Polecane posty

MIKOLAJ276    106

Witam wszystkich. 

Chciałbym dobudowac chlewnie do chlewni rodziców. 

Czy mogę starać się o pozwolenie na budowę jeśli działka należy do rodziców. 

Chlewnia jest teraz na 250 sztuk i na tyle samo chciałbym dobudowac, gdzieś na forum widziałem że facet tak zrobił i nie musiał się starać o pozwolenie środowiskowe bo jego dobudowka nie przekroczyła 40djp i jestem ciekaw czy to jest możliwe. 

Dziwny temat ale mam nadzieję że pomożecie. 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3253
do gminy podjechac podytac , jak wporzadku i mile osoby to mozna fajnie porozmawiac i sie dowiedziec czego oczekujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

No musze podjechać już wstępnie rozmawiałem i powiedzieli mi żebym zdobył podpisy najbliższych sąsiadów że się zgadzają na budowe, i jak się zgodzą to niema problemu z budową tylko nie dopytalem się jak z tą dobudowka by to wyglądało. 

I dlatego pytam tutaj może ktoś przerabial podobny problem i może się podzieli swoją wiedzą. 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel9898
      witam wszystkich
      na wstępie chciałbym powiedzieć, że przeglądałem już dziesiątki tematów ale nie trafiłem na konkretny...
      jak wszystkim wiadomo czasy są ciężkie i żeby się utrzymać trzeba powiększać produkcję i w tym problem ;/
      chciałbym powiększyć stado krów mlecznych ale na drodze staje mi za mała obora, chciałbym ją powiększyć, zmodernizować, rozbudować załączam rysunki jak jest w tej chwili i jaki mam pomysł na rozbudowę:
      obecnie:
      plany:
      chcę wyburzyć te pomieszczenia na dojarkę i paszę, i w tym miejscu zrobić stanowiska i dobudować duży przejazdowy budynek z boku na rusztach . trzeba też wymienić stanowiska w starej oborze gdyż mają juz około 30 lat, to chyba tyle
      a byłbym zapomniał, wymiary starego budynku to 11x32
      dziękuję za wszelakie podpowiedzi i porady
    • Przez Buszido007
      Witam.
      Czy na budowę wiaty "przyklejonej do budynku", która nie jest powiązana ściśle z podłożem (nie jest przy betonowana do podłoża) trzeba zezwolenie?
    • Przez maniek14
      Witam 
      mam problem ponieważ nie wiem czy brać pozwolenie na wycinke drzew na granicy które wystaja mi na pole i przeszkadzają jak się jeździ.
      Niektóre są grubości nogi w łydce
    • Przez daroo9876
      Witam wszystkich forumowiczów, może ktoś spotkał się z podobnym problemem jak ja.
      A więc jestem w posiadaniu pastwiska na którym kiedyś wypasaliśmy bydło, chciałbym pastwisko przerobić na łąkę. Pastwisko jest jednak mocno zaniedbane rośnie na nim dużo krzewów i drzew niektóre z nich mają średnicę > 50 cm (topola, osina bardzo szybko rośnie) i tu moje pytanie czy muszę występować o pozwolenie na wycięciu tych drzew ( jest ich ok. 50 sztuk) w Urzędzie Gminy lub Nadleśnictwie? Słyszałem że takie pozwolenie jest wymagane. Druga sprawa to czy mogę ten teren wyrównać są tam mniejsze i większe dołki i górki. Na środku jest dól w którym zbiera się woda czy mogę to zasypać, czy nie zaburzy to stosunków wodnych na działce lub jakichś innych głupot do których mogą się przyczepić urzędnicy? Dodam jeszcze że działkę otacza z dwóch stron las z jednej rzeka i z ostatniej inna łąka może ma to jakiś wpływ na sprawę. Z góry dzięki za odpowiedź. 
    • Przez cycu12
      Witam! w związku z nadchodzącym naborem na modernizację budynków inwentarskich chcę rozbudować oborę na opasy, jednak mam dylemat który system wybrać na głębokiej czy ruszta. Budynek jakim dysponuję to obora z lat 80 uwięziowa po bydle mlecznym, o wymiarach 11x25 z dwoma rzędami uwięzi oraz stołem po środku, w odległości 2,9m od ścian znajdują się słupy podporowe, 2 sztuki z każdej strony o średnicy 40cm, a odległość od słupa do barierki wynosi 40 cm czyli razem 80cm. stół paszowy ok. 3,5m. Za budynkiem są 2 gnojowniki z przejazdem po środku, długie na ok. 11m szerokie na ok. 3,5m każdy, głębokie na ok. 1,5m, a pod przejazdem między gnojownikami mieści się aktualny zbiornik na gnojowicę, i na miejscu tych gnojowników miała by być dobudowana dalsza część obory. Obora ma być do 60DJP czyli ok. 80 szt. jak bym dobrze pokombinował.
      i teraz pierwszy rozważany system to głęboka ściółka: musiał bym zejść z podłogą na części gnojowej do ok. 50cm, system w miarę tani ale w porównaniu do ruszt więcej pracy: prasowanie słomy, zwózka, ścielenie, wywóz obornika, oraz co chyba najgorsze przepędzanie bydła co 2 mies. na czas wywozu obornika. dodam że ciężko u mnie z miejscem bo mieszkam w centrum wioski więc bydło musiałbym wypędzać na stół paszowy. do tego dochodzą stopnie, musiał bym zrobić ze 2 stopnie, najlepiej po 40 cm. długości wtedy kończyły by się równo ze słupami. równie problematyczny byłby wywóz obornika, na ciągnik z ładowaczem pozostaje mi 2,9m więc musiał bym się nieźle gimnastykować, a ze stopni obornik bym musiał chyba widłami zrzucać, bo słupy są ok. 8m. od siebie więc ciężko między nie wjechać, tym bardziej że będą tam stopnie. ogólnie koncepcja tania ale trochę roboty jednak będzie.
      natomiast drugi rozważany przeze mnie system to ruszta: musiał bym zejść z głębokością na kanały... no właśnie, ile? i na jaki okres by mi starczyło zmagazynować gnojowicę? przypomnę że gnojowniki już są na głębokość 1,5m. a zbiornik pod przejazdem pomiędzy gnojownikami mógłby również dalej służyć jako zbiornik na gnojowicę (przy głębokiej bym go zasypał). w zewnętrzny zbiornik nie chcę się pchać bo po prostu nie mam miejsca. i teraz ruszta byłyby wyżej, bo starczyło by jakieś 20cm. poniżej stołu paszowego, wszystko byłoby na równym, bez żadnych schodków, słomy nie trzeba prasować, wgl. nie trzeba w prasę inwestować, zamiast tego mógłbym kupić jaguara na kuku oraz trawy i dodatkowo na usługi jechać, ale musiał bym dokupić porządny wóz asenizacyjny. ogólnie roboty byłoby dużo mniej, jednak koszty budowy na pewno by się zwiększyły, i tu pytanie o ile mniej więcej? ogólnie prosił bym o wypowiedzi użytkowników obu systemów, mam nadzieję że dosyć dobrze opisałem sytuację więc myślę że dacie rady postawić się w mojej sytuacji. chciałbym też wiedzieć jak z chorobami na rusztach? czy nie przewieje bydła w takie mrozy jak teraz, od dołu spod rusztów? jak z bezpieczeństwem? (niby na rusztach gorzej z racicami ale na głębokiej znowu te schodki) oraz ogólnie jak wygląda dobrostan, przyrosty (ponoć też jest różnica pomiędzy tymi systemami).
      Zapraszam do dyskusji i wyrażania opinii! Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj