje sieczkarni do D4000 jak y ktoś  chciał sprzedac do dajcie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj