Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawel9898

Rozbudowa i modernizacja obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel9898    100

witam wszystkich ;)

na wstępie chciałbym powiedzieć, że przeglądałem już dziesiątki tematów ale nie trafiłem na konkretny...

jak wszystkim wiadomo czasy są ciężkie i żeby się utrzymać trzeba powiększać produkcję i w tym problem ;/

chciałbym powiększyć stado krów mlecznych ale na drodze staje mi za mała obora, chciałbym ją powiększyć, zmodernizować, rozbudować ;) załączam rysunki jak jest w tej chwili i jaki mam pomysł na rozbudowę:

obecnie:post-45116-0-05760600-1382877263_thumb.png

plany: post-45116-0-63049200-1382877296_thumb.png

chcę wyburzyć te pomieszczenia na dojarkę i paszę, i w tym miejscu zrobić stanowiska i dobudować duży przejazdowy budynek z boku na rusztach . trzeba też wymienić stanowiska w starej oborze gdyż mają juz około 30 lat, to chyba tyle

a byłbym zapomniał, wymiary starego budynku to 11x32

dziękuję za wszelakie podpowiedzi i porady

Edytowano przez pawel9898

tymtus    41

Jak już zrób całość na rusztach, a co z tą niedokończoną oborą? Widzie, że masz 15 lat, ale spoko, ja też tak miałem, i dziś mam przerobioną tuczarnie (poprostu truj d*pe starszym, a wkońcu odpuszczą). Gdzie masz zamiar zrobić paszarnie i pomieszczenie na zbiornik?

pawel9898    100

no tak mam 15 lat, prawie 16 ;d chodzi mi o to czy w ogóle opłaca się to przerabiać czy lepiej postawić nową na rusztach uwięziową na 60 sztuk i gitara ?obora jest w stanie surowym, nie ma nawet posadzki, tylko słupy drzwi okna i ziemia na podłodze, narazie stoją w niej cielaki i jałówki ;) pomieszczenia na dojarkę i pasze można zrobić w którymś kącie ;D

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować